До кога ще търпим този хаос по улиците ни?

  • 1 666
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 520
Ние сме хаоса, ние го създаваме..Никога не паркирам така, че да няма място за преминаване на майка с количка..


Имам мнение за себе си същото.
Винаги се старая спирайки, да не преча на никого, които има нужда от тротоара.
И сигурно съм единствената патка, която не спира просто на първата свободна педя земя, която видя, а обикалям за място удобно на мен и непречещо на останалите.

Не ме е яд за друго, правя го за собствената си съвест, защото също се движа с дете по тротоарите. Но ме яд, че съм единствена около нас поне, и явно не е заразно. Не виждам друг да е прихванал от положителната практика.  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 7 837
Имаше паркинг под Булбанк, той беше почти винаги празен... Защото трябва да се плаща.
А този, който ще инвестира да строи паркинги, нали ще трябва даси връща инвестициите, т.е. за без пари няма да се паркира.
Е, тогава пак ще има недоволни.

# 17
Много се дразня #Cussing out,когато трябва да заобикалям,излизайки на улицата паркирани по тротоарите коли.Докато не започнат да глобяват солидно Laughing недобросъвестните шофьори няма как де се оправят нещата,защото само това може да спре простаците #2gunfire

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Имаше паркинг под Булбанк, той беше почти винаги празен... Защото трябва да се плаща.
Същото положение пред НБУ по време на кандидатстудентските тестове.
Направо смешно беше - нови, лъскави коли, паркирани едва ли не една върху друга на нещо като коларски път, неасфалтиран. А паркингът празен, щото струва 1-2 лв на час. Crazy

Не знам как се променя манталитетът на цял народ newsm78, трудна задача...

# 19
  • Мнения: 19
Имаше паркинг под Булбанк, той беше почти винаги празен... Защото трябва да се плаща.
Същото положение пред НБУ по време на кандидатстудентските тестове.
Направо смешно беше - нови, лъскави коли, паркирани едва ли не една върху друга на нещо като коларски път, неасфалтиран. А паркингът празен, щото струва 1-2 лв на час. Crazy

Не знам как се променя манталитетът на цял народ newsm78, трудна задача...

Вярно трудна задача, но не невъзможна. Когато заобикаляш спрелите коли по тротоарите все пак е някакво решение. Обаче има случаи когато е невъзможно да ги заобиколиш, ако си майка с количка помислеха ако е и двойна за близнаци какво става. Тези които са в центъра на градовете остават приковани у дома си.

# 20
  • Мнения: 620
Ние сме хаоса, ние го създаваме..Никога не паркирам така, че да няма място за преминаване на майка с количка..
Подкрепям инициативата!

И това, че няма място за паркиране- не е извинение!


Сопранов както винаги точен и прав. Peace
Стига сме търсили вината в другите #Cussing out
И аз подкрепям инициативата,въпреки,че каузата за промяна на манталитета ми се струва обречена Sad

# 21
  • София
  • Мнения: 550
Не спирам по тротоари, подкрепям инициативата, но освен да бръкнеш в джоба на нарушителя, аз друг начин не виждам.
Призовавам и пешеходците да прочетат какво ги задължава ЗДП и да не пресичат на нерегламентирани места, защото все шофьорът е виновен...

# 22
  • Мнения: 19
Не спирам по тротоари, подкрепям инициативата, но освен да бръкнеш в джоба на нарушителя, аз друг начин не виждам.
Призовавам и пешеходците да прочетат какво ги задължава ЗДП и да не пресичат на нерегламентирани места, защото все шофьорът е виновен...

Да всички се возим в една лодка. За Хаосът  сме отговорни всички повече или по-малко.
Най-гадно е когато по цялата улица и от двете страни са спряли плътно. Просто да палудееш.

Последна редакция: ср, 16 май 2007, 16:57 от walker

# 23
Пречат ли ни паркираните автомобили по тротоарите?
Водят ли до риск за живота и здравето на деца и възрастни?
Създават ли непреодолими трудности за майки с колички, инвалиди и възрастни хора?
За каква свобода на предвижване в Европа говорим след като не можем да си излезем свободно от домовете?
Не са ли всички шофьори преди всичко пешеходци, нямат ли деца, семейство, близки?
 Подкрепете ни ако имате положителни отговори на тези въпроси!
Тия само за глупости говорят. Ние няма къде да паркираме,а те срещу това на тротоарите да се спира.
Трябва да си е позволено да се спира на всякъде и така ще се намалят задръстванията по улиците защото автомобилите ще си намерят места извън улиците.
Аз за това ли плащам данък? За това ли съм си купила кола въобще та да обикалям да търся място някъде си пък и да им плащам на някакви си да си пълнят гушите.

