До мамите на по-големи дечица - до кога ползвахте количка?

  • 1 744
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 251
До 2 год. възраст, но зависи от детето!

# 16
  • Мнения: 3 116
До годинка и четири месеца  newsm78

Оттогава ходи с часове самичка  Hug

# 17
  • Мнения: 479
Някъде към година и три месеца престанахме да ползваме количката.

# 18
  • Мнения: 752
От 9-месечни ги возя в лятна количка. Голямата я возих до 1 г. и 10 месеца. Малката все още я возя, въпреки протестите й. Предполагам до края на лятото ще ползваме лятната количка  (1 г. и 10-тина месеца пак) и мисля да я махам.

# 19
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 До 1 година 4-5 месеца. Peace

# 20
  • Мнения: 2 757
Тук никой не може да ти помогне защото е много индивидуално. Ако детето ти иска да се вози, или не може да ходи дълго или просто е като моето, може да ходи и иска да ходи, но все в обратната посока, че и тича и не мога да го хвана... тогава може би не е лошо да вземеш някоя елементарна евтина количка да спасява положението. Ние такава ползваме още, връзваме го вътре и го пускаме да ходи само в обезопасените детски площадки, защото не иска за ръка и по улицата е невъзможно да се ходи с него. Количката се сгъва и става като чадър - винаги има място за нея в колата. Ако се налага и в ръка сгъната може да се носи. Много съм доволна от нея

# 21
  • Мнения: 4 965
До към 1 г. и 5-6 месеца.
На 1 г. и 4 мес. проходиха и двете стабилно и започнахме да се разхождаме пеша.
Прецених, че не мога и след тях да ходя и да се съобразявам къде оставям количката, дали няма да ми я откраднат, дали няма да се връщам специално за нея и т.н.
А и така без проблем можех да се движа навсякъде - да ползвам метро, трамваи, автобуси, да влизам спокойно в магазини и заведения.
Но пък децата ми почти не са изкали да ги нося на ръце.
Отсега съм решила - ако имам 3-то дете - никаква количка.

# 22
  • Мнения: 24 467
Хи-хи, не че искам да се смея от лошо сърце, ама като се сетя и при нас, как големият ми син никога не ни е държал за ръка. .. ревеше и се косеше, а си опитал да го заловиш. Пък от връзване направо имаше фобия, пищеше като дзвер. Само дето и в количката не щеше да седи, и там му се виждаше тясно.
Та ние избирахме други подходи, ходехме на разходка по тихи и кротки улички и площадки.
Малкото теле пък не може да отиде никъде, без да се е уверил, че го държиш за ръката.
Толкова са разнообразни хлапетата...

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Все още си я ползваме и така като гледам в следващите месеци ще сме с нея.Не обича много да върви госпожицата.

# 24
  • Мнения: 2 757
Хи-хи, не че искам да се смея от лошо сърце, ама като се сетя и при нас, как големият ми син никога не ни е държал за ръка. .. ревеше и се косеше, а си опитал да го заловиш. Пък от връзване направо имаше фобия, пищеше като дзвер. Само дето и в количката не щеше да седи, и там му се виждаше тясно.
Та ние избирахме други подходи, ходехме на разходка по тихи и кротки улички и площадки.
Малкото теле пък не може да отиде никъде, без да се е уверил, че го държиш за ръката.
Толкова са разнообразни хлапетата...

И Давид реве в количка, често с бой го принуждаваме да седне и да го вържем. Но сме упорити, оставяме го да реве и той в един момент осъзнава, че няма смисъл и спира. Не може в крайна сметка едно дете да ни води за носа и да не можем заради него да свършим важни неща. Пък нека си иска да тича. И аз искам много работи, ама няма. Специално му отделяме време да го водим по площадки. И той трябва да изтърпи няколко минути в количка, когато се налага ние да свършим нещо  Peace

# 25
  • Мнения: 2 891
Гледам, че детето е голямо, за това или си купи някоя лятна, съвсем опростена, за да имаш все пак предимството на лекотата и, но ако е само за каприз и комбинираната ти е здрава, няма смисъл. Можеш да се поглезиш с разните му там триколки, колелета и т.н.   bouquet

# 26
  • Мнения: 4 621
До година и половина. След това не мога да я накарам да седи в количката Hug

# 27
  • Мнения: 24 467
Ох, да ти кажа NikiFin, моят син по принцип наистина има фобия от тясно пространство- не може да се завре под креват, не може да се затвори в гардероба, когато си играем и му хвана ръцете се ужасява истински. Още от раждането му сме забелязали това. Ние си го обясняваме с увитата пъпна връв и подсъзнателните му спомени от този период, но кой да ти каже... Фактът обаче на наличната фобия го има и аз просто не мога да употребя сила. Мисля, че ще се побърка.
Иначе с други претенции, които предявява и които не считам за нужно да задоволявам е по- лесно разрешим въпросът, там не проявява такъв инат и упорство, че да се налага да упражнявам неконвенционални методи.

# 28
  • Мнения: 1 428
До навършването на 2 годинки,а след това я скрих и казох ,че съм я дала на друго бебе.

# 29
  • Мнения: 8 505
До година и 3м.След това не я ползвах около 7м и после отново влезе в употреба за 2-3м.

Общи условия

Активация на акаунт