Парфюмни размисли и страсти - 181

  • 57 751
  • 732
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 295
Благодаря за темата!
Деля парфюмите си по сезони, но не всичките. Някой ги нося целогодишно с голямо удоволствие Coromandel, Citizen Queen, Lady Vengeance.
За лятото вече съм готова и извадих на преден план Balenciaga L`Essence, Premier Figuier, Piment Brulant, Figuier Eden и Pulp  Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 868
Нова лятна тема!

Безгрижните, свежи любимци за това лято се очертават все стари познати:

--Hermessence Rose Ikebana (знам, няма изненада!)--свеж, сочен, със закачлив рубарб, който го прави и малко тръпчив. Напоследък рубарб е много модерен тук по заведенията Simple Smile  Закъснели са според мен, много закъснели.

--Hermes Eau de Mandarine Ambree--няма (много) амбър върху мене и по-добре. Пак е свеж и сочен.

--By Kilian Bamboo Harmony--познавам го откакто излезе, но едва сега истински го оцених и нося често. Отначало не ме впечатли толкова. Харесвах повече Water Calligraphy тогава.

--Chanel Chance Eau Tendre--донякъде.

Има и няколко други, по-"сериозни,"  които нося всеки сезон. Нищо ново не ми привлича въображението или изкушава, поне парфюмно. Иначе други изкушения се намират Simple Smile





# 32
  • Мнения: 7 176
Цитат
...за всеки парфюм има определени температури и влажност

Споделям напълно това мнение.

Моите летни любимци съм ги споделяла. Тази година добавих Свежия Шанс към любимите за по-топло време и съм много, много щастлива Simple Smile

Тези дни съм на пролетни аромати се поливам с Нарцисо Родригес For her musk. Това е моят парфюм, чувствам се себе си, когато го нося, щастлива съм с него (съвсем като обяснение в любов Grinning)

Цитат
нещо много свежо без да е лимонтузу в парфюмен флакон, без да е мъжко и без да има сладки или цветни нотки

Nathalie. Pure Jil Sander? Страдам, че изчезна и се намира много трудно някъде наблизо Simple Smile Във fragranceX го има. Запазила съм си малко, за да си го душкам отвреме-навреме. В един дух е с любимия Нарцисо Родригес For her musk, но цветето е друго.

Pure Jil Sander се намира в австрийските DM вериги на съвсем прилична цена, даже наскоро май беше намален.

# 33
  • на терасата
  • Мнения: 675
Много благодаря, Pipi_:)

Pixie сега ме подсети, че за Nathalie. ще е интересно по-сериозно опознаване с Bamboo Harmony и Water Calligraphy. Имах ги като виялчета. Ако не бях придобила Свежия Шанс си бях намислила Water Calligraphy за лятно попълнение. Ох, толкова много парфюмни изкушения!

# 34
  • Мнения: 813
Много ми е трудно с летните парфюми , защото цитруси и акватици не обичам. Като цяло деля ароматите, не мога да се пръскам с тежки миризми в жегата.
Атти, много приятна тема  bouquet

# 35
  • Мнения: 7 176
Като типичен летен парфюм определям и този http://www.fragrantica.com/perfume/Rochas/Aquawoman-1427.html При мен се развива чудесно през топлите дни.

# 36
  • Мнения: 738
Цоп и аз тук.
Извадила съм си Лагуната на Дали (от една разменка тук, бях я забравила и съм много щастлива, че пак я имам), нищо че е евтинджоска; и един Стил си имам от миналата година и пак съм щастлива (Бижу, гуш!)... и съм си навила на пръста, че искам нещо горчиво и лятно, и да не е цитрус.
Естествено и Гутал-чета подмятам.
И се радвам от сърце на любимите Л Артизани, които цъфват прелестно в горещините.
Но... какво да е горчивото, акъла не ми го побира.
А съм заслужила да си подаря парфюм... newsm78

# 37
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
Другият искам да е плажно масло. Ама не Бронзовата богиня, тя въобще не ми лепва.  ooooh!
Peace Позволявам си да ти предложа
Скрит текст:
като аромат на плажно масло-поне за мен е перфектния такъв Joy !!!Понеже аз от ранна пролет знаех,че няма да видя И това лято плажа повече от 2 пъти/въпреки че съм на 5 мин от морето,реших да пробвам този.Някак си  Thinkingаромата на олиото винаги ми е навявало такива спомени.И "О ЧУДО!!!" #Crazy край на мъките-пасна ми перфектно и на топло навън,и на хладно пред климатика Crazy.Влюбих се в наситения и кадифен кокос,креместата ванилия,а лично за мен малкото в повече бели цветя някак си ги пропускам в полза на лежерното настроение,което ми носи тази красота.Затварям очи,вдишвам дълбоко и се пренасям някъде...Както казва майка ми "Все още поне мечтите са безплатни" bowuu Blush  bouquet

