Парфюмни размисли и страсти - 181

  • 57 782
  • 732
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 223
И аз не деля ароматите на зимни и летни, ползвам ги според настроението и усещането си за момента. За лятото обаче никога не оставам без Слънчогледите на Елизабет Арден. Това е за мен типично летен парфюм. Нисък клас е и може би недолюбван от много, но на мен страшно ми пасва за лятото.  

П.П. Имам малка отливка на http://www.fragrantica.com/perfume/Farina/Russisch-Leder-17186.html но за съжаление все не мога да дойда на някоя от срещите, предполагам за повечето от вас ще е интересна. А пък в описанията хич ме няма.

# 16
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Определено деля ароматите според сезона.

Летни фаворити имам доста: Зеления Шанс, Versace Versense, Зеления чай на L`Occitane, Sublime Balkiss, Chloe Love (него го нося през всичи сезони освен най-лютия зимен студ, в който любовта откровено замръзва), Dior Addict 2, Versace Bright Crystal Absolu, Bond N9 Little Italy, Thierry Mugler Cologne и Guerlain Chant d`Aromes.

Към тях ще добавя скоро надявам се Лалето и Циганската вода на Byredo  Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 602
Лу, като каза Циганската вода, някой който ще идва на срещата и я има, може ли да я донесе и да ме запознае с нея. Ако може ми се иска да пробвам пак и Африканския бал, да си го припомня.  Praynig
Пък за срещата ще се разберем!  Hug Лошото е, че го дават облачно и с превалявания целия уикенд!  Sad Единият вариант е да се съберем на закрито, другият - среща по-другия уикенд 7-8 юни.

# 18
  • Мнения: 8 475
Благодаря на Атти за темата!  bouquet
От летните аромати извадих Мис Диор шери льо, Жадор ЕДТ, Сюблимната идилия на Герлен и Нежният шанс на Шанел. Има и други ,но не съм стигнала до тях.

# 19
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Напоследък съм на ветиверна вълна и някой питаше за Grey Vetiver - аз бих препоръчала вместо него  Sel de Vetiver на The Different Company. Не е толкова примамлив в началото и е по-малко траен, но е много по-естествен, пълен с красиви нюанси и мириса, който остава върху плат, е божествен.
Друг вариант за жена е и одеколон Vettiveru на Comme des Garcons - като цена е 1/3, а е много приятен, лек, тревист, с едно миниатюрно жасминче в него.
idomeneus, аз питах за Ветивера.  Peace
Благодаря за другите препоръчани аромати. Ще ги пробвам при първа възможност.  Peace
Да споделя, че в това влажно време много ме радват и ми стоят страхотно
Feminite du Bois и Ambre Sultan,  Heart Eyes
Е, поне аз така си мисля.  Mr. Green


Атти, мерси за темата!  bouquet

# 20
  • Мнения: 31 389
Разделям парфюмите си по сезони.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 829
 Grinning Днес ми пристигна Bottega Veneta Eau Legere. Влюбена съм  Laughing Поръчах 30 мл защото не бях сигурна дали ще се харесаме, но се получи любов от първо помирисване. Чета хубави отзиви и за Bottega Veneta Essence Aromatique, но тъй като при нас в Стара Загора още го няма, ще изчакам да го получат за да тествам и ще се сдобия и с него ако ми хареса. Покрай четенето на този форум откривам нови и непознати за мен аромати. Благодаря Ви за което   bouquet
От летните аромати за сега ползвам L'Eau Couture Elie Saab - също много любим, Narciso Rodriguez L'Eau For Her и свежия шанс на Шанел.

# 22
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 384
Честита нова тема!

Деля парфюмите си по сезони, от известно време наблягам на Dior Addict Eau Fraiche, Средиземноморските градини, Нинфео Мио и колкото и да е странно - зимния ми любимец  - Берлинчанката на СЛ.  Грейпфрутовата алегория и Бронзовата богиня оставям за по-големи жеги.

# 23
  • Франция
  • Мнения: 898
Я, нова тема - Атти   bouquet

Аз деля парфюмите си много строго по сезони, дори сезонните ми са диференцирани според атмосферните условия и температурите. Обаче виждането ми за сезонност невинаги съвпада с общоприетото. Един от фаворитите ми за 30 градуса на слънце е Knowing. Също летен ми е Jicky - обаче за дъждовно време. През лятото си харесвам най-много алдехидните бабички - Шанел 5 и Шамад.
Като не толкова екстравагантни извадих Ninfeo mio и Nuit Etoilee на Аник Гутал и Магнолия Нобиле на Аква ди Парма. Като стане съвсем жежко, ще извадя и Bel Respiro.

 Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 768
Разделям парфюмите по сезони, но не ги деля на "тежки" и "свежаци". Съобразявам се само  понасят ли им жегите и носят ли ми се..
А напоследък, тотално съм се извратила и сбъркала. Тествам аромат, които по принцип знам,че ще ми харесат, защото са "от моите" .. но в действителност ме отблъскват. Като новата Орхидея да речем, стори ми се доста натрапчива и ръбата въобще не мога си представя,че ще стане хит, не мога да си представя и как съм харесвала Черната..Покрай намалението в ЕЛ се опитах да се изкуша с Amber Absolute и Atelier d’Orient Plum Japonais .. обаче не се получи.Пак горе описаното.

За сметка на това вече от месец нося супер простите аромати на L`Erbolario - Хедера и Fiore dell'Onda . А сега покрай намалението се обзаведох и с Citrus L`Erbolario и Te Bianco( обмислям и Frutto della Passione, който се оказа голяма изненада). От както  си купих Цитруса, друго не носа, подновявам често, защото много харесвам връхните нотки на на обелен грейпфрут ..базата е млечно сладка, даже и ванилия намирам сякаш. Thinking
Простотата на тези аромати не ме натоварва, и разсейва от напоследък напрегнатите работни дни. Толкова се семпли и недвусмислени.Успокоителни.
Кукувица.

# 25
  • София
  • Мнения: 64
Още ми е пролетно, много ми се носят зелени парфюми и за разнообразие извадих дори едно треволяче Verbena Mint на  L`Occitane, което купих през зимата поради гиганстко намаление. Типично летен е, но ми харесва сега - по-тревист е, а в жегите сигурно ще сладни.

Цитат
Калинче, ти другият ли носи на предната среща - Molecule 01 Escentric Molecules? 
Да, и трябва да кажа че май не съм изразходвала парфюм с такава скорост.

Цитат
като засега това "нещо" е Аомасаи
Само веднъж го пробвах, но е незабравим. Сега пържа голи картофчета с едно масло "ghee" и ми напомня на него.

# 26
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Атти,   bouquet
И аз правя някакво разделение сезонно, но то си е само в моята глава. Свежаци нося в късна зима, когато ми е писнало от студ, сиво и мърсотия и имам нужда от пролет и свежест. Тогава залагам на Balenciaga L`Essence, Verte Violette и Ninfeo Mio. В топло време нося предимно Еscale a Portofino, Piment Brulant, Vetiver Tonka, Hinoki, Innocent, Alchimie, Eau des Merveilles, Ambre des Merveilles, 1826 и Citizen Queen.
Обичам да откривам различни нюанси на парфюмите в различни сезони. Някои не спират да ми се разкриват в нова светлина и да ме изненадват, дори когато съм ги носила с години и това много ме радва. Покрай еуфорията около кадифената орхидея открих отново Oblique Rewind Givenchy и съм много доволна, да го нося точно в това време. Прекрасно се държи, медът е светъл и тънък, черешите са напращели от сладост и свежи, а базата е чудна смес от дърво, меко и сухо, посипано с пудра, златист амбър, елегантно пачули и вкусна нотка на паста от шам фъстък. Кара ме да се усмихвам, да мечтая за сладолед и лежерен излет на Витоша.

# 27
  • София
  • Мнения: 169
Едва изчаках да стане по-топло и вече две седмици през ден-два съм с любимия Серж - L'eau froide. Една колежка го оприличи като сироп за кашлица, а аз не спирам да си душа китката по цял ден.  Crazy
И да се оплача! Има две дами, които засичам всеки ден в метрото и които всеки ден в тези жеги се пръскат с Енджъл. За бога! Одушиха ме! То не е един задушаващ 20 метров шлейф на пот( да, така ми мирише в топло време!), не е чудо.
Та не намирам за нормално тези тежки, пачулести бомби в жегата.

# 28
  • Мнения: 214
Миналата година по това време отговорих, че не деля парфюмите си по сезони. Сега определено съм на мнението че за всеки парфюм има определени температури и влажност.
Затрупана съм с есенно-зимни парфюми, но нищо за пролетта и лятото. Особено за летните дни. В момента като че ли само Jour и Sensuous nude са ми подходящи, но се усещам, че имам нужда от нещо съвсем различно. И не мога да го намеря. Търся 2 типа парфюм - нещо много свежо без да е лимонтузу в парфюмен флакон, без да е мъжко и без да има сладки или цветни нотки. Прохладно и воднисто, но в никакъв случай с трайност 12 минути. Другият искам да е плажно масло. Ама не Бронзовата богиня, тя въобще не ми лепва.  ooooh!

 

# 29
  • на терасата
  • Мнения: 680
Цитат
...за всеки парфюм има определени температури и влажност

Споделям напълно това мнение.

Моите летни любимци съм ги споделяла. Тази година добавих Свежия Шанс към любимите за по-топло време и съм много, много щастлива Simple Smile

Тези дни съм на пролетни аромати се поливам с Нарцисо Родригес For her musk. Това е моят парфюм, чувствам се себе си, когато го нося, щастлива съм с него (съвсем като обяснение в любов Grinning)

Цитат
нещо много свежо без да е лимонтузу в парфюмен флакон, без да е мъжко и без да има сладки или цветни нотки

Nathalie. Pure Jil Sander? Страдам, че изчезна и се намира много трудно някъде наблизо Simple Smile Във fragranceX го има. Запазила съм си малко, за да си го душкам отвреме-навреме. В един дух е с любимия Нарцисо Родригес For her musk, но цветето е друго.

Последна редакция: чт, 29 май 2014, 22:17 от рак-щрак

Общи условия

Активация на акаунт