каква е причината, да се препоръчва заменяне на кърменето?

  • 2 115
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 391
Цитат на: Anna
Кърми си всеки път, въобще не си хахо. Wink ама чета, че след храненето кърмиш. защо? искашд а заместваш хранене ли? ако не, давай първо да суче и после твърдата храна. според мен така е по-добре. аз все още така правя - кърмене и после друго.


и малко офф - прелестна е дъщеричката ти. има невероятни очи. страхотна красавица е. Grinning пу-пу, да ти е жива и здрава Heart Eyes

благодаря за комплиментите!  Grinning
ами аз така процедирам, защото бебка си суче прекрасно дори след 125г пюре... понякога, когато нещо не й хареса пюрето, давам първо кърма, и после пюре... и в двата случая предпочита частта с кърменето  Grinning

# 16
  • САЩ
  • Мнения: 323
Защото в България се смята, че до първия си рожден ден детето трябва да се е отбило. Ако му заместваш храненета, то до 9-10 месеца е възможно да се отбие "доброволно". Ако не заместваш храненета, трудно ще го излъжеш, че на 1 година е достатъчно голямо за да не суче вече.
По въпроса за кърменето и работата - аз съм пример за майка кърмила преди и след работно време 19 месеца или там някъде.

# 17
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Collibri
въпросът е в това, че има много объркани и грешно информирани майки - и от педиатрите, и от мамите, които една на друга си предават информация... като тази, която ви  цитирах...... /за полезността на ад.мляко пред кърмата.... и т.н./
и независимо от това че са домакини, те биват убедени, че е правилно да се замести хранене.....

За това иде реч тук...


Щом това е проблемът, прави каквото можеш за да информираш майките правилно, вместо ти да се влияеш от тяхната неосведоменост Grinning Насочвай ги към този форум, споделяй своя собствен опит, раздавай на педиатрите разпечатки на статиите от библиотеката - това е, което всеки от нас може да направи.

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според мен ,след 6, 7 месеца, когато бебенцето вече е порастнало е добре да се включва и друга храна, за да се развива храносмилателната система на детето, а и защото то все повече има нужда от нови вкусове, нови консистенции на храната, нови микроелементи, витамини и минерали.....Според мен ако си го оставиш на кърма най малкото ще си го лишила от удоволствието да яде с лъжичка.Аз вече съм захранила и мисля, че даже позакъснях, защото малкия вече гледа и в нашите чинии...любопитен е към новата храна

# 19
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Е аз съм от кърмещите и работещите майки, и изобщо не се цедя в тоалетната на офиса, а просто вместо да ползвам обедната си почивка за мен, тичам до къщи за да си накърмя мъника. А иначе сутрин, вечер и след работа си ми е на гърдата. Да трудно е, но си заслужава усилията.

# 20
  • Мнения: 4 371
Колибри, когато ти казах, че според мен кърмата ми вече не достига на Пепи като хранителна стойност(не като количество) имах в предвид само и единствено моето си дете. То расте пред мен и аз имам мои си наблюдения и виждания за това как да го гледам. Не съм те агитирала да заместваш хранене изцяло или нещо подобно. Пиша ти това, защото ми се струва, че си ме цитирала и че определено не сме се разбрали. Не смятам да отбивам Петър, ще го кърмя след първата годинка определено, но тогава едва ли ще е хранене. Адаптирано мляко не давам, кърмя го. Според мен просто няма начин да не се замести кърмене с хранене. Аз лично отложих колкото сметнах за нужно. Идеята да заместваме както всички знаем е не да отбиваме умишлено, а да подготвим детето за твърдата храна, която му предстои да яде оттук нататък.
Ако вашата педиатърка, която ти казваш, че слушаш, ти беше казала да заместваш, щеше ли да я слушаш след като са ти такива усещанията и защо тогава ще даваш месно пюре?

# 21
Цитат на: Collibri
Според вас?! не разбирам, защо педиатрите по това време /около 6м/ препоръчват да се замести примерно обедното хранене /като не се кърми, а се слага кърма/мляко в пюрето/...?
защо?! има ли някаква причина /от рода на това да се премине към плавно отбиване... т.е. ако изведнъж примерно спре кърмата, да не се депресира детето/?! и ако не искам скоро да отбивам, защо да го правя?!
А ако кърмя винаги на всяко хранене, и аз имам желание - не виждам нещо лошо-  не разбирам?! Shocked


След 6 месец кърмата не може да задоволи всички потребности на растящия организъм.Бебето става много по-подвижно и му трябва повече енергия,която кърмата не може да му достави.
Заместването на храненето(първо обедното ,след това и вечерното) изобщо не е остарял метод,а практика в развитите страни Grinning. Кърменето обаче си остава сутрин и вечер поне до 9 месеца(при желание и от двете страни) Simple Smile

# 22
  • Мнения: 229
Госта съм аз Embarassed

# 23
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Anonymous

Заместването на храненето(първо обедното ,след това и вечерното) изобщо не е остарял метод,а практика в развитите страни


Съжалявам, но не е вярно!

И хайде пак да попитам, какъв е смисълът да се замести хранене, 1/2 от състава на което е мляко, вместо да се даде немелечната част така + кърмене?!

# 24
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Collibri
Според вас?! не разбирам, защо педиатрите по това време /около 6м/ препоръчват да се замести примерно обедното хранене /като не се кърми, а се слага кърма/мляко в пюрето/...?
защо?! има ли някаква причина /от рода на това да се премине към плавно отбиване... т.е. ако изведнъж примерно спре кърмата, да не се депресира детето/?! и ако не искам скоро да отбивам, защо да го правя?!
А ако кърмя винаги на всяко хранене, и аз имам желание - не виждам нещо лошо-  не разбирам?! Shocked


Единствената причина е, ако искаш да отбиеш детето до годинката, както си написала, получава се плавно отбиване.

# 25
  • Мнения: 967
Според мен няма нужда да спорим дали е редно да се замества хранене или не и дали да се кърми преди или след твърдата храна, а по-скоро всеки да се вгледа в детето си да прецени то от какво има нужда. Аз лично заместих обедното хранене, защото Дими не се задоволява с част от пюрето или кашата, а иска цяло бурканче и ако освен това го накърмя преяжда и повръща после. Случвало се е неведнъж, той си е голям лакомник и няма мяра и затова наобяд давам само твърда храна. За сметка на това следобедното хранене е само малко плод и мнооого кърма (така компенсирам за обяда) през останалата част от денонощието е само на кърма. Давам нашият режим само като илюстрация, че детето само си показва кога иска да суче и кога иска лъжичка, а майката е тази, която да измисли такъв режим, че хем детето да е нахранено и доволно, хем да получава достатъчно кърма. Ние въпреки, че сме заместили обедното хранене в денонощието около 85% от храната е кърма. Аз си познавам добре детето и знам кога иска да суче и кога посяга към купичката с манджа Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Anonymous

След 6 месец кърмата не може да задоволи всички потребности на растящия организъм.Бебето става много по-подвижно и му трябва повече енергия,която кърмата не може да му достави.


Между другото, и това е мит. Детето ми отказваше твърда храна до годинката. Спокойно мога да кажа, че беше изцяло на кърма дотогава и същевременно много жизнено, здраво и весело дете. Познавам и други такива деца. Смисълът на въвеждането на твърдата храна, е не детето да се нахрани с нея, а да започне да се запознава с нови вкусове и постепенно да свикне с нея.
Поздрави Grinning

# 27
  • Мнения: 4 414
аз не съм специалист, но пък имам мнение по въпроса Wink  и то е следното: по някое време, бебето наистина има нужда от повече енергия и ако трябва да е само на кърма, ще му трябват огромни количества кърма. поради това се въвеждат нови храни. НО това не означава, че трябва да се замести хранене. за мен няма логика всяко дете като стане на 6 месеца и хоп! за 10 дена да му отпадне 1 млечно хранене. има деца, които не се движат много-много, има други, които на 6 месеца се изправят/брат ми, например/. как се преценява, че точно тогава има нужда от еди-какво си?! аз оставих Ния да си реши - тя си увеличаваше твърдата храна и постепенно си намали кърмата. за протокола: захраних на 6 1/2 мес. 1 хранене заменихме на чак на 8 1/2 мес....като заменихме май е силно казано, защото между закуската и обяда тя си цока, а също и между обяда и следобедната закуска...но към 8 1/2 мес. започна да изяжда количество твърда храна, което се препоръчва за цяло хранене... много се отплеснах, но мисълта ми беше гледайте децата си, а не схеми и таблици, незвисимо дали са стари или нови Simple Smile[/quote]

# 28
  • Мнения: 229
Цитат на: Iva_D
Цитат на: Anonymous

Заместването на храненето(първо обедното ,след това и вечерното) изобщо не е остарял метод,а практика в развитите страни


Съжалявам, но не е вярно!

И хайде пак да попитам, какъв е смисълът да се замести хранене, 1/2 от състава на което е мляко, вместо да се даде немелечната част така + кърмене?!


А ти как реши,че не е вярно?
Аз живея в чужбина и това е наистина практиката!
Доколкото разбирам въпроса ти, целта е да се замести напълно едно хранене само с твърда храна,а не да се дохранва с мляко.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: daniboy
Цитат на: Iva_D
Цитат на: Anonymous

Заместването на храненето(първо обедното ,след това и вечерното) изобщо не е остарял метод,а практика в развитите страни


Съжалявам, но не е вярно!

И хайде пак да попитам, какъв е смисълът да се замести хранене, 1/2 от състава на което е мляко, вместо да се даде немелечната част така + кърмене?!


А ти как реши,че не е вярно?
Аз живея в чужбина и това е наистина практиката!
Доколкото разбирам въпроса ти, целта е да се замести напълно едно хранене само с твърда храна,а не да се дохранва с мляко.

Ами по времето, когато Ради беше бебе, участвах в един американски форум, в който жените бяха главно от Щатите и Канада, но също и Великобритания, Австралия, Нова Зеландия, Южна Америка. Та от тях знам.  В интерес на истината имаше и няколко от Германия, Холандия, Норвегия и Швеция, но нямам спомен за захранването при тях.
Колкото до въпроса ми, сигурно ще се съгласиш, че всички педиатри навсякъде препоръчват до годинката всички хранения на бебето да са млечни. Е , нашите също го казват. Поради тази причина препоръчват пюрето и кашата да са с мляко. От тук произтича и въпросът на Колибри, защо след като така и така в пюрето и кашата се слага мляко, тя да не даде млякото в натурален вид.

Общи условия

Активация на акаунт