Какво ви е мнението за стая 10 кв.м?

  • 11 997
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
В стария ни апартамент имахме стая точно с такива размери. Там се побираха чудесно следните мебели: две малки детски креватчета, едно голямо юношеско легло /90Х190 см./, два шкафа, един комод и един двукрил гардероб плюс три деца. Мисля, че такова помещение за един човек е абсолютно достатъчно. Ползвайте си я със здраве!

# 16
  • Мнения: 804
Моята спалня е 3,5 на 2,2 но ако не ти се налага да я ползваш като стая направи я дрешник. Така хем няма да ти се налага да слагаш гардероби в стаите, хем ще ти е винаги светло и проветрено. Ако ти се иска може и някакъв уред за фитнес да си сложиш. Другият вариант, ако имаш хоби е да си я направиш свой кът за него. Всичко зависи от това дали ти е нужна като стая.

# 17
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Попаднах на една стая от каталог на ИКЕА, струва ми се , че не по-широка от вашата:

http://img403.imageshack.us/img403/9048/10891087107210831085110do8.jpg

# 18
  • Мнения: 13 191
Че тя и нашата спалня е кажи-речи толкова Grinning

# 19
  • Мнения: 2 125
Нашата спалня е 10 кв.Значи вътре има голяма спалня с р-ри 2м. на 2м.,детско креватче,скрин,двукрилен гардероб и пътека за минаване.Чувствам се добре в нея,уютно ми е Rolling Eyes

И при мен е така, само че на 12 кв. м.
Нормална стая и от теб зависи уюта в нея Peace

А ако решиш, че няма да е спалня можеш да си направиш стая-гардероб...мечтата ми Rolling Eyes Peace

# 20
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Дойде ми наум да използвате трегерите, за да направите подиум, под него могат да се съхраняват разни неща.

# 21
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Много зависи от цвета на стените и мебелите. Визуално винаги може една стая колкото и да е малка да изглежда голяма и обратно, а една голяма претрупана стая винаги изглежда малка. Има хитринки за визуални измами.  Peace

# 22
  • Мнения: 303
На етап проектиране на къща сме и се "получава" едно помещение с размери 2,50x4 м2, което би трябвало по проект да е стая. Няма начин да се "разтегли", защото трегерите пречат (ще строим в/у част от стара къща). Вътрешна стая е, т.е. от двете й страни има други стаи, прозорецът е от страната, която е дълга 2,50м, няма възможност да се направи тераса към нея, с югоизточно изложение е, хубав изглед, светла. Като се направи шпакловка/замазка ще стане дори още по-малка от 10кв.  Shocked
Най-добрия вариант е да я използвам за дрешник към двете й съседни стаи, но ако ще е така, трябва да предвидя врати към тях, което пък означава, че ако има врати, съвсем не може да се използва за спалня.

Моля, кажете си мнението, може ли помещение с такива размери да се ползва за спалня за един човек или е твърде подтискащо?

Все пак става дума за къща а не някоя апартаментна клетка. Направи си я тая стая килер или дрешник и готово. Не вярвам да не ти стигат останалите стаи  Simple Smile

# 23
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Аз смятам, че е иделна за спалня- все пак спалнята е място, където човек спи нали.... Може да си я направите супер кокетничко  Peace Има такива мебели сега ,които са "сгъваеми" и подходящи за малки помещения.
А идеята за подиум е страхотна ..Ей това ми е любимо  Peace
http://www.napravisam.bg/?id=pdetskastaia&p=17

# 24
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Сега като прочетох още веднъж описанието, ми се стори че не съм разбрала съвсем за трегерите Thinking Ако не можете да "разтеглите" стаята взимайки малко от съседната заради трегера, всъщност това е възможно, но зависи от схемата. Може част от трегера да влезе под подиум, а видимата част да влезе под легло или шкаф.

# 25
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Според мен - да. Още повече, ако става дума за спалня, а не например детска стая. Аз в нашата спалня само спя и евентуално чета, така че леглото ми е съвършено достатъчно като територия.

 Подкрепям абсолютно !!! Нашата спалня е точно толкова  / бивша кухня / - 10 м2 !!! Уютно и удобно се чувствам !!! Предполагам е въпрос на навик !

# 26
  • На село
  • Мнения: 873
Бладодаря за съветите и споделения опит! Решихме, че ще е стая! За някой гост или някога, ако трябва да вземем за гледане някой от родителите ни, а най-добрия вариант е за още едно дете  Grinning Мъжо се изказа, че за гардеробно помещение или фитнес е твърде луксозно. Не за друго, а защото тази стаичка определено няма да ни е в повече. Преди 6 години, когато се нанасяхме в сегашния ни апартамент, ни беше едно такова широооко (тогава все още бяхме само с едно дете), а сега, когато сме с трички, картинката изглежда по съвсем различен начин. Разрешените параметри за надстрояване доста ни ограничават, така че не можем да предвидим необитаеми стаи в повече. 

# 27
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Напълно те разбирам Hug Децата растат, искат самостоятелна стая. Ние мислим за строеж на къща, оказа се , че ни трябват даже 5 спални, точно заради родители и гости от далече.

# 28
  • Мнения: 22 935
Стаята на малкия е по-малко от 10кв.м.Смятам,че е напълно достатъчна за самостоятелна детска на едно дете,а в нашата стая има 2 легла.Ето виж как изглежда.
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=16361&AlbumId=80965

# 29
  • Мнения: 269
Напълно достатъчни за спалня! Peace Моята беше такава, когато живеех при родителите ми (брат ми-в по-голяма, нашите-в хола) Това беше най-уютната стая, и сме се събирали там с приятели...как ми липсва!!!!!!!!!!!!! Rolling Eyes Mr. Green
Да са ви живи и здрави дечицата, да си царуват в собствените стаи-голям кеф е да си имаш свое местенце (особено в пубертета)! Ей, че е странно от другата страна!!!! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт