Vatertag, Männertag, Herrentag - Мами в Германия говорят за мъже [27]

  • 9 039
  • 319
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 423
Предлагам да не се хващаме за косите.
Щото ще дойде Шехи и ще ни разгемби.
Ако ни вкарат в болница, кой ще ни лекува.

# 76
  • Мнения: 7 605
Уф, предавам се,няма смисъл да споря с вас. То не били поетеси, филолоzи,....  ooooh!

(Лис, действително ниЩо не раzбрах, ама не ми е zа първи път)

# 77
  • Мнения: 7 605
Баси, вижте прогноzата zа времето http://www.wetter.com/v2/?SID=&LANG=DE&LOC=7011&LOCF … ORLD&id=27492  дъжд до понеделник вклю4ително и след това пак обла4но. АМАН  #Cussing out

# 78
  • Мнения: 2 907
Татянка, никога не е късно да научиш нещо.

Така. В немския език има над 30 вида рима, аз ще ти цитирам само два/три, които току що най-старателно изкарах от НЕМСКАТА енциклопедия.

1.Unreiner Reim

Beim unreinen Reim stimmt die hörbare Lautfolge der Reimsilben annähernd überein, Abweichungen treten in Klangfärbung und Betonung auf.

Пример:
Wie ein Gebild aus Himmelshöh’n
sieht er die Jungfrau vor sich steh’n.
(Schiller)

2. Endsilbenreim

Der Endsilbenreim reimt zwischen nebentonigen und unbetonten Endsilben

Пример:
Es zucken die Blitze denn
Und stinken die Harpyien.

3. Grammatikalischer Reim

Der grammatikalischer Reim (auch: grammatischer oder Stammreim) verbindet Wörter ohne Rücksicht auf Gleichklang.

Пример:

Es ist eine Schande,
sie so zu schänden.







# 79
  • Мнения: 7 605
Добре де, на ли ве4е се предадох. Ihr habt Recht, ich habe meine Ruhe.

Та какво каzвате, zа мъже?

И Лис, дай линк към столкерската тема плийс  Mr. Green 

# 80
  • Мнения: 1 242
Оле-мале, то не бяха ямби, не бяха хореи.

Подарък за тате "Направи си сам"

Карал преди време моят мъж
бясно колело във силен дъжд.

Светофари греели червено,
но за него е света в зелено.
Вдигнал палката си полицай,
моят мъж го дал "нехай".
Гонка почнала. Героят той летял, летял
не признал ни палка, нито спрял.

И за утре вместо катко стихче от сърце,
пристигна дълга парапатка-писъмце.

С туй и мойта проста рима тука свършва
толкоз за мъжете - от тях ми се сега повръща!

И няма та-та и няма ба-ба, стана тя мамата си ба-та!

# 81
  • Мнения: 3 880
Баси, вижте прогноzата zа времето
Що? Петък и събота не е дъждовно, не бъди неблагодарна Wink
Аz на ветер.ком много не им вярвам и се надявам и zа тоzи уикенд да са се сбъркали и да има повече слънце Mr. Green

# 82
  • Мнения: 2 292
и на мен, както на мамуната не ми се говори за мъже, защото на малкия му растат кътници и такива бесни ревове и капризи се разнасят ,че за мъже не искам да чувам  Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 2 292
аз пък реших, че няма да се дам някакво си бейби да ми види сметката и сега във фурната се пече 1 фламкухен и няколко батата и сега ще вр-тна една салатка рукола с лимон, орехи ,зехтин и кисело мляко и се закотвям пред тв то  Laughing

# 84
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Е добре де, или не добре, вместо за мъже, тук на поезия сте го обърнали newsm78
Това, че времето навън е бешиссен не пречи да си отворя една  beer2 и да ви кажа наздраве Wink

# 85
  • Мнения: 7 605
Пепи, наzдраве  Grinning  Я каzвай, как я караШ, как са малките мъже? Мартин4о добър батко ли е, или ревнува?

# 86
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Пепи, наzдраве  Grinning  Я каzвай, как я караШ, как са малките мъже? Мартин4о добър батко ли е, или ревнува?
Най-малкият мъж тази вечер има Blähungen и сега гадая от какво са, дали доматения сос в обяда ми, млякото в капучиното или моцареллата.
Големият недоволства като е прекалено изморен, иначе се примирява (горкото има тренинг от яслата ) Rolling Eyes
Аз се подготвям (все още) психически за утрешното гостуване у свеки и най-вече присъствието на нейната свеки  Close добре, че ще са само няколко часа  Whistling

# 87
  • Мнения: 4 138
аз имам да казвам нещо за един страхотен мъж. ма няма да е сега. спи ми се.
психоаналитик и прилича на млад бог Crazy
не струва малко пари да ходя при него, ама даже само зарад гледката си заслужава.
в депресия съм, другаркиииииииииии. лоша раута.
дъл пък да не си фана младо гадже. на около 25 Joy
срамота.

# 88
  • Мнения: 1 817
Матокосмато, а ние какво да кажем в това депри време тук? То не бяха валежи, ветрове, бури и пак същото. И така вече втора седмица седмица  Outta Joint ...

# 89
  • Мнения: 4 138
зима, да те пращам при моя психоаналитик..........
начи, представете си един висок мъж. на около 35. коса малко над раменете. къдрава, спускаща се от двете страни на лицето. костюм, безумно елегантен, комбиниран с още по елегантна блуза, не риза. хубави, добре лъснати обувки. строен, но не слаб. мирише хуууууууууубаво. глас, от който те лазят мравки. красиви ръце.
вчера беше спортно облечен. бос.
депесия, депресия, ама почти всеки ден го виждам и определено гледката е страшно приятна. че и е много умен на всичкото отгоре.
оказа се моля ви се, че съм била ужасно силна жена. не съм пускала контрола. страшилище за всеки мъж Joyработя начи върху себе си. почнах да обличам рокля hahaha
има странна теория, че понякога и най-често е по-добре един малък пляс на детето, отколкото да му се караш. карането било много по-жестоко от един клапс по дупето или ръката. говорим за съвсем лек клапс. отидоха ми на кино теориите за възпитание. оказа се, че детето до година и половина трябва да спи при майката. питах го какво мисли за немците, че от пътвия ден децата им са в собствена стая. каза, че били жестоки.
швейцарски възпитаник е. прилича на разорен италиянски благородник Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт