Парфюмни размисли и страсти - 181

  • 57 726
  • 732
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 658


Л Я Т О ?   Л Я Т О О О О О !
Тихичко прошепвам - май лятото вече дойде! Тихо, за да не го изплаша и да се наложи пак да вадя топлите дрехи. Но май вече наистина е тук, без билет за обратно поне до октомври. Дори и да започва с дъждове, лятна му работа, нека да вали, щом така му харесва, но и слънце да има, както се полага за едно добро лято. Обърнах вече гардеробите - и с дрехите, и с парфюмите - и извадих най-отпред онези, които търсят топлина и слънце. Вие направихте ли го вече? Кои флакони застанаха най-отпред на рафта, в готовност за поне тримесечна употреба? Кои парфюми чакат да натиснете бутона Купи или в още по-голямо нетърпение да ги занесете бързо до касата в магазина?

Моля, споделете  Hug




Въпроси за мнения и пазаруване от сайтове, моля, тук: Изпитани сайтове за парфюми

Лекциите на Натали Никол за начинаещи и не толкова начинаещи парфюмани:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630784.270 пост №278

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630784.msg20742366#msg20742366 пост №554

Данни за теглото на пълни и празни флакони.

Формула на Бижу за съотношението мл - грам: 1мл. парфюм = 0,73 гр.

"Номинации на Мадам Оче - 2012 г."

"Номинации на Мадам Оче - 2011 г."

Предишната тема.

# 1
  • Мнения: 7 420
   Най-безсрамно заявявам , че не разделям парфюмите според сезона .  Blush Laughing (Поне като говоря за моите Simple Smile )
   Миналото лято си носих същото , което и зимата (Миднайт Пойзън) и то все така будеше възхищение у околните , да не говорим за мене , защото усещах , по колко различен начин се разкрива същия парфюм през по-топлия сезон  Heart Eyes .  И колко е хубав И този по-различния начин  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 500
   Най-безсрамно заявявам , че не разделям парфюмите според сезона .  Blush Laughing (Поне като говоря за моите Simple Smile )
   Миналото лято си носих същото , което и зимата

Хехех,  и аз така. Отдавам се на моментното настроение.  Mr. Green
Вчера в жегата истински се радвах на Хабанита  Heart Eyes. Никой не припадна и не се оплака..... А и като цяло нямам истински свежаци, не съм намерила такъв, който да ме спечели. Засега. Ще продължавам да ви чета с интерес.
И Атти, благодаря за темата   bouquet  Тъкмо ѝ е времето Grinning

# 3
  • Мнения: 56
И аз не деля парфюмите на сезони, въпреки че Kelly Caleche и  ирисовата прада не използвам в зимните студове (доколкото ги има)....

# 4
  • Мнения: 7 420
..... А и като цяло нямам истински свежаци, не съм намерила такъв, който да ме спечели. Засега. ...
   Аз имам усещането , че свежаците просто не ми пасват .  Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 602
Атти, благодаря за "лятната" тема!   bouquet

Тази година избързах с прибирането на зимните парфюми. Летните висяха на рафта месец ей така за красота. Аз определено ги деля парфюмите на сезонни. Въпреки че обичам ванилия, шоколад и канела, не ми се носят през лятото такива сладкиши. Лятото наблягам на свежите цитруси!

На първия ред готови за употреба се настаниха: Нилските градини, Розата на Пол Смит, Chance Eau Tendre, Dior Addict Eau Fraiche Dior, Secret Wish Anna Sui и Amethyst Lalique, като от седмица последният мноооого ме радва. На втория ред за разнообразие чакат Philosykos, Бронзовата Богиня, Voyage d`Hermes, With Love Hilary Duff, Moroccan Rose The Body Shop, Eau de Mandarine Ambrée Hermes и Eau Parfumee au The Rouge Bvlgari.

Това, което съм си набелязала и много искам това лято е Green Nana de Bary.  Heart Eyes Страшно свежарски, но някак по-различен от останалите ми. Очаквам днес да си взема и Aqua Allegoria Gentiana Guerlain. Стискайте палци да ми хареса, че го получих насляпо от размяна.  Mr. Green

Хайде на среща!  Hug Съботата много от вас може и да са на работа, а неделя пък е 1 юни Денят на детето. Ще трябва да се отбележи празника с някое мероприятие. Аз ще се включа все пак, но следобеда!

# 6
  • Мнения: 558
  Animal Snail
Атти, благодаря за темата   bouquet
Имам за доизпръскване Eau Torride на Живанши. Лошото е, че много трудно се разделям с аромат/шише, от чисто колекционерски съображения, и не знам дали ще го изхвърля накрая ...
http://www.fragrantica.com/perfume/Givenchy/Eau-Torride-864.html
Ковачева, имаш пълната ми подкрепа за лимитираната серия на вълнуващото ухание, което мечтаеш!  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 3 873
Атти, благодаря за новата тема   bouquet

За лятото предпочитам свежи аромати и най-любимият ми е http://www.fragrantica.com/perfume/Gap/Gap-Established-1969-for-Women-19635.html .За съжаление поне при мен е доста нетраен и се налага честичко да си го подновявам.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 481
Благодаря за темата, Атти!

От миналата седмица имам Violet Blonde и откакто го получих, всеки ден съм с него. И така ще е доста време, предполагам. Чудесно ми приляга, не ме дразни, само от време на време напомня за себе си. Виолетовото, което откривам в него, са ириси.

