бебе на 1 годинка възглавница и спане по корем.....?

  • 2 806
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 500
Моника също спи без възглавница и по корем.

# 16
  • Мнения: 10 758
Сложих възглавница(тъничка) след като навършиха 2 години.И двамата спят по корем.Нищо им няма.

# 17
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Марти не търпи нито възглавници, нито завивки в леглото си! Просто ги изхвърля навън, дори дюшекът му е в спална торба, тъй като и чаршафа неведнъж се оказа извън леглото!
За спането по корем - важно е главичката да е на страни, пробвала съм да го обръщам по гръб или на една страна, но той автоматично се врътва по корем!

# 18
  • София
  • Мнения: 44 122
хаххаха, това при Драганов ли?
Да и на нас така ни каза, каза че и като сложим възглавница ще спре да спи по корем. Та сега спи с възглавница и по корем и настрани и по гръб и както му е удобно така. Възглавницата нищо не промени.
Педито ни каза да не се втеляваме, много хора спят по корем - проблем нямат Wink а детето няма как д го вържеш да спи според желанията ти.
Та сложи му тънка възглавничка и аако му еудобно нека спи на нея. Само да е памучна гледай, да не е от донапрен, пух или нещо такова. Има и спец. бебешки антиалергични на чико.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 610
Моя малкия също спи по корем и аз по-скоро се притеснявам да му сложа възглавница за да не се задуши ако се обърне по корем ThinkingПък нали до скоро казваха че е по-добре без възглавница  newsm78

# 20
  • Мнения: 917
и ние спим без възглавница и по корем. и не виждам смисъл да слагам възглавница, след като по някое време завивките се избутват и се спи върху тях, в много странна поза- свити колене, дупето нагоре и по корем. така си спим. по някое време я обръщам, но след 5 мин същата работа. притеснявам се само, че се отвива и спи върху завивките. иначе не виждам място за притеснение

# 21
  • Мнения: 2 950
Йоана спи по корем винаги,  а възглавница не мога да сложа, защото тя много се върти и не спира на едно място. А как се отучва детето да спи по корем?  newsm78 това значи да не спя, защото тя винаги се обръща на секундата по корем.

# 22
  • Мнения: 804
Е аз не съм мамче, а бабче, но ще си позволя да дам съвет от опит. И двете ми деца /сега на 29 и 23 години/ спяха по корем и до четвъртата си годинка без възглавница. после, не знам по каква причина вече им слагах и възглавница и те пъхаха ръцете си под нея и така до сутринта. Слава Богу, и двамата сега са напълно нормални, здрави и дори красиви. Самата аз макар и на 50 спя по корим. Мисля, че бебчето само най-добре определя как му е удобно.

# 23
  • Мнения: 2 159
ние от скоро започнахме на сън да се обръщаме по корем и така до сутринта Mr. Green

# 24
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Сложих възглавница(тъничка) след като навършиха 2 години.И двамата спят по корем.Нищо им няма.

  Само да добавя,че това,че имат възглавници не значи че спят на тях.Всяка сутрин ги намирам на земята. Peace

# 25
  • Мнения: 1 701
Уфф, бях се притеснила за мойто диване, че от 1 седмица /а може и повече, пък да не съм я забелязала, като спи в отделна стая/ се върти постоянно и спи предимно по корем...  Crazy До преди няколко дни дори не се обръщаше от гръб по корем...  newsm78 Сега ако има достатъчно пространство, се премята като... незнам като какво, едва я стигам да й сменя памперса...  Shocked
Мерси за темата!   bouquet

# 26
  • Мнения: 288
На мен пък ортопедът ми каза,че било хубаво бебето да спи по корем и това била естествената му поза.Дори ме посъветва да я слагам по корем по няколко пъти на ден,защото така крачетата не се изкривявали

# 27
  • Мнения: 2 197
Йоана спи по корем винаги,  а възглавница не мога да сложа, защото тя много се върти и не спира на едно място. А как се отучва детето да спи по корем?  newsm78 това значи да не спя, защото тя винаги се обръща на секундата по корем.
Абсолютно същото е и при дъщеря ми. Не виждам смисъл да се отучва - тя започна да спи по корем и без възглавница от първия момент, в който се обърна - т.е. на 4 месеца и половина. След като му е удобно на детето не виждам защо не. Аз също спя така.

# 28
  • Мнения: 8 242
Тони спи без възглавница по корем откак се е родил.. Аз също  Mr. Green .. вече 25 години .. и нищо ми няма  Joy

# 29
  • Мнения: 54
Относно възглавницата, Ради спи на нея около половин час. А за спането по корем, важното е крачетата да не са сгънати под бебо. Просто тежеста на тялото да не пада върху тях. Поне аз така го разбрах, когато ми го обясни доктора.

Общи условия

Активация на акаунт