# 24
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Трябва да си е позволено да се спира на всякъде и така ще се намалят задръстванията по улиците защото автомобилите ще си намерят места извън улиците.

 Joy Гениално!

# 25
  • Мнения: 3 205
Трябва да си е позволено да се спира на всякъде и така ще се намалят задръстванията по улиците защото автомобилите ще си намерят места извън улиците.

Ами задръстванията едва ли ще намалеят, щото като паркирате по тротоарите, пешеходците ще минат на улицата. И пак проблем. Знаеш ли каква е средната скорост на баба на 80 години с два бастуна и глаукома?

# 26
  • Мнения: 3 674

Тия само за глупости говорят. Ние няма къде да паркираме,а те срещу това на тротоарите да се спира.
Трябва да си е позволено да се спира на всякъде и така ще се намалят задръстванията по улиците защото автомобилите ще си намерят места извън улиците.
Аз за това ли плащам данък? За това ли съм си купила кола въобще та да обикалям да търся място някъде си пък и да им плащам на някакви си да си пълнят гушите.

Даааа...хората  по света строят  затворени паркинги.. и то на няколко етажа.Така че не се налага да се задръстват тротоарите и улиците,а и хората си минават спокойно по тротоарите които по принцип са предназначени за пешеходци..а не за коли. И в БГ ако се построят  такива....проблема ще е решен  Peace 
 Данъци се плащат...ама за какво ли... Crazy

# 27
  • Мнения: 2 550
И в БГ ако се построят  такива....проблема ще е решен  Peace 


Изобщо не е така. Българинът не обича да плаща.
Пресен пример.
Имах работа на Скобелев...отивам, в областта няма паркинг и както обикновено, ще си паркирам на уличката при жилищните блокове (до тротоара, не върху него). Обед е. По това време обикновено няма места, ама аз да видя...с изненада обаче установявам, че места - бол. Кво става  newsm78? Виждам табелката за синя зона...и смях, на синята зона, където един час ти е левче...коли няма, на Скобелев...срещу едно частно училище, кола до кола...коя от коя по-лъскава...За какво да си плащат левчето, като могат да паркират без да дават пари  Sick А и кво им пука, че платно с три ленти е станало с две newsm78
И подземни паркинги няма да ни оправят...докато хората продължават да живеят с мисълта, че авантана е най-важна.

# 28
  • Мнения: 3 674
И в БГ ако се построят  такива....проблема ще е решен  Peace 


Изобщо не е така. Българинът не обича да плаща.
Пресен пример.
Имах работа на Скобелев...отивам, в областта няма паркинг и както обикновено, ще си паркирам на уличката при жилищните блокове (до тротоара, не върху него). Обед е. По това време обикновено няма места, ама аз да видя...с изненада обаче установявам, че места - бол. Кво става  newsm78? Виждам табелката за синя зона...и смях, на синята зона, където един час ти е левче...коли няма, на Скобелев...срещу едно частно училище, кола до кола...коя от коя по-лъскава...За какво да си плащат левчето, като могат да паркират без да дават пари  Sick А и кво им пука, че платно с три ленти е станало с две newsm78
И подземни паркинги няма да ни оправят...докато хората продължават да живеят с мисълта, че авантана е най-важна.
Да.....Ето пак стигаме до дилемата...български манталитет и съзнание. Wink"Българинът не обичал да плаща..." Така е научен ....затова. Sunglasses
Промяна на съзнанието трябва... ама не знам дали българинът е способен на такова нещо...изобщо. newsm78 Времето ще покаже... Wink

То кой ли обича да плаща ако ме питаш мене...ама тука на запад не ни питат дали обичаме да си  плащаме или не.И дори да им кажа...аз съм от България и не обичам да плащам...най-много да паднат от смях.Това тук не върви. Плащаш си  като поп. Grinning

А за паркиралите на тротоара...БАМ глобичка!!И то такава,че другия път няма и да си помислиш да паркираш на тротоара.Ще предпочетеш левче на подземния гараж отколкото 50 левчета за глоба.
Това с голямата глоба  работи..... и то много добре,повярвай ми !  Peace

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 01:19 от roza66

# 29
  • Мнения: 1 017
Това с голямата глоба  работи..... и то много добре,повярвай ми !  Peace


Ей това е истината- глобата, ако не платиш до определен срок глобата ти става двойна!!! Да видиш как започваш да се замисляш. Ходят си полицаите и си пишат по цял ден, а където колата пречи на хората и движението веднага  идва паяка и тогава пък те заболява главата като трябва да платиш- 170 евро- ако искаш Simple Smile)

Манталитета ще чсе промени без да го усетите:)))) От самосебе си тъй да се каже!

Общи условия

Активация на акаунт