ИКЕА

  • 86 705
  • 881
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 198
Мацки,моля някоя да ми каже от колко до колко работи солунската икея в събота Praynig Супер много искам да отидем, но се притеснявам да не стане така,че нищо да не мога да разгледам.

# 856
  • Мнения: 67
Относно троянските мебели и Икеа. Братовчед ми и братовчедка ми работят в Икеа България, чиято основна дейност е да осъществява поръчката, контрола и спедицията на продуктите за Икеа, които се правят в България. Даже май не само продукти, но и части за разни други. Част от нещата се правят и в Троян, но като му върнат на производителя два три пъти продукцията ще почне да ги прави като хората, за да не го отрежат.

# 857
  • Мнения: 13 512
Аз не исках да кажа, че Троянските мебели са некачествени.  Не ми харесва дизайнът на троянските мебели от масив. За дизайна на стаята, който искам да бъде са абсолютно неприемливи. Не ме интересува колко са здрави, няма да векувам с тях/ да не са произведения на изкуството/! Искам да ме кефят и да ги сменя след няколко години без да ми мигне окото!

# 858
  • Мнения: 67
Е, разбира се производството за Икеа не е по местен, троянски дизайн. Някой път се чудя кой "естет" измисля 80% от кича, който се произвежда от българските производители

# 859
  • Мнения: 13 512
затова според мен за " конфекция", ИКЕА е най-добрият избор. What you see is what you get. Отиваш, пробваш, харесва ти- товариш. В БГ не се сещам за фирма или магазин с подобна наличност. Поне във Варна няма със сигурност.

# 860
  • Мнения: 6 039
затова според мен за " конфекция", ИКЕА е най-добрият избор. What you see is what you get. Отиваш, пробваш, харесва ти- товариш. В БГ не се сещам за фирма или магазин с подобна наличност. Поне във Варна няма със сигурност.


има бе- в мвбелна палата  hahaha hahaha hahaha

# 861
  • Мнения: 3 674
Роzа zа тоzи Горм става въпрос, първо нямаха Stolpe, после имаха, но нямаха ни Flaskestativ, ни Hylleplate  Twisted Evil  И така с месеци. СъЩото се отнася до 4ервения скрин Хемнес с 3 4екмеджета.....все го няма  Twisted Evil
Татъяна...явно се получава в малки количества и се изкупва доста бързо. И при нас Горм е много популярен. Лошото на Икеа е че похякога докато си сглобиш напълно всичко от системата може да минат няколко месеца...Тъпня е, но е така положението,тъй като нещата се продават по отделно..а не в комплект. Но пък  големия плюса на Икеа е че човек може да си сглоби сам какъвто иска стил... във всякакви всевъзможни варинати.Което в другите магазини го няма.

Препоръчвам ти да звиннеш  в вашия най-близък магазин,да ги питаш кога ще доставят стоката /те са длъжни да ти дадат някаква информация / и когато ти кажат промерно след 2 седмици,тогава звънни пак и питай дали имат вече стоката на место. Тогава отивате и купувате. За да не се разкарвате постоянно....друго не мога да се сетя.

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 23:50 от roza66

# 862
  • Мнения: 13 512
затова според мен за " конфекция", ИКЕА е най-добрият избор. What you see is what you get. Отиваш, пробваш, харесва ти- товариш. В БГ не се сещам за фирма или магазин с подобна наличност. Поне във Варна няма със сигурност.


има бе- в мвбелна палата  hahaha hahaha hahaha
има-друг път.... не си спомням някога да е имало налични 20 стола, камо ли 60 или 200 Joy Joy Joy
да не говорим за по-едри неща.

# 863
  • Мнения: 3 674

........Роза, това е ясно, мила. Ясно е, че не може, че няма доставки навреме и тн.
В крайна сметка ИКЕА е ширпотребата на съвремието.
Това , което не ми е ясно е  защо държите мострите на ..поставка за мъфини или калъфки за възглавници, при положение, че в момента ги нямате. В Болония магазинът е 1/3 празен, разбирам, че е хубаво да изглежда пълен и че ' така трябва',  но да гледам калъфката, която искам , като мостра , и да я няма не ми е много...коректно към хората, които са вътре.  И ако ви свършат тавите за мъфини - ми приберете си мострата, не ядосвайте хората, и когато ви дойде следващата доставка ги извадете.

