Ladies, Beauties, Moms-to-Be: come around here - chat for free #10

  • 12 623
  • 337
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 563

Че то си се плащаше толкова, даже повече, и преди няколко години (две- три). Без адвокат.
Не съм сигурна, но мисля че нищо не се плаща за да си направиш зел. карта от временна- постоянна, но знам, че е мн. важно да пратиш нужната форма точно, когато е срока (2 год?), иначе нещо се губи, но не знам точно какво. ама и аз как обясних...

Ми в статията не става дума за кой вид зелени карти говорят. Аз за моят с брак платих 600$ с прегледите, това чрез консулството в София.

Мерси за обяснението Мисис Г!   bouquet Ще се разровя!

# 271
  • Мнения: 558
Hear Again,
аз съм същия случай...
Тук е официалното инфо и официалните форми за попълване (таксата към $200 май беше, за биометрични данни  Sick):
http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e6 … 0000045f3d6a1RCRD

Погледни си на зелената карта кога пише, че и изтича срока- и сметни 90 дни преди това...
Та значи в тоя период със съпруга трябва да подадете петиция за премахване на условния ти статут. Ако закъснеете- подлежиш на екстрадиция  Mr. Green .
Трябва да приложите разни документи, че живеете заедно, ама ти ще си го прочетеш по-добре от мен това...

Знам, че на мен доста ще ми се насмете едно ходене до БГ, заради тая тъпа петиция, ама какво да се прави... първо мисля да ходя до бг, за да покажа внука на родителското тяло наживо, после ще подавам петиция, че да не ме викат докато ме няма за биометричните данни...

# 272
  • Мнения: 1 393
Комшийке ( Laughing), а защо да трябва да си ходиш до БГ само за това, не може ли тук да си подадеш документите за тези неща?  newsm78

# 273
  • Мнения: 558
Комшийката Simple Smile, До БГ искам да си ходя, за да покажа Данни на болничкия си баща... а документите тук ще ги подавам като се върна, когато вече ще съм влязла във въпросния срок... нещо може да не съм била ясна... ако ги подам преди да замина- току виж ми насрочили биометричните данни, за когато съм в бг...
Билетите ще ги резервирам през ноември за март, а за статуса- трябва да подавам между края на януари и края на април... уффф, абе важното е, че знам какво правя.

# 274
  • Мнения: 2 563
Hear Again,
аз съм същия случай...
Тук е официалното инфо и официалните форми за попълване (таксата към $200 май беше, за биометрични данни  Sick):
http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e6 … 0000045f3d6a1RCRD

Погледни си на зелената карта кога пише, че и изтича срока- и сметни 90 дни преди това...
Та значи в тоя период със съпруга трябва да подадете петиция за премахване на условния ти статут. Ако закъснеете- подлежиш на екстрадиция  Mr. Green .
Трябва да приложите разни документи, че живеете заедно, ама ти ще си го прочетеш по-добре от мен това...

Знам, че на мен доста ще ми се насмете едно ходене до БГ, заради тая тъпа петиция, ама какво да се прави... първо мисля да ходя до бг, за да покажа внука на родителското тяло наживо, после ще подавам петиция, че да не ме викат докато ме няма за биометричните данни...

Софко, прекрасна си! Мерси много! Simple Smile Провери дали ще ти приемат петицията в София, защото скоро имаше промени!!!  bouquet

# 275
  • Мнения: 7 091
Тъкмо се връщам от обиколката по прискууловете наоколо. Много съм депресирана, честно!
От вчера насам сме посетили 7 прискуула, от които само един отговаряше на критериите ни и той е на много висока за нас цена. Направо се чудя какво да правя...
Някой от вас чувал ли е, че правели някакви тестове за киндергартен за децата, които са bi-lingual? Казаха ми, че имало такива тестове от единия прискуул и ми обясняваха там за някакво китайче дето не знаело бъкел английски, но след 6 месеца говорело свободно ( но е ходило на пълен ден 5 дни в седмицата), но въпреки това не можело да следва стъпка 1-2-3 инструкции, каквито давали в киндергартен.  Confused Аз мислех първоначално да го пускам Калин за 2-3 пъти в седмицата, но тука от прискууловете ме разубеждават, че щяло да му е малко за да напредне достатъчно с езика.  Rolling Eyes Дайте съвет...не знам просто как да постъпя.

Единия прискуул, дето беше що годе добре ( поне хората, цената и програмата много ни харесаха, самата база не беше кой-знае какво) пък е с изиксване родителите да се включват в обучението. Някой от вас има ли опит с такива градини? Чудя се да не вместо да си осигуря 2-3 часа свободни да свърша нещо непрекъснато да ме дърпат за разни неща. Не знам...И там за някакви yard- sales ми говореха, и за някакви fund rasinig-и , и за това как родителите трябва да ходят и да чистят базата, да носят 1 път в месеца храна, 1 път в месеца да участват и в обучението( всеки ден седи по един родител в класната стая заедно с учителката и асистентката).
Иначе хората изглеждаха много приятни, организират си цяло лято плей дейт за децата...

