В какви ситуации прекрачвате прага на църква ?

  • 1 130
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 533
Да, но има връзка между това да твърдиш че си такъв, а да не посещаваш редовно Божия храм.

Пак има нещо недоизказано драматично в поредната тема. Освен това, само питаш, без да отговаряш.

# 16
  • Мнения: 750
Не ходя на църква.

# 17
  • Мнения: 4 733
Аналогичен пример макар и от съвсем друго естество...Да твърдиш, че си добър спортист, а да тренираш един път в годината...

# 18
  • Мнения: 1 134
Виж, нещата не се измерват по този начин.

Така, както не е необходимо да висиш всеки ден в кабинета на лекаря си, за да изпълняваш предписанието му; но все пак е необходимо някакво лечение и прегледи, в зависимост от състоянието ти; и трябва да ходиш периодично, за да "поддържаш форма"... Аналогично е и с църквата.
Нормално е хората да пристъпват, когато имат проблеми, не е нормално после да не се сетят поне да благодарят, да разберат, да почувстват... Всъщност, всичко е нормално...  Simple Smile
Важното е да идва от сърцето, не насила.

# 19
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аналогичен пример макар и от съвсем друго естество...Да твърдиш, че си добър спортист, а да тренираш един път в годината...

Хм, няма връзка. При едното се тренира тялото. С вярата не е така. Тя няма нужда от "насъскване".

# 20
  • Мнения: 4 733
Важното е да идва от сърцето, не насила.
Да, права си. Peace
От поддържане бих казала...

# 21
  • Мнения: 1 416
Прекрачвам прага, когато имам потребност. Тази нужда е няколко пъти в година. Задължително ходя на църква на Илинден - задължително...

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
скоро имаше подобна тема.
Естесвено, че не беше в кю-то, а в Дом и Семейство... Затова си я пропуснала Касиди Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 4 867
В неделя сутрин, ако не се успя Blush

# 24
  • София
  • Мнения: 15 466
Ходя  по празници и без празници, винаги когато минавам, влизам и паля свещички за здраве!

# 25
  • Мнения: 648
   Религиозната ни принадлежност и вяра са нещо много интимно и за пореден път ще напиша тук, че е неуместно да се "човръчка" въпроса. Всеки има право да се припознава като част, от която и да  религиозна общност, без другите около него да имат право да коментират степента му на вяра Crazy Просто няма скала, по която да се дават оценки за праведност и пр. Tired

   Касиди, мислиш ли, че обективно можеш да дадеш оценка на някой колко е вярващ, по това колко често ходи на църква Thinking

# 26
  • Мнения: 7 837
Светотатство ми се струва да се бие човек в гърдите, че е  християнин, а да влиза в храм еднократно или двукратно в годината.

Знаех си, че ще прочета поредната глупост от евентуален журналист...
Даже няма да си правя труда да продължа.

# 27
  • Мнения: 1 494
Когато почувствам нужда.
Освен това, не мисля че църквата е само и единственото място за целта. Твърде елементарно ми се струва. Душата и сърцето са по-важни. А тях си ги носим със себе си...

Последна редакция: ср, 16 май 2007, 15:51 от abigale

# 28
  • Мнения: 4 806
в моментите, когато трябва (имам вътрешна потребност) да остана насаме със себе си, т.е. с Него. Да си кажем туй-онуй. Може да е нещо радостно, може да е нещо тъжно, може да е важно, а може да е малозначително.

Общи условия

Активация на акаунт