До колко е нормално ниското кръвно?

  • 11 942
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 564
Белинда, и аз съм така. Долната ми граница рядко стига 60, а горната пък недостига 100. Чувствам се отлично. Но дори и това кръвно постигам с двойно кафе сутрин. Иначе (ако не пия кафе) започва да ми се вие свят и да ме боли глава.
П.П. Не вярвам да има значителна промяна в кръвното ти, но сподели след като го премериш.
И аз съм така. Tired

# 16
Аз също съм принципно с ниско кръвно - 90/ 50 най-грубо казано.Когато ми го мерят лекари, винаги ме питат дали спортувам активно, защото на спортистите така им било ниско кръвното, така че ако спортуваш може и от това да е. Аз въпреки това не се чувствам зле. Мисля, че няма особен проблем, ако не ти прилошава.

# 17
  • Мнения: 7 186
Нормално е дотолкова, доколкото се чувстваш добре и в кондиция.
В твоя случай- има апарат- има проблем, няма апарат- няма проблем Grinning
Все пак пробвай и с обикновен апарат, аз лично на електронните им нямам много вяра. Но ако се чувстваш добре, няма нужда от контрол на кръвното.
Моето кръвно също се движи в такива граници и ми е добре. Само 2 пъти ми е ставало зле- веднъж ми падна към 70 /като бременна в жегите/, а друг път ми беше станало 130 /след недоспиване и преумора/.

# 18
  • Мнения: 1 526
И аз да се впиша в групичката щастливи хипотонички  Laughing!
Нормалното ми е 55(60)- 70(80).
Вдигне ли се повече ( каквито се водят нормалните стойности) и откачам от главоболие и световъртеж.
Понякога се чувствам като пияна всичко ми е замъглено и отдалеч - дали и това е от това кръвно  Thinking?

# 19
  • София
  • Мнения: 8 348
ние точно с електронен мерим, купихме заради детето. Сравнихме показанията му с обикновен апарат за мерене на кръвното - ами разликите не са много големи.
А иначе - и аз съм с ниско кръвно и близки граници за капак. И долната играе повече. Припадам си на воля. Пия кафе, но внимавам с количеството, защото ако прекаля, пак ми става зле.

Така като чета - хич не те успокоихме.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 472
И на мен днес ми измериха 90/60 кръвно. Но аз като не помня предишни стойности и незнам дали ми е ниско или не  Rolling Eyes

Проблемът беше че ме боли главата в предната част /но не около слепоочията, а някак посредата и в горната част на челото  Embarassed/
Вас боли ли ви глава от ниско кръвно и пиете ли някакви лекарства?

# 21
  • Мнения: 104
От малка до ден днешен съм 60-40 или 80-60 HugИ нищо ми няма Crazy

# 22
  • Мнения: 3 164
Като момиче ми беше около 115/75, после в тийн възрастта отслабнах рязко и ми стана 90/60( около тези граници) и до ден днешен е такова.Не се чувствам дискомфортно, не ме боли глава или нещо от сорта.Не пия кафе, защото получавам сърцебиене.Ако повиша малко стойностите и се чувствам адски зле Tired
И аз до колкото знам, ами не е нормално ниското кръвно, дори хич Naughtyмного често с напредване на възраста и стойностите му се покачват повече от нормалните граници Sad

Общи условия

Активация на акаунт