Другата възможна опция е за католически прискуул, с италиански допълнително, много строги правила, но пък за да стигна до него трябва да минавам през малко кофти квартал. Освен това учителката е италианка и е с много силен акцент, нищо че е там 16 години. Аз искам Калин да научи правилен английски( това е целта на ходенето му на прискуул), а не ми се струва, че там може да го направи това. Иначе базата им е много хубава.

Третата опция е да обера банка...и да го пусна на този дето ни хареса  Simple Smile Sad

Утре ще ходя на едно Монтесори..., в петък съм на друго и във вторник пак..и после вече трябва да решавам, че нямам много време Sad Направо не знам как да постъпя... newsm78

# 276
  • Мнения: 3 491
На моя позната, която работо фул-тайм, детенцето ходеше в такъв ко-оп, където родителите участват. От програмата и учителката бяха много доволни, но не и от мениджмънта. Нямаха нормално счетоводство, например, не знам дали са имали данъчен номер, във всеки случай беше проблем сумите за детска градина да се приспаднат от данъците.
А за доброволстването майката си вземаше веднъж месечно свободен ден.  Crazy
В твоя случай имаш по-малко дете. Не знам как се решава около вас доброволстването в такива ситуации, но при нас съм чувала, че майките се кооперират и си гледат взаимно по-малките деца, за да могат да доброволстват, като им дойде редът.
Аз бих попитала какво е положението и в дистрикта, дали няма нещо към пъблик училищата. Не винаги всичко се обявява. Бих нарамила децата за по-представително и бих попитала на място.
Успех!

# 277
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Тандури, съчувствам и разбирам! И ние сме леко уплашени от цените на дейкеър, които не са още дори прискуул, а се плащат колкото колеж. Точно намерихме едно училище, което беше супер, и се оказа, че "евтината" цена от $13,000 на година била само за ходене сутрин!  Shocked Още по-лошото е, че има една-две, които са свестни и ОК на цена, но там ми казаха за 2008-2009 година да се приготвя!
На ко-оп съм навита аз, но наблизо няма...

# 278
  • Мнения: 7 091
На моя позната, която работо фул-тайм, детенцето ходеше в такъв ко-оп, където родителите участват. От програмата и учителката бяха много доволни, но не и от мениджмънта. Нямаха нормално счетоводство, например, не знам дали са имали данъчен номер, във всеки случай беше проблем сумите за детска градина да се приспаднат от данъците.
А за доброволстването майката си вземаше веднъж месечно свободен ден.  Crazy
В твоя случай имаш по-малко дете. Не знам как се решава около вас доброволстването в такива ситуации, но при нас съм чувала, че майките се кооперират и си гледат взаимно по-малките деца, за да могат да доброволстват, като им дойде редът.
Аз бих попитала какво е положението и в дистрикта, дали няма нещо към пъблик училищата. Не винаги всичко се обявява. Бих нарамила децата за по-представително и бих попитала на място.
Успех!

Аз се обаждах вече в дистрикта, нямат училищата въобще прискуул. Почват чак от киндъргартен. Имат само story hour  за прискуул-а, ама то е по 1 час на ден.  Confused На нас това не ни е удобно просто...Дано поне Монтесори-то да е ОК, имам и още 2 да видя...дано поне едно да става.  Sad За Монтесори ми казаха, че трябвало да ида без детето  ( съответно само аз ще ходя, баща им ще е с тях), а пък казаха, че ако решим да да ходим там ще правят интервю само с него. И аз се чудя какво ще е това интервю, ако някой има опит да сподели.  newsm78

# 279
  • Мнения: 7 091
Тандури, съчувствам и разбирам! И ние сме леко уплашени от цените на дейкеър, които не са още дори прискуул, а се плащат колкото колеж. Точно намерихме едно училище, което беше супер, и се оказа, че "евтината" цена от $13,000 на година била само за ходене сутрин!  Shocked Още по-лошото е, че има една-две, които са свестни и ОК на цена, но там ми казаха за 2008-2009 година да се приготвя!
На ко-оп съм навита аз, но наблизо няма...

Ами честно казано ако друго не намерим по-добро...ще ходим в Ко-оп-а.  Confused Не бяха лоши хората, ама като имаш база за сравнение е друго.

# 280
  • Мнения: 3 491
Тандури, съчувствам и разбирам! И ние сме леко уплашени от цените на дейкеър, които не са още дори прискуул, а се плащат колкото колеж. Точно намерихме едно училище, което беше супер, и се оказа, че "евтината" цена от $13,000 на година била само за ходене сутрин!  Shocked Още по-лошото е, че има една-две, които са свестни и ОК на цена, но там ми казаха за 2008-2009 година да се приготвя!
На ко-оп съм навита аз, но наблизо няма...
Бубка, не знам как са ко-опите около вас в по-далечен радиус, но при нас такова нещо като фул-тайм ко-оп няма. Тази майка, която аз цитирах, всъщност има и детегледачка, или по-скоро жена, която гледа деца у дома си. Аз от там я знам, децата ни са съ-ясленици. Та въпросната детегледачка водеше дъщеричката й 2-3 пъти седмично на училище за по 2-3 часа (нашите ко-опи са така), заедно с цялата свита от други деца. Въпросният ко-оп е на територията на една църква от другата страна на поляната, просто пресичаха вкупом поляната.
Кофти работа е като цяло с тези детски градини и около нас, желая успех на всички търсещи.

