Прословутото учене на гърне

  • 17 859
  • 122
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 145
Страхотни сте мами.....еййййй за сетен път се убеждавам колко полезно нещо е този форум, със сигурност всеки съвет и дума е от значение и ще влезе в употреба, сигурна съм и че при различните деца е по различен начин от утре ще опитам наистина........дано имам успех, проблем е, че половината седмица я гледам аз другата баба й, но........важно е началото нали така........исках да попитам и на вън ли пак е без памперс.......или слагате, ако не, издържате ли детето.......като питате през около час и въпреки отговора се каните да пробвате.......... Embarassed

# 16
  • Мнения: 705
според мен веднъж махнеш ли го, не трябва да слагаш по разходки  Peace. питаш периодично и ако детето няма против пробваш дори и ако отговорът е НЕ.

УСПЕХ   bouquet

# 17
  • Мнения: 667
а и най-важното махнеш ли го веднъж не го слагай отново/не говоря за нощния/, поне при нас повторното слагане беше пагубно ! Успех

Това важи ли и за памперса по време на разходки?
Защото и ние в момента правим опити за премахването на този аксесоар. Понякога сам се сеща да отиде в гърнето, защото се разхожда гол из къщи. Но това събитие се случва в 30% от случаите. Вярно е, че все още не са минали заветните 10 дни от опитите ни. Но като излизаме слагаме памперс. За обедното спане също. Нощно време също.

# 18
  • Мнения: 5 362
Много полезна тема и за мен!Мерси   bouquet
Предстои ни в най-скоро време същото да правим и ние,така че ще следя с интерес какво се пише тук.
mimi sh,да си пожелаем успех,а? Wink Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 1 824
Аз купих Памперс гащи за събота и неделя. Тя казва като й се ака, но не мога да хвана кога пишка. Засега карам с един памперс на ден. Иначе много й харесва на гърнето. Може да седи с часове и е много щастлива като си свърши всичко там.

# 20
  • Мнения: 2 125
Махнете ли го веднъж - никакво слагане повече. Времето е идеално!
И никакво каране, за напишкване или акане в гащите.
Малките душички ще свикнат, ще видите. Чак ще се учудите, колко лесно е станалоSimple Smile
Давайте смело!

# 21
  • Мнения: 1 753
Синът ми беше на същата възраст, когато махнахме дневния памперс. Приготвих 10 чифта гащи и през лятото - той пишкаше прав в гащите, аз го преобувах и обяснявах да ми казва като му се пишка и така около 1 седмица. После започна да се усеща в нас, пак се изпускаше, но постепенно, за около 2 седмици свикна и започна да си казва.
Моя съвет е махнеш ли веднъж памперса, да не се връщаш обратно. Търпение и постоянство му е майката.
Успех Peace

Същата история и при нас. Напикваше се в началото, постепенно свикна. Сега сме махнали и нощния памперс, вече от 5 нощи е с гащи. 2 от нощите остава суха, в другите случаи казва, че й се пика в просъница, но не иска да сяда на гърнето и докато я убеждавам, че трябва да стане и да отиде тя се напиква в гащите  Confused Много ми се иска да приключим веднъж завинаги с тези памперси. Вече ми се повръща от тях, защото и София ходи с памперс. Айде при нея ще го преживея още 1 година. Въпреки, че още това лято ще я пробвам да ходи на гърне, но честно казано съм песимистично настоена, като знам Ани как беше минялото лято...

Успех ти пожелавам, дано се справите с това нещо по-скоро. От както Ани е без памперс през деня е просто супер! И дупето й не се запарва в жегите и дрехите й стоят по-добре на дупето  Laughing

# 22
  • Мнения: 1 181
аз махнах памперса съвсем скоро. На 2г и 4м е, но не искаше да сяда на гърнето или когато седнеше не вършеше нищо. Явно просто му дойде момента на детето (е, сигурно и яслата има известен принос). Два дена го оставях вкъщи без памперс и двата дена прах по 8 чифта напикани гащи. На третия ден не прах нито едни - казваше си когато му се пиша или ака. Така, че смятам, че каквото и да правиш ако не му е дошло времето на детето... няма да се получи. Освен това махаш памперса и обуваш слипче. За да види, че като се напиша е неприятно и мокро. Успех!  Peace

# 23
  • Мнения: 1 555
а и най-важното махнеш ли го веднъж не го слагай отново/не говоря за нощния/, поне при нас повторното слагане беше пагубно ! Успех

Това важи ли и за памперса по време на разходки?
Защото и ние в момента правим опити за премахването на този аксесоар. Понякога сам се сеща да отиде в гърнето, защото се разхожда гол из къщи. Но това събитие се случва в 30% от случаите. Вярно е, че все още не са минали заветните 10 дни от опитите ни. Но като излизаме слагаме памперс. За обедното спане също. Нощно време също.

Важи, сега е страхотно време и няма проблем да е без памперс навън !!! Страхотно е,че сам се сеща да използва гърне, според мен това е голям напредък ! Търпение и резултата съвсем скоро ще е налице ! Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 384
Радвам се,че тъкмо навреме се появи тази тема.Днес купих гащички и мисля да започваме обучението.Само че не е ли по-добре първо да се махне памперса само в къщи,после и навън.Така може да се прецени дали детето е вече готово.Идеята е дане се превръща разходката навън само в дебнете и пишкане.

# 25
  • Мнения: 72
А като махнете памперса вкъщи и за разходка,слагате ли за следобения сън

# 26
  • Мнения: 178
Помъчих се да махна памперса,но като си напишка гащите започва да реве и крещи неистово-дюба,дюба /което значи вода,т.е. намокрила се/,и после половин час се успокояваме.В чудо съм се видяла,но май ще изчакам още.Като види гърнето или тоалетната и започва-"не,не ,сърди се.Май не е дошъл момента за приучване,пък и се чудя дали няма да я травмирам по-вече ако продължавам с опитите? newsm78
Ще следя с интерес темата.

# 27
  • Мнения: 2 125
А като махнете памперса вкъщи и за разходка,слагате ли за следобения сън

Аз лично слагах само за следобедния сън, а по време на разходките и в нас стоеше без.

# 28
  • Мнения: 1 190
Много хубава тема и полезни съвети - браво Hug

# 29
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Така, че смятам, че каквото и да правиш ако не му е дошло времето на детето... няма да се получи.


Ей това е истината. Аз направих неуспешен опит да махна памперса преди 2 месеца и не се получи-само си изнерви детето и не беше наясно какво става. Сега(2 месеца по-късно на 2г и 5 м. е) се получи буквално от раз-в петък вечерта го махнахме и до днес има една авария. Не мисля, че ако не се получава е грешно връщането на памперса, по-скоро упорството от страна на родителя би довело до по-големи вреди.

Общи условия

Активация на акаунт