Да ти кажа четсно и аз не си падам по това,но  концепцията на Икеа е малко странна. В смисъл поставката за мъфенси стои там..за да показваме на хората че стоката не е "спряна от производство" и че "скоро ще получим стоката"...и ако няма мостра,хората няма да знаят че съществува   поставката на мъфенси. Значи мострта стои до тогава докато продукта е на пазара,независимо че момента го няма на склад...но ще докарат. Маха се мострата смао  кого продукта е спрян от производствао.. Та ако видиш мостра на нещо което си си харесала,а нещото го няма в момента, не се отчайвай...временно го няма,но ще докарат и ще има. Това им е концепцията всъщност. Ако ме разбираш... Wink

# 864
  • Мнения: 292
roza66,мила, какви са тези мъфенси не мога да се сетя,при нас като го няма нещо, значи тотално го няма Laughing

# 865
  • Мнения: 2 085
да не е "мъфини" newsm78

# 866
  • Мнения: 3 674
Момичета,няма смисъл да спорите за качеството на Икеа. Преди време този магазин продаваше евтини и много некачествени неща...реномето му бързо се срина...и доста милиарди се изгубиха.Говореше се много лошо за Икеа.
Но за последните 3-4 години качеството скокна много. Сега Икея е  с много по-висок стандарт  по разнообразие и  дизайни на стоките. Вече на някои неща дават от 10 до 25 години гаранция.  Веригата започна да си възвръща реномето определено. И не бих казала че е магазин за бедни...ами е магазин за нормални хора,за широко потребление...като нас например  Laughing
Разбира се че на 1 на 1000 шкафа или легло може да се случи някой фал,но без проблем отивате и сменяте за ново.  Peace

Някой по-долу писа че Икеа нямали интерес да строят в България...Ми как ще имат? Не знам колко взимат румънците  на месец...но май заплатите им  са по-високи от в България. А за Гърция е ясно....там 1000 евро си е ок заплатка. Та когато и в България заплатите станат около 1000 евро,евентуално може и да има интерес  не само Икеа ами и други вериги да инвестират в нашата мила страна. Иначе с мизерните 500-800 лева кое по-напред да купиш...ядене, да си платиш тока..или мебели от Икеа да купуваш...На инвеститорите им е пределно ясно че няма да им правим такъв голям оборот като другите държави. Тук в Норвегия миля че има 6 Икеи.и сега ще строят още две...А са по население два пъти по-малко от нас... Rolling Eyes  Та да си дойдем на думата..всеки инвеститор ще инвестира  там където  хората имат парички да харчат, където би имал печалба...от своите инвестиции...  Wink

# 867
  • Мнения: 3 674

roza66,мила, какви са тези мъфенси не мога да се сетя,при нас като го няма нещо, значи тотално го няма Laughing



Да мъфини е.... Joy Тук им викат мъфинс....мъфенси... Joy

# 868
  • Мнения: 13 512
Някой по-долу писа че Икеа нямали интерес да строят в България...Ми как ще имат? Не знам колко взимат румънците  на месец...но май заплатите им  са по-високи от в България. А за Гърция е ясно....там 1000 евро си е ок заплатка. Та когато и в България заплатите станат около 1000 евро,евентуално може и да има интерес  не само Икеа ами и други вериги да инвестират в нашата мила страна. Иначе с мизерните 500-800 лева кое по-напред да купиш...ядене, да си платиш тока..или мебели от Икеа да купуваш...На инвеститорите им е пределно ясно че няма да им правим такъв голям оборот като другите държави. Тук в Норвегия миля че има 6 Икеи.и сега ще строят още две...А са по население два пъти по-малко от нас... Rolling Eyes  Та да си дойдем на думата..всеки инвеститор ще инвестира  там където  хората имат парички да харчат, където би имал печалба...от своите инвестиции...  Wink
Населението на Румъния е 3 пъти повече от това на България , с по-голяма полупвателна способност. Не мисля, че ако трябва да избира, някой инвеститор ще предпочете България. И фактите го доказват.
Цитат
Предимствата на Румъния според чуждите инвеститори включват добре обучена и относително евтина работна ръка, гъвкавост на трудовото законодателство и ръст на производителността, ниски данъци върху печалбите и възможности за инвестиране, включително ниски цени на земята и наличието на необходимото законодателство. За да консолидира позицията си през следващите три години, инвеститорите очакват Румъния да подобри своята телекомуникационна и транспортна инфраструктура, административната си политика, да създаде по-стабилна политическа среда и да подобри образователната система и научните изследвания.

# 869
  • Мнения: 3 674
Оххх,не нзма...ама май скоро няма да я огрее България  да си има Икеа....Дано греша де... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт