Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 8 322
Относно местенето на Амели: аз няма да я съветвам да се мести тя си знае.
За мен това че някой ще ми помага изобщо не е от зачение. Определящо е: да съм до мъжа ми(да сме заедно) и да са ми добре децата ... мен кучета ме яли. 
Лудницата в София не ми се нрави бих се преместила в някой сателит (ако имаше), но тогава мъжа ми ще пътува повече, няма добри градини/у-ща/работа/болниции/ и т.н.,  ако трябва да возя децата ми на всякъде, ще трябва да спра да работя което засега не ми се нрави - да съм полезна само на вкъщните (да съм домакиня) не ми е достатъчно.

# 286
  • Мнения: 299
Гери, и на мен ме хваща съклета в къщи Tired

# 287
  • Мнения: X
Добро утро и от нас? Как ще се забавляваме в къщи вече незнам?

И аз не знам, бубееее, и аз не знам  ooooh! В момента пъхти до мен /пак в столчето за кола е "седнал"  Embarassed/, завил си е лицето сам с лигавника и се гътчи, и зверски дъвче бибата....

Мира, привет, душо мила! Голям мъж отглеждаш Simple Smile И ние имаме лиги и бели пробиващи зъби  Shocked... В комбинация с коликите супер ще бъде  Twisted Evil

Сватя lubricant, разходката из Тракия се отлага до спиране на потопа... Confused

# 288
  • Мнения: 217
момичета, това за стряскането не знаех че може да е свързано с рахит - вероятно само когато е комбинирано и с много други фактори. Иначе си е съвсем нормално - бебетата са различни и някои са по-чувствителни. Ние още в родилното се стряскахме на всеки половин час - както си спи и разпери ръце и подскочи, а бебока до нас не го видях и веднъж да направи така. Обаче той си спеше като едно малко пънче и не помръдваше почти дори, докато ние оревахме орталъка и от зор и глад чак се научихме да "пълзим", стигнахме до там да го слагам в долния ляв ъгъл на леглото и да го намирам в десния горен  Laughing
После и в къщи много се стряскаше, но като порасва все по-рядко се случва. А това разперване на ръце като жабче според разни психолози било нещо си там и било свързано с еволюционните стадии и етапите през които минава ембриона и други такива али-бали

За теглото - ние ли сме най-големия шишо, чак се притесних - за 40 дни 1 340 и 6 см

# 289
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Сватя lubricant, разходката из Тракия се отлага до спиране на потопа... Confused
За съжаление май ще е така цяла седмица Sad
Ние утре сме на консултация, ама в тоя порой се чудя дали не се обадя на педиатърката  да сменим часа Thinking Не ни работи и асансьора (а сме на 6 етаж) и за количка е абсурд, та ще трябва с кенгуруто да излизаме. Ама цяла сутрин правим тренировки в къщи (до сега не сме излизали с него) и още като я мушна и голям рев наддава. И не знам как ще стане номера  Confused

# 290
  • Мнения: 140
Уич,тъкмо си мислех че само аз ще преживявам тоя ад-колики и зъби-2 в 1. Twisted EvilМислех че му е много рано,но педито(е,как звучи само  Joy) каза че за кърмаче родено над 3 кг е в реда на нещата.А Буби е такава скица-дъвче де що докопа-одеало,ръкавче,плюшените играчки...всичко е подложено на усилено дъФкане...
Разгледах снимките на бебоците-малеее,те такива красавици и красавци-не мога да им се нарадвам. moresmileИ аз съм сложила малко снимки на Дришко при бебоците на два месеца.
Гледам че някои мами вече се подготвят за второ.Аз много искам една мома,но татито и дума не дава да се издума-да съм чакала да видим как ще се оправим с това,пък по-натам ще мислим за второ. smile3512

# 291
  • Мнения: 2 122
здравейте в дъждовният ден и от нас, пуснах нова тема- който има нещо за допълване да ми пише на лични, мисля че данните на мама Amelly ги няма, ама и тя като Mery Jane може да не иска да й се вписва бебока в листа. Бутона "редактирай " важи само по веднъж, така че преди да го използвам ще ви изчакам. Да си нацелувате мъниците по дупарите хубави   bouquet

# 292
  • Мнения: 1 172
здравейте в дъждовният ден и от нас, пуснах нова тема- който има нещо за допълване да ми пише на лични, мисля че данните на мама Amelly ги няма, ама и тя като Mery Jane може да не иска да й се вписва бебока в листа. Бутона "редактирай " важи само по веднъж, така че преди да го използвам ще ви изчакам. Да си нацелувате мъниците по дупарите хубави   bouquet
  Искам,искам!!! Какви данни трябват?

# 293
  • Мнения: 1 172
Някой беше питал за направление при ортопед :аз си поисках от ДжиПи - то и ходихме на преглед още към 40-тия ден,защото ми казаха,че тогава е най-добре.Преди това е рано, а после,ако има проблем,може да се окаже късно.
 Относно намалялата кърма мога да се изкажа,но не знам дали сте имали предвид това,което аз мисля.Аз си имам консултант по кърмене и за всичко се допитвам до нея,щот се оказа,че въпроса с поддържането на лактацията е деликатен и лесно стават грешки.Знам,че има 3 периода на физиологично намаляване на кърмата - около 18 ден след раждането,около 6-та седмица и около 10-та седмица.През тези периоди усещате,че гърдите не се пълнят както преди,детето огладнява по-често,може дори и през 1 час.Моят консултант съветва в тези периоди да се слага бебето на гърда винаги,когато зареве и никакво дохранване.Изцеждането също е много важно за стимулиране на лактацията,аз изцеждам вечер преди да си легна и нощем към 3-4ч,понеже Ива не се буди нощем да яде.За едно денонощие изцеждам на ръка над 200 мл,200-тата ги замразявам, а останалото доизцеждам в мивката,щот фризера се напълни вече с чашки.Бързо ми слиза кърмата от бадеми.
    Моите болнични също се изплащат от работодателя и точно тази сутрин говорих с Чов.ресурси.До изтичане на 135 дни си взимате болнични от личния лекар на бебето по съответната схема - за бременност,после за раждане,между тях може да има за преносване и т.н, това го знаете.Като изтече последния болничен,с който се изчерпват тези 135 дни,отивате при работодателя и попълвате една декларация и Приложение 2 към нея,които заместват болничните от 135-тия ден до 315-тия ден.Казано иначе,за този период не се взимат болнични от ДжиПи-то.За след 315-тия ден обаче не знам,но като стигнем дотам,ще разберем.

# 294
  • Мнения: 2 122
Ами виж на първа страница как си ги водим дечицата- очакван термин на раждане, дата и час на раждане, кое подред детенце, какъв пол са очаквали докторите, колко е тежало и колко е било дълго, ако искаш- ти от къде си. Всичко това естествено е по желание- което прецениш можеш да споделиш с нас.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт