Gentamycin в 8 пъти завишена доза за бебе на 6 месеца!

  • 9 932
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 401
Бих гръмнала не само аптекарката, но и педиатърката. За съжаление не знам какво да те посъветвам освен, да се обърнеш към друг лекар.

# 16
  • Мнения: 8 585
Доста сте го понатьпкали горкото с химия... Cry

Предоzиране  се явява веднага с поврьЩане,световьртеж,може диария,слюнкоотделяне над нормалното.Това е zа моментална интоксикация.
Ина4е е иzвестен с наруШаване на слуха,поврежда бьбреците,отделя се белтьк и крьв и има нервномускулно странично действие(напр.паралиzа),покачва тревожно 4ернодробните енzими,променя крьвната картина(левкопения,тромбоцитопения).

Това всичкото не оzна4ава,4е при детето се е случило.
Може да го е толерирало и да го иzхвьрли.

Но не го давайте пове4е.И неzнам zаЩо днес с такава лека рька се предписва Гентамицин на бебе zа неЩо,което може да се лекува с по лек антибиотик.




Helloooooo, Kolega!!!!! Gentamycin NE SE REZORBIRA OT GIT!!!!! Dali sa go za LOKALNO lechenie na infekciata v GIT. Drug e vaprosat, che tova NE E POKAZANIE za prilojenie na gentamycin, no da se tvardi, che njakoj ste oglushee ot oralno prilojen aminoglikoziden antibiotik e smeshno!
Не се ползва Гентамицин за "локални" лечения. Никъде и никой не го дава за пиене.
Това така никъде не се прави днес при деца.
Иначе, да, не се резорбира при орално приложение...
Това, как да се постъпи с детето в този случай зависи от лекуващият му лекар.
При подозрение за грешни дози, не мога да дам съвет от разстояние. Въпреки, че искам много да Ви помогна...

# 17
  • Мнения: 4 150
Цитат
Не се ползва Гентамицин за "локални" лечения. Никъде и никой не го дава за пиене
Peace

Оралната реzорбация е около 1% и при 8 кратна дадена доzа може да има странична реакция на моментно интоксикиране.Описал сьм го.
Друго,което се zабравя е, че вьпреки слабата гастрореzорбация се предписва орално (ако иzобЩо) с оглед на други zаболявания при пациента.Ако има бьбречни и тн проблеми има дори орална контраиндикация. 

# 18
  • Мнения: 393
Цял ден детето спи, до момента й се събира 1 час бодуване, при положение, че се събуди от нощния сън в 6:30 ч. .. Възможно ли е това да бъде от предозирането? Разстройството се умножи по 3.  Cry Cry Cry

# 19
  • София
  • Мнения: 1 062
Бих завела детето веднага на друг лекар. Педиатър + УНГ.

# 20
  • Мнения: 656
След като разстройството се е увеличило - детето пие ли повече вода?
Сънливост може да е признак на обезводняване - следи памперса дали пишка достатъчно. Ако имаш съмнения заведи детето на лекар, но на друг, не при този, при който си го водила досега.

# 21
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Здравей, първо заведи детето на лекар, докато е време. Втро  и аз съм давала на дъщеря си Гентамицин през устата/изписан от лекар/, когато беше на 7м заради открити ешерихия коли в ректален секрет. Дамай много течности, може и Хидратин алфа /за оводняване/, и задължително го заведе пак на лекар. Бързо оздравяване  bouquet

# 22
Бяхме с вирусна пневмония в болница малката беше на 3 месеца.Изхождаше се по 13-14 пъти в денонощието.Белодробно се оправихме за няколко дни.Но разстройството нямаше овладяване.Лекарите пробваха какво ли не дори и гентамицин през устата на толкова малко бебе.Накрая се появи една доцентка която и даде смекта и ентерол и детето се оправи.Бях писала за гентамицина не го даваите под каквато и да е форма.Не искам да те плаша но той влияе много зле на ушите и ако има инфекция там може да навреди на слуха

# 23
  • Мнения: 1 174
Цял ден детето спи, до момента й се събира 1 час бодуване, при положение, че се събуди от нощния сън в 6:30 ч. .. Възможно ли е това да бъде от предозирането? Разстройството се умножи по 3.  Cry Cry Cry
Правилно ти казват всички,просто заведи детето на лекар за да се успокоиш,ужасно е когато толкова малки бебоци са болнички,но важното е да  минава и заминава,случва се,неизбежно е понякога.И ако позволиш един съвет от мен,винаги гледай и чети опътването на лекарството,което ще даваш на бебето,аз така правя,за да не стават именно такива грешки.Бързо оздравяване! Hug

# 24
  • Мнения: 393
Благодаря на всички за отговорите!   bouquet

Току що се връщаме от друг лекар, според който сме надвишили дозата на Гентамицин само с 2 пъти, но не било опасно. Смятали се по 6 мг./ кг. Дари е 8,130 кг. Препоръча ни за всеки случай да даваме глюкоза 5% .. Неуробекс таблетки .. 1/3 от хапчето, стрито на прах  Shocked .. както и някакви хомеопатични гранулки. 2рото предписание, смятам да не го изпълнявам. Докторката каза също, че има леки просвирквания в гърдите, които най-вероятно били, защото детето отхрачвало. Реално кашлицата ни доста намаля, но пък разстройството  ooooh! Според нея, това е вътреболнична инфекция.  Sad
А това за слуха и Гентамицина  Cry ... дано да няма такива странични ефекти, детето би трябвало отдавна да го е изхвърлило от организма.  Praynig
Дали това отражение върху слуха се появява веднага или с течение на времето?

yoana77, винаги ги чета тези пусти листовки, но този път получих само 4 ампули без абсолютно нищо друго.  Sad Нали уж трябва да се доверяваме на фармацевтите да спазват вярно предписанията?  Cry

# 25
  • Мнения: 1 174


yoana77, винаги ги чета тези пусти листовки, но този път получих само 4 ампули без абсолютно нищо друго.  Sad Нали уж трябва да се доверяваме на фармацевтите да спазват вярно предписанията?  Cry
Радвам се,че нещата са добри,не се доверявай на разни аптекари,освен това нямат право да ти продават лекарство без кутия и листовка.Можеш направо да я съдиш!

# 26
  • Мнения: 393
Радвам се,че нещата са добри,не се доверявай на разни аптекари,освен това нямат право да ти продават лекарство без кутия и листовка.Можеш направо да я съдиш!
Ако пазех касовата бележка, нямаше да й се размине!  #2gunfire То и сега още не й се е разминало, само да се случи нещо с дъщеричката ми ..  Cry ще се стигне до саморазправа.
На всичкото отгоре беше толкова нагла днес сутринта, когато отидох да й кажа как е объркала рецептата. Защо съм била викала? Защо съм се карала, нали ми се извинила!  #Cussing out Нямало ампули от 10 мг, само 40 и 80 били.  #2gunfireНакрая й казах, че ще я съдя, а тя най-безцеремонно ми отвърна "Съди ме!"  Close

Съжалявам, че измествам смисъла на темата, но имам нужда да споделя драмите си, защото иначе имам чувството, че ще  избухна!  Cry

# 27
  • Мнения: 1 174
Нищо няма да се случи с тази красавица,но тая нагла аптекарка залужава да я съдиш наистина!

# 28
  • Мнения: 130
вече се убедих - в нашата България трябва да следим всичко и да се съмняваме във всеки...То бива бива глупост и простотия, но да не си разбираш и гледаш работата .... миличка дано сладката ти дъщеричка се оправи бързо и окончателно да изчезнат болежките...

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 302
Ако пазех касовата бележка, нямаше да й се размине!  #2gunfire То и сега още не й се е разминало, само да се случи нещо с дъщеричката ми ..  Cry ще се стигне до саморазправа.
На всичкото отгоре беше толкова нагла днес сутринта, когато отидох да й кажа как е объркала рецептата. Защо съм била викала? Защо съм се карала, нали ми се извинила!  #Cussing out Нямало ампули от 10 мг, само 40 и 80 били.  #2gunfireНакрая й казах, че ще я съдя, а тя най-безцеремонно ми отвърна "Съди ме!"  Close

Съжалявам, че измествам смисъла на темата, но имам нужда да споделя драмите си, защото иначе имам чувството, че ще  избухна!  Cry
Кажи коя аптека е, всички ги познавам и собствениците им, със сигурност ще и издействам уволнение.

Общи условия

Активация на акаунт