Винаги ли двуяйчните близнаци са разнополови?

  • 4 766
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 844
Ами и моите са в отделни сакчета (аз сега съм в 19 г.с.). Само че на мен ми казаха, че това не означава, че са разнояйчни. Разнояйчни са със сигурност, ако са разнополови или ако не си приличат (ама това се вижда чак след раждането) или чрез ДНК тест. Аз затова те питам как лекарката е разбрала, че са разнояйчни - да не би да има и друг показател.

# 16
  • София
  • Мнения: 12 231
  Не разбира се  Simple Smile Моите мадами са двуяйчни  Simple Smile Двуяйчни означава че са просто две деца от една майка и от един баща родени по едно и също време. Може да са както еднополови така и момче и момиче.
  Виж еднояйчните са еднополови просто защото са генетично еднакви.
  Вижте ако искате тази статия - Многоплодна бременност

# 17
Моите са разнояйчни-момчета.Не си приличат много,но като спят ги бъркам понякога.

# 18
  • Мнения: 4 965
  Не разбира се  Simple Smile Моите мадами са двуяйчни  Simple Smile Двуяйчни означава че са просто две деца от една майка и от един баща родени по едно и също време. Може да са както еднополови така и момче и момиче.
  Виж еднояйчните са еднополови просто защото са генетично еднакви.
  Вижте ако искате тази статия - Многоплодна бременност

А по Експлорър - във филма за многознаците - казаха, че и това не е гаранция. Възможно е да се е получила комбинация между 3, а не между 2 хромозома в началото. Т.е. при ХХУ /вместо ХУ или ХХ в оплодената яйцеклетка/ и да има делене на зиготата на ХХ и ХУ и по този начин да се получат еднояйчни близнаци от различен пол.
Мисля, че не го обяснявам добре, та ако може някой с повече познания в областта да го изпише по коректния начин, ще съм благодарна.
Мисля, че филмчето продължават да го въртят периодично, та опитайте да го гледате.
Там обясняват, че гаранция какви са близнаците има само при еднояйчните близнаци, които са в обща плацента, с общ мехур и т.н. Другите варианти са недоказуеми /без генетични иследвания/ и зависят от етапа на делене на зиготата.

# 19
  • София
  • Мнения: 12 231
  Да това го обсъждахме в онази темичка, но на фона на това че еднояйчните се срещат доста рядко, а този феномен който съвсем рядко се получава е вече в границите на невероятното, а и май не са съвсем еднояйчни в този случай  Simple Smile.
  Филмчето обаче си заслужава да се види  Wink

# 20
  • Мнения: 2 950
tanini , ами не съм се сетила да питам. Той просто ми каза, че вижда, че са с отделни плаценти. Пък може и той да не е сигурен 100%. Няма значение - само да са здрави!
 newsm17

# 21
  • Мнения: 649
Моите са момчета, разнояйчни са, но много си приличат, а и се развиват почти еднакво (в смисъл едновременно излизат зъби, проходиха почти заедно и т.н) и всички ме питат данеби докторите да са объркали и да са еднояйчни.
Доколкото знам, нашият случай не е единствен. Laughing
 Но от самото начало доктора ми каза, че са две плаценти, а и така се оказа накрая.

# 22
  • София
  • Мнения: 12 231
   Ако деленето на оплодената яйцеклетнка е станало съвсем в началото е възможно да са с отделни плаценти и да са еднояйчни. Рядко срещано но възможно. Ако се раздели малко по-късно имат обща плацента, но вътрешните хориони са отделни. Малко по-късно и са с обща и плацента и хорион и могат и карти да играят  Wink

Общи условия

Активация на акаунт