# 38
  • Мнения: 26
Подкрепям мнението, че делението на зимни и летни е в нашите глави /Ковачева  bouquet/. Нееднократно в тази тема се е говорило, че става дума за ХИМИЯ - между аромата, нашите кожи, моментните хормонални състояния. И тази химия ние сами трябва да я открием на принципа проба-грешка. А фактори като температура и влажност могат само да бъдат като катализатори и да покажат красотата на даден аромат. Много съм щастлива, че на последните страници на темата няколко пъти се споменава Citizen Queen. Открих този аромат в началото на април /след тотално, ама тотално отричане преди 1-2 години/. И тъй като на ден вали поне по три пъти, тази висока въздушна влажност прави парфюма още по-божествен. БОЖЕСТВЕН!!! Не знам кое е цветето, което така срамежливо се крие и показва в аромата, според мен е ирис. Обаче знам, че много ми харесва и допада и наистина /сигурно се повтарям/ се чувствам като след ароматерапия. Приказно, красиво, пролетно, със загадката на влажни цветя и окъпани от дъжд дървета, всичко преплетено с една пудрена нотка. Наистина пипнат аромат от Р.Ричи. Най-странното е, че първоначално ми хареса Екстремната отмъстителка, но сега флаконът стои и се ползва само 2 пъти годишно. А стотицата на Citizen Queen за почти два месеца сериозно напредва, т.е. свършва. И да си дойдем на темата - за мен сега му е времето на този парфюм - колкото по-топло, толкова по-добре. Затова наистина е въпрос на личен избор /или опит, за да не издушим себе си и другите/ кои са ни летните  и зимните любимци според настроението и атмосферата, които създават за нас самите.
И в тази връзка да допълня, че смело вечер край морето нося в минимално количество Черната орхидея - на нея също много й отива високата влажност или пък Zen Shiseido. Парфюмите стават много красиви, развиват се страхотно и ми дават невероятно настроените. 
 

# 39
  • Мнения: 31 368
За мен няма такова нещо в нашите глави разделение на парфюмите.
 Ангел при 30-40 градуса, Адикт при същите, Отровите на Диор, Туберози при 35? Амбри, тамяни и уд при 40? Цитруси при -10 градуса? Цветя при -14, бели смръзнати цветя при -5, лимони, бергамот на минусови, а мед в жега?
Кое е в нашите глави?

# 40
  • София
  • Мнения: 602
За мен няма такова нещо в нашите глави разделение на парфюмите.
 Ангел при 30-40 градуса, Адикт при същите, Отровите на Диор, Туберози при 35? Амбри, тамяни и уд при 40? Цитруси при -10 градуса? Цветя при -14, бели смръзнати цветя при -5, лимони, бергамот на минусови, а мед в жега?
Кое е в нашите глави?

Дени, и такива неща съм надушвала!  Sick Всеки си има собствен поглед върху нещата, което не е лошо, стига да не застраши въздуха и живота на хората!  Mr. Green

Имам въпросче към притежателките на кокосовите Богини. Вие кога ползвате този парфюм, при какви метеорологични условия? Мисля, че не мога да му налучкам подходящото време.  newsm78

# 41
  • Мнения: 31 368
А и аз ги мириша всеки ден в 5-цата, ама редно ли е а тровиш хората с Ангел в жега? То трябва и парфюмна култура да има някаква.

Аз нося Богините при около 30 градуса и нагоре.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 805
А и аз ги мириша всеки ден в 5-цата, ама редно ли е а тровиш хората с Ангел в жега? То трябва и парфюмна култура да има някаква.

Аз нося Богините при около 30 градуса и нагоре.
Ангелът не е виновен, а ползвателката му, която не преценява дозата. Въпреки, че аз също си деля парфюмите според сезона, но все пак мисля, че концентарцията на парфюма го прави смъртоносен в жегите, не самия той. Едно фъс от тежък парфюм е достатъчен при +30 градуса, няма нужда да се оливат.
Богинята си я нося сега и лятото. Но при настроение нищо не ми пречи и зимата да се пръсна. Това, обаче не се е случвало за сега.

# 43
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Богинята я нося при жега, но вчера я пробвах в дъжда и се разви добре.

Лошото е, че бързо изчезна  Laughing

И аз съм съгласна, че някои аромати просто си изискват определено време.
Само не знам кое е по-лошо - прекалила с атомните бомби госпожа в адска жега или просто такава, която е забравила да се изкъпе.

# 44
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 376
Богинята я нося лятото на много жега, иначе бледнее, сладнее не на място и се губи ефекта й.

За мен има обективни фактори, които правят дадени парфюми подходящи или не за определен сезон. Ароматните молекули се развиват различно на 0 градуса или на 40 градуса. Ако щете дори изпотяването на кожата ни е много различно през лятото и зимата. Диор Адикт зимата дори влачи метри задушлив шлейф, не си представям лятото в какво чудовище ще се превърне.

Общи условия

Активация на акаунт