# 281
  • Мнения: 7 091
Бубка, не знам как са ко-опите около вас в по-далечен радиус, но при нас такова нещо като фул-тайм ко-оп няма. Тази майка, която аз цитирах, всъщност има и детегледачка, или по-скоро жена, която гледа деца у дома си. Аз от там я знам, децата ни са съ-ясленици. Та въпросната детегледачка водеше дъщеричката й 2-3 пъти седмично на училище за по 2-3 часа (нашите ко-опи са така), заедно с цялата свита от други деца. Въпросният ко-оп е на територията на една църква от другата страна на поляната, просто пресичаха вкупом поляната.
Кофти работа е като цяло с тези детски градини и около нас, желая успех на всички търсещи.

Все едно говориш за нашия Ко-оп Simple Smile И те се помещават в църква, и те са 3 пъти в седмицата за по 2.5 часа Simple Smile.

# 282
  • Мнения: 1 800
Момичета, е днешния НЙ Таймс чета, че таксите за визи за САЩ поскъпват средно със 66%. За зелени карти щяло вече да се плаща над $1000 общо... USCIS щяло да ползва паричките да си подобри системата и да намали чакането с 20%...  Rolling Eyes

Има ли някоя от вас със зелена карта от брак? Моята е още временна, трябва ли да плащам нещо като дойде време да я правим вечна?
Аз съм със зелена карта от брак. Временната карта е 2 години, след това -постоянна. Плаща се, новата цена от 1ви юли е $545(filing+biometric) + $80 за всеки друг, който е зависим от теб. Документите се подават 90 дни преди изтичането на двете години...Бяха доста бързи, но за мой ужас като отворих плика, картата беше c моя инфо с чужда снимка Shocked, тогава трябваше да я върна и изискваше още 6-8 седмици да направят правилно.

# 283
  • Мнения: 2 563
Момичета, е днешния НЙ Таймс чета, че таксите за визи за САЩ поскъпват средно със 66%. За зелени карти щяло вече да се плаща над $1000 общо... USCIS щяло да ползва паричките да си подобри системата и да намали чакането с 20%...  Rolling Eyes

Има ли някоя от вас със зелена карта от брак? Моята е още временна, трябва ли да плащам нещо като дойде време да я правим вечна?
Аз съм със зелена карта от брак. Временната карта е 2 години, след това -постоянна. Плаща се, новата цена от 1ви юли е $545(filing+biometric) + $80 за всеки друг, който е зависим от теб. Документите се подават 90 дни преди изтичането на двете години...Бяха доста бързи, но за мой ужас като отворих плика, картата беше c моя инфо с чужда снимка Shocked, тогава трябваше да я върна и изискваше още 6-8 седмици да направят правилно.


Бенсън, мерси! Много хубава сумичка... Бях те питала по-нагоре за осиновяването. Аз също съм бъдещ осиновител и бих искала да ми разкажеш нещо за процеса в САЩ... Ако не искаш тук, може и на лична.   bouquet

# 284
  • usa
  • Мнения: 2 113
Тандури, съчувствам и разбирам! И ние сме леко уплашени от цените на дейкеър, които не са още дори прискуул, а се плащат колкото колеж. Точно намерихме едно училище, което беше супер, и се оказа, че "евтината" цена от $13,000 на година била само за ходене сутрин!  Shocked Още по-лошото е, че има една-две, които са свестни и ОК на цена, но там ми казаха за 2008-2009 година да се приготвя!
На ко-оп съм навита аз, но наблизо няма...
Бубка, не знам как са ко-опите около вас в по-далечен радиус, но при нас такова нещо като фул-тайм ко-оп няма. Тази майка, която аз цитирах, всъщност има и детегледачка, или по-скоро жена, която гледа деца у дома си. Аз от там я знам, децата ни са съ-ясленици. Та въпросната детегледачка водеше дъщеричката й 2-3 пъти седмично на училище за по 2-3 часа (нашите ко-опи са така), заедно с цялата свита от други деца. Въпросният ко-оп е на територията на една църква от другата страна на поляната, просто пресичаха вкупом поляната.
Кофти работа е като цяло с тези детски градини и около нас, желая успех на всички търсещи.

има и коопи, които предлагат и фул тайм. най-близкият до нас е точно такъв - можеш да си водиш детето там за часовете за коопа, но имат и учители, които покриват и останалите часове от деня и дни от седмицата. може дори да не ходиш изобщо да доброволстваш, но ако доброволстваш, ти получаваш отстъпка от фул тайм детската градина. и не е в църква Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт