Как решавате, че е време за отбиване?

  • 1 259
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 263
Цитат
А татковците много лесно се лекуват Simple Smile Като иска да я отбиеш - оставяш го само 1 нощ той да става като иска да папа малката - ама гледаш така да стоиш, че да те вижда бебока и колкото може повече да си иска циците  Mr. Green ........ към 3-4 часа вече таткото ще те моли да я накърмиш, да може да поспи Simple Smile
Joy
Ох! Много ми хареса това! Май и при нашия татко трябва да го приложа, че все ме захапва напоследък, че прекалявам с кърменето... Wink

# 16
  • Мнения: 1 949
Аз мисля, че за да тръгнеш към отбиване, трябва да си готова за това, а не да го правиш против своята и против волята на детето. Аз кърмих 1г и 1м, но отбих по свое желание, а и имаше вероятност да ми се наложи спешно хоронално лечение. Само че когато реших да отбия дъщеря си окончателно, тя имаше само 1 кърмене в денонощието - вечер. Преди това постепенно махнах първо дневните, после нощното и най-накрая сутрешното кърмене. Не ми беше лесно с нощното, но се справихме (бебка, аз и таткото) заедно.
Успех, когато се почувтваш готова  Hug

# 17
  • Мнения: 75
И аз съм в подобна ситуация. Имам чувството, че колкото повече започва да се разбира, толкова по-често започва да си иска. Има вечери, когато си иска по 5-6 пъти, но не мога да си представя, че ще трябва отсега нататък да започна да бъркам АМ, ако спреш да кърмиш няма да има вече мамино мляко  Cry Ако имаш желание да кърмиш още трудностите изглеждат по-незначителни и преодолими, а що се отнася да подкрепата, предполагам че всички мами от форума ще те подкрепят Laughing
Каквото и да решиш - успех  newsm10

# 18
  • Мнения: 264
И аз бих те посъветвала щом не си готова да спреш с кърменето да продължиш, стига да искаш, а ако се наложи да тръгнеш на работа наесен( а дотогава има цели три месеца!), пак можеш да кърмиш сутрин и вечер, аз го практикувам успешно от три месеца.  Сега съм в подобна ситуация, само че на мен със сигурност ще ми се наложи да пътувам командировка за около 5 дни много скоро и още не знам как да постъпя. В тази връзка, много ми е интересно това, което е казала desi
А и на тая възраст и командировки спокойно може да ходиш по няколко дни без да има проблем.
desi, дали ако ме няма 5 дни, през които явно ще трябва да се цедя, за да поддържам лактация  newsm78, като се върна детето ще иска пак да суче?
някой друг с такъв опит ще сподели ли?

# 19
  • Мнения: 3 591
Ами много е индивидуално, но при положение, че в момента суче поне 3-4 пъти в денонощие шансовете да се отбие са нулеви  Laughing Но зависи от детето все пак. И да не се цедиш няма да имаш проблем да наваксах за 2-3 дена после като го кърмиш по-често - да цедиш колкото за облекчаване само

# 20
  • Мнения: 5 278
майчета,да попитам и аз -как разбирате дали детето получава необходимото му мляко само от кърмата. Моите мъници още сучат честичко,но все пак усещам ,че нямам толкова кърма колкото преди,рядко гърдите ми се пълнят толкова,дори и когато не им давам по-продължително време. Аз искам да ги кърмя по-дълго ,но и да съм сигурна,че получават нужното им. А и бихте ли ми казали как става отбиването? Те сега си сучат когато се сетят,когато са уморени или мрънкат,по няколко пъти нощем,но ако вече няма муцкане -какво,всеки път АМ ли да им се дава newsm78 Водичката не я уважават много,само отскоро в големите горещини пийват добре,но нощем да се залъват с вода-абсурд. Дори и да не цокат, успокоява ги самото сукане и бързо заспиват. Не искам да си представям какво ще е като спре мамбото.

# 21
  • Мнения: 1 949
но все пак усещам ,че нямам толкова кърма колкото преди,рядко гърдите ми се пълнят толкова

Просто ти се е регулирала добре кърмата.  Heart Eyes Hug

А и бихте ли ми казали как става отбиването? Те сега си сучат когато се сетят,когато са уморени или мрънкат,по няколко пъти нощем,но ако вече няма муцкане -какво,всеки път АМ ли да им се дава newsm78 Водичката не я уважават много,само отскоро в големите горещини пийват добре,но нощем да се залъват с вода-абсурд. Дори и да не цокат, успокоява ги самото сукане и бързо заспиват. Не искам да си представям какво ще е като спре мамбото.

И аз бях така, минаваха ми същите мисли през ума и умирах от страх какво ще като спра да кърмя. НО няма страшно. Ще усетиш, предполагам, момента. На вашата възраст и ние се кърмехме денем, нощем, по всяко време. А и хранене не можех да заместя до 8-9 месечна възраст  ooooh!

Давай им да си сучат на дечицата, като си искат. Отбиването става постепенно. Първо махаш едното, после другото кърмене. Най-трудно ни беше на нас с нощното, но за 3 нощи се справихме и сега не иска да яде нощем - пие чайче. Което ме навежда на мисълта, че ме е ползвала като залъгалка нощем  newsm78, не е била гладна.
Така че, успокой се, не прави моята грешка да се притесняваш предварително от неизвестното. Всичко си идва на мястото в един момент.  Heart Eyes
За водата - Криси не искаше да пие вода докато не спрях да я кърмя преди 1месец. Сега, особено в горещините, изпива доста.

И да нацелуваш малките сладурчета  Hug

Общи условия

Активация на акаунт