Мога ли да давам всеки ден каша?

  • 2 181
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
И аз давам всеки ден. Въобще не влияе на теглото на сина ми. Peace

# 16
  • Мнения: 296
Аз също давам каша всеки ден

# 17
  • Мнения: 4 399
Защо пък да е вредно? Според мен кашата е многократно по-добра храна от кисел и крем, тъй че аз я давах всеки ден. Не съм забелязала детето да пълнее от нея. А и ако е до пълнеене, кисели и кремове са по-вредни. Сега редувам със супа и корнфлейкс, но дълго време давах само каша.

# 18
  • Мнения: 2 677
Няма нищо вредно в кашите. Напротив - твърде полезни са. Обогатени са с витамини и хранителни добавки, необходими на бебетата. А в кисела какво има - оцветители и един куп химия. Не съм давала кисел, не смятам и да дам. Каша му давам всеки ден.

# 19
  • Мнения: 576
И аз давам всеки ден каши, Рая е на 6,5месеца, тежи 6,600кг., висока е 67см

# 20
  • Мнения: 27 524
Разбира се.
Аз давах даже по два пъти на ден в един период. Полезни са кашите  Peace
Киселът е някаква неизвестна измислица  Grinning

# 21
  • Мнения: 1 230
Може, ама много пълнеят. Поне ние,де...
Вече почти не давам каша - на седем месеца сме и редувам ДМК, плодове и плодови пюрета (например половин банан с половин плодово пюре)...

# 22
  • София
  • Мнения: 676
Аз съм давала всеки ден каша. Мисля, че няма проблем. Освен, ако детенцето не е с наднормено тегло  Peace.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 298
Няма нищо вредно в кашите. Напротив - твърде полезни са. Обогатени са с витамини и хранителни добавки, необходими на бебетата. А в кисела какво има - оцветители и един куп химия. Не съм давала кисел, не смятам и да дам. Каша му давам всеки ден.

Ти май имаш предвид готовите кисели,  бебешки кисел се прави от натурално нишесте и плод, аз слагах и АМ и плода беше 1/3 до 1/2 от общото количество. Няма  нито оцетители, нито химия.
Моето дете не е яло каши (само около 3-4 пъти), просто не ги харесваше, наблягахме на плодовите пюрета и киселите с пресен (пасиран) плод, т.е. на натурални витамини.
Но няма нищо вредно в това всеки ден да се яде каша.

# 24
  • Мнения: 551
Аз също давах кашата всеки ден, а кисела доста рядко.

# 25
  • Мнения: 2 677
Няма нищо вредно в кашите. Напротив - твърде полезни са. Обогатени са с витамини и хранителни добавки, необходими на бебетата. А в кисела какво има - оцветители и един куп химия. Не съм давала кисел, не смятам и да дам. Каша му давам всеки ден.

Ти май имаш предвид готовите кисели...

Права си, точно тях имах предвид, тъй като забелязвам, че мнозинството майки, които познавам, карат по лесната, именно по този начин.  Wink

# 26
  • Мнения: 1 701
Ами аз лично съм твърдо против кашите и съм ги спряла от 2 месеца (преди това давах 2-3 пъти в седмицата). Против съм, защото в тях има захар и нишесте. Това ми звучи все едно си храня детето с брашно. Не виждам нищо полезно в него. Предпочитам да добавям витамините и минералите по друг начин. За момента когато дъщеря ми не яде кремчетата и от кухнята (а това е доста често) и давам плодово пюре без захар или чисто кисело мляко. Чакам да излязат и разни плодове като праскови и кайсии, защото засега всички са сладки, а тя не ги харесва.

Аз си мисля, че кремчетата от кухнята съдържат предимно захар и нишесте, а не кашите!  Mr. Green Не ми се вярва някак си да стържат пресни плодове...  Joy

# 27
  • Мнения: 270
Всеки ден и давам каша,не мисля,че ще и навреди по някакъв начин. Peace

# 28
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Вчера бяхме на консултация и педито ми каза каша да давам 2пъти в седмицата.

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 973
Разбира се.
Аз давах даже по два пъти на ден в един период. Полезни са кашите  Peace
Киселът е някаква неизвестна измислица  Grinning
Абсолютно подкрепям. Аз давам всеки ден  Peace.

Общи условия

Активация на акаунт