Често посягам и към Princess Musk и към другата ми скорошна придобивка- White-Tea-Bergamot-Freesia. Jour d'Hermes вече ме задушава, но обмислям пореден флакон Нилски градини.

Страстни парфюмни желания липсват при мен.  Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 5 569
Атти, благодаря за новата тема!   bouquet

На мен все още ми е пролетно, още не ми е настъпило лятото, но все пак зимните аромати ги изместих назад още в средата на февруари.  Mr. Green  Сега сред предпочитаните и най-често избирани са ми: Жур на Ермес, Средиземноморските градини на Ермес, Ароматик Ботега Венета (най-много ми харесва в момента!  Heart Eyes), Виолетовата Блондинка (особено когато вали) на Том Форд, а ако ми е запушен носа и деня е по-хладен пръскам смело и Идън на Кашарел (знам, че е световен нелюбимец, обаче моята кожа го глътна и му изкара хубавата страна), че ми се иска да му видя дънцето!  Joy

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Благодаря ти, Атти, за чудесната тема  bouquet

Благодаря и на теб, Денси, че даде отговор на въпроса ми в предишната тема Hug

На преден план съм извадила Свежия шанс на Шанел - много ми е любим и не ми омръзва вече години Heart Eyes Доволна съм от трайността/аз не нося парфюм в чантата и не подновявам през деня, затова много държа да се усещам дълго време Wink/, както и от тази, на Есенс Нарцисо Родригес.

Ще купувам май Ирисовата Прада Thinking

# 11
  • Мнения: 17 546
Да, преместих напред прозрачните аромати! Ирисовата Прад вече ме радва няколко пъти, но още съм на по-цветни и малко по-плътни от нея аромати, като един от тях, който бях отписала, е Versace Versace. Преоткрих го, а и ЛМ, и колегите го харесват. Grinning
Другите, които нося сега са S.T. Dupont pour Femme, Vie Privée, Passenger S.T. Dupont, Clinique Happy Heart, Love Chloe.
Иска ми се нещо ново за лятото, но не знам какво. Във всеки случай трябва да ме грабне! Чакам го. Flutter

Благодаря за темата!  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 602
Такаааа... похвал похвал!  Blush Взех си Aqua Allegoria Gentiana Guerlain! Много интересна е тази тинтява. По принцип не съм почитателка на цветните аромати, но цитрусите в този парфюм ме навиха. До колкото разбрах парфюмът е спрян. Ще го взема на срещата. Получих и подарък няколко пробички:

Wonderwood Comme des Garcons - сигурно ви е добре познат. Определено сме го коментирали тук. Най-много ми хареса от всички!  Crazy Страхотен дървесен аромат. Прекрасен е на моята кожа. Не ме бърка, че е мъжки, важното е, че ми пасна. Започва много свежо, преминава в пиперлив (буквално) тамян, но много премерено и завършва в кашмир, сандал и други дървета!  Mr. Green  
Bottega Veneta Essence Aromatique - поредната Ботега Венета, която за мен е най-поносима (извинявам се на почитателките). Най-лек вариант е и предполагам , че е най-подходящ за пролет-лято.
Laine de Verre Serge Lutens - ах, тези алдехиди.  ooooh! Дори и в комбинация с цитруси не ми харесват.
Escentric 01 Escentric Molecules - много е хубав. Страхотен е за горещите летни дни. Започва прекрасно, драйдаунът обаче е малко по-химичен (то е нормално, нали има Iso E Super). Лек и ефирен.

Калинче, ти другият ли носи на предната среща - Molecule 01 Escentric Molecules?  

Myrrhe Ardente Annick Goutal - този още не съм го пробвала
A Contre Jour Galimard - твърдо не, не обичам ананас в парфюмите.  Sick Tук го долавям, въпреки че е замаскиран от другите нотки. Като добавим други неприятни по-принцип за мен съставки като сандалово дърво, жасмин и зюмбюл...  Sick

# 13
  • София
  • Мнения: 1 500
Благодаря за новата тема!   bouquet

По принцип разделям парфюмите на сезони, но се случва да сложа лятото и някой не особено летен и свеж.
В момента по-често ползваните са: Зеления Шанс на Шанел /много любим/  Heart Eyes, Жур на Ермес, Градините на покрива на Ермес, Идил ЕДТ на Герлен, LOVE Florale на Клое, Dolce&Gabbana Light Blue и Elie Saab Le Parfum Intense.

Набелязала съм 2-3 да взема, но още съм в размисли.  Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 849
Атти  Hug Hug Hug

За среща твърдо ЗА! (Да кажа преди да съм забравила  hahaha)

Гардеробът (и парфюмен и буквален) все още си седи в някакво половинчато положение Wink
Още не съм прибрала зимните, но пък по-пролетните и летните, които накупих през по-студените месеци така и не съм ги прибирала, та реално е миш-маш  Laughing

Напоследък май нося само свежаци - въртя през няколко дни Нинфео, L'Eau Froide на Серж, липата на L'Erbolario, днес докапчих Авиньон, Денят на Ермес, покривните градини и няколко Ермесанса (ириса, розата и Epice Marine).. Принципно обаче нося и по-тежка артилерия лятото VeTRay, не си сама с Хабанитата  Wink Черната орхидея също ми е по-хубава на топло  Crazy

Нищо не ме напъва за покупка сега и веднага, спешно и неотложно.. продължава, обаче, да ме гложди идеята за "НЕЩО на PG", като засега това "нещо" е Аомасаи  Blush

Общи условия

Активация на акаунт