Как научихте децата ви - чаша с накрайник

  • 1 088
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 505
И аз бях взела такава. Никъкъв интерес към нея не прояви. За това сега я ползва само за игра-храни куклите с нея. Направо си минах на чаша и от шише много обича да пие особено с по-тясно гърло...и хич не се улива както с чаша

# 16
  • Мнения: 2 197
Първия път и я дадох още на 7-8 месечна възраст. Отказа да пие от нея. Изчаках още малко и сега на година и 20 дена вече си пие без проблем. Още е с мекия накрайник.

# 17
  • Мнения: 46 516
Не съм я учила.
Дадох я, не прояви желание да я ползва и пропи от нормална чаша, когато вече беше голяма.

# 18
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Ема също нещо не обичаше такива чаши с накрайник,когато й я давах тя си играеше и въпреки че схвана как се пие не искаше затова и взех от тези шишетата които имат сламка ... още от първия път когато и  го дадох пи без проблем и досега сме с него  Grinning

# 19
  • Мнения: 1 230
И ние сме с мек накрайник със стоп клапа на Авент - още от 4тия месец.
Просто бъди по настоятелна и му подавай чашата докато схване. Моята принцеса рядко си хваща сама шишето, да не говорим, че много се кефи да си чеше зъбките на него Embarassed

# 20
  • Мнения: 24 467
Учихме се с № 1 едно няколко седмици и накрая се научихме да пием от обикновено шишенце без каквито и да било добавки по него, а след някой и друг месец започнахме с обикновената чашка.

# 21
  • Мнения: 3 500
Не съм. Направо от чаша си пие /без накрайник/. Grinning

# 22
  • Мнения: 676
При нас стана съвсем естествено от първия път,в началото пиеше от чашата,но с мек накрайник,но като прочетох,че след 6-ия месец трябва да се замести с твърд купих и той не направи абсолютно никаква разлика,така че може би си зависи от детето.

# 23
  • Мнения: 171
Така и не можах да науча моята щерка да пие от чаша с накрайник. Тъй като тя е кърмаче и въобще не е ползвала биберон, използваше накрайника само за чесане на венците. Научи се да пие течности едва когато и купих чаша със сламка.

Общи условия

Активация на акаунт