Месец и половина ни остава,ЮЛИ бебета дарява!

  • 12 252
  • 300
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 616
От екстрите за които споменавате аз имам подути глезени и като допълнение към вече споменатите увеличено окосмяване на лицето и разни пъпки ох стига че вече взех да се депресирам.
А колкото до контракциите в тези месеци започват подготвителните леки и почти безболезнени които трябва да ги има така че не се шашкаите от всяко втвърдяване на корема

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Намейка това със схващането на краката не е добре, като ме приеха в патологията с кървене специално ме питаха дали имам схващания. Твоя доктор знае ли за това?

# 17
  • на пистата
  • Мнения: 5 841
знае знае,аз от четвъртия месец съм така та за това се надявам още малко да издържа,ама знаеш ли може и да пренося,някой казват,че като имаш контракции през бременноста раждаш по лесно дано да съм от тези Joyза екстири с които се обзаведох не ми се говори,то не е целулит,петна по лицето ужасни,брадавици,отоци,окосмяване,килограми като на слон абе кво да ви кажа,не ми се говори.

# 18
Моите контракции също са чести,но не ме притесняват.Притеснява ме ,че като реша да ставам,понякога усещам болки,под гърдите,т.е. стомаха.Днес говорих с доки по тел. и ми каза,че е нормално да усещам трептения ниско в матката,понеже си подготвяло място.Също така ми каза,че можело да има моменти когато да не го усщам,разбирасе временно,овен че зависело и от нас зависвло и от него,започвало да му става тясно.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 414
donsyy  все си по жегите,ако не си на вън ще си намериш друг източник на топлина. Laughing
Татяна честито,само така няма да им се даваш на доценти и професори.
Рени да ти я пълнят тая сметка с много пари,заглавието ти е супер,срам ме хвана EmbarassedБлагодаря че оценихте труда ми. Hug
nameika стискай,не се предавай ще издържиш. Hug
А относно екстрите,не се оплаквам вече,примирах се имам от всичко,няма да ги изброявам че ще ви отегча Joy
За студеното компресче/хемороидчетата/ и на мен доки ми каза,от сутринта съм на ледчета в марличка-помага,сега отиваме до аптеката за мехлем.На обяд поспах 1 час и сънувах че имаме в къщи слонче малко и то си свърши голямата работа посред хола,аз подлагах найлони,не съм добре явно,до къде ли ще стигна? Shocked

# 20
  • София
  • Мнения: 17 592
ей бързи сте  Hug
Ками и аз съм като теб с контракциите  Rolling Eyes Все се чудя имам ли, нямам ли ги  newsm78
А как се скарах с един дядка преди малко в кварталното магазинче  #Cussing out
Заблъскал ме като овен  #2gunfire Бил стар и трябвало да му отстъпя  #Cussing out
Ей е много ме изнервят понякога   Crossing Arms

Леле, добре, че не ми се е случвало подобно нещо, че с моя темперамент, като нищо бих го заритала... Сега, от хормоните, съм станала дори по-бойка от обикновено (а "кротичка" никога не съм била).

Не, наистина, как е възможно!?

# 21
  • Мнения: 1 775
Цитат
Аз да се похваля преди малко се върнах от преглед - с бебка(поне така каза доки) всичко е наред,но се установи че кръвното ми е много ниско-80/50 и явно и химоглобина и ми изписаха да пия и желязо.

Деси, това, че ти е ниско кръвното не значи непременно, че и хемоглобинът ти е нисък, както и ниският хемоглобин не значи задължително недостиг на желязо. На мен от самото начало ми е нисък хемоглобина и доки ми пусна изследвания на желязо, за да прецени дали да ми предписва хапчета с желязо. Оказа се обаче, че желязото ми е в норма. След това започнах да пия витамини пре-натал и явно те ми нормализираха хемоглобина (поне аз нямам друго обяснение), но за сметка на това кръвното ми в момента е 80/40... Rolling Eyes Simple Smile
Днес и аз бях на преглед и доки ми каза, че всичко с бобока е наред и, че е с 1 седмица по-едричък...имам чувство, че винаги така казват...
И аз имам от време на време стягания на корема (предполагам контракции), но като питах доки дали да пия нещо, той каза, че са в рамките на нормалното, особено за тои етап на бременността

# 22
  • Мнения: 640
Не, наистина, как е възможно!?

Възможно е, възможно... И мен преди няклоко седмици две лели щеха да ми отнесат корема с една количка, хем си бях на опашката и от зор да ме прередят ме сръгаха. Не бяха дори старици, че да кажеш, да не могат да си стоят на краката. И на коментара от моя страна - Браво бе, ме чуха колкото и видяха...

# 23
  • в мечтите си
  • Мнения: 123
Аз да си  кажа ,че за хемоглобина ми помогна само чаят от  шипки.Пия го като водичка..иначе и на мен ми предписаха хапове и витамини но нямаше ефект..така че който иска да опита с шипки

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
Е... на бодлива крава, казват, Бог рога не дава...
Аз през цялото време (с изключение на 1 гинеколог от п-ката на Копорник) срещам само добри и отзивчиви и мили и разбиращи хора... И добре че така... Simple Smile



Аз всъщност за ниското кръвно исках да напиша - айран със сол препоръчват докторите.

# 25
  • Мнения: 640
Кати, аз също съм кофти човек. Но просто през бременността попадам на такива ситуации, които ако бяха преди това може би щях да понабия някой, а сега по-скоро ги гледам с насмешка. Когато попаднеш в такава ситуация първото нещо, което изпитваш е удивление от хорската простотия, и докато се окопитиш, то вече е минало времето за реакция.

# 26
  • Мнения: 521
Ей, бойните дами! Не така! Що се занимавате с глупости и си тормозите бебчетата?
Мисля, че наскоро и аз се оплаквах от липсата на уважение към нас слончетата.Което е най-странното - мъжете са по-склонни да отстъпят, а жените се правят че не ни забелязват. Кучки!
Да ви питам - като ходите на ЖК казват ли ви какви са размерите на бебчета ви?
Ще ми се да сравня бебка с бебче на същите седмици.

# 27
  • Мнения: 