Парфюмни размисли и страсти - 181

  • 57 761
  • 732
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 602
Богинята я нося лятото на много жега, иначе бледнее, сладнее не на място и се губи ефекта й.

А трябва ли й вятър и/или влажност? Как се държи край морето?

Това ми напомня да питам: събирам мнения, кой ви е любимия парфюм за плажа?

# 46
  • Мнения: 26
Не мога да дръпна категорична и ясна граница между зимни и летни парфюми. Обичам да експериментирам и да откривам как се държат парфюмите в различни сезони и при различни настроения. Но важното в случая е да се усетиш и да не навредиш на себе си и на околните. Пак опираме до това, че парфюмите са за лично удоволствие и не обичам да ги натрапвам да околните. Всички проби и експерименти са си за мен, насаме, а не за близките ми или колегите на работа. Както се казва - да си знаем дозата и мярката.... 

# 47
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 379
Богинята я нося лятото на много жега, иначе бледнее, сладнее не на място и се губи ефекта й.

А трябва ли й вятър и/или влажност? Как се държи край морето?

Това ми напомня да питам: събирам мнения, кой ви е любимия парфюм за плажа?

Богинята е точно за плажа и то за плажа през деня, когато слънцето пече. Много добре си пасва със солената морска вода. За важността не мога да кажа, не съм обръщала внимание.
Днес пробвах новата Богиня, има разлика с тази от миналата година, някак си не е толкова сладка, по-мека е.

Пробвах и новия лимон на Герлен, хубав е, но цената от 244 лв направо ме  Shocked и ще с евъздържа от покупка.

За първи път обърнах внимание на Виолетовата блондинка - много ми прилича на аромата от пудрата ми Тера Ора на Герлен  Thinking

И един въпрос - според вас това яка бабичка ли е - http://www.parfumi-shop.net/bg/ezine/show/roccobarocco-extraordi … mited-edition.php ?

Последна редакция: пт, 30 май 2014, 18:50 от gadamer

# 48
  • Мнения: 214
Благодаря за предложенията.  Hug

Парфюм на плаж - абсурд. Стават петна по кожата.

# 49
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

Парфюм на плаж - абсурд. Стават петна по кожата.

+1

Спрея за тяло на Бронзовата богиня е идеален вариант, ако толкова иска човек да се пръска с нещо различно от слънцезащитен продукт на плажа.
Бляскавите частички са допълнителен бонус.

# 50
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 379
Благодаря за предложенията.  Hug

Парфюм на плаж - абсурд. Стават петна по кожата.

Не ми се е случвало досега. От какво се получават?

# 51
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
От контакта на спирта/алкохола в парфюма с кожата и последващото излагане на слънце  Peace

# 52
  • Мнения: 31 382
А не е Алегорията нова 244 лв. нещо друго си видяла с такава безумна цена. Сега ще проверя точно колко е в Сефора. Мисля, че 75 мл. е към 135 лв.

Никога не нося парфюм на плажа, точно заради петна.

# 53
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 379
Че аз от години винаги слагам парфюм и за плажа, само зад ушите и никога не съм имала петна. Освен това лятото аз стоя на слънце и без да съм на плаж, на кафе, по улиците,  на вилата...а като съм на преходи в Рила направо се изпържвам. Парфюм винаги нося.

Денси, консултантката в Сефора в The Mall беше тотално неинформирана. Новата Аква Алегория беше сложена над табелка с цена 244 лв за 100 мл, пишеше само Герлен на нея. Изрично попитах защо е толкова скъпа, в сравнение с другите Алегории, тя първо се изненада, че другите не са на тази цена, после каза, че не знае, накрая аз й казах, че е възможно да е по-скъпа, заради това, че е лимитирана....Ако е колкото другите,  ще я купя. Иначе не.

# 54
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Едва ли много пряка слънчева светлина достига зад ушите ти на плажа  Laughing

Много дами пръскат обилно и деколте, а там излизат най-неприятни петна.

Това е съвет на дерматолог и аз го следвам, всеки си решава за себе си.

# 55
  • Мнения: 43
И аз вчера се облещих като видях цената на новата Алегория. Иначе за лятото избирам по-свежи парфюми. Ванилии и захарни сладости ми лепнат и направо ми прилошава.Миналото лято носих доста тоалетната вода Shalimar Parfum Initial,за това лято не съм се решила на какво да се спра.
Снощи минах през Дъглас и много харесах Soir de Lune Sisley(не за лятото).

# 56
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 379
Едва ли много пряка слънчева светлина достига зад ушите ти на плажа  Laughing

Много дами пръскат обилно и деколте, а там излизат най-неприятни петна.

Това е съвет на дерматолог и аз го следвам, всеки си решава за себе си.

Вероятно това е причината, никога не пръскам по деколтето си, дори  и през зимата. Всъщност аз винага слагам само зад ушите, мразя лепкавото усещане от парфюма на други места. Само като тествам парфюми, пръскам по вътрешната страна на китките.

# 57
  • Мнения: 31 382
75 мл, алегория Лимон струва точно 120 лв., а 125 мл. струва 155 лв. Толкова струват и другите парфюми Алегория.
Алегория 100 мл. бутилка няма. Сега в момента в Сефора Парадайз има и 20 процента намаление на всичко.

# 58
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 379
75 мл, алегория Лимон струва точно 120 лв., а 125 мл. струва 155 лв. Толкова струват и другите парфюми Алегория.
Алегория 100 мл. бутилка няма. Сега в момента в Сефора Парадайз има и 20 процента намаление на всичко.

Хм, вярвам ти, но явно са объркали етикетите в Сефора в Дъ Мол.

# 59
  • София
  • Мнения: 849
Алегория 100 мл. бутилка няма.

Напротив, от тази година има.. поне на летищата има  Peace
На тазгодишните, Лимон Верде и Флора роза.. която е от миналата година, но я маркетират като едната алегория това лято. Явно ги е домързяло да пускат втора  Laughing или пък много се е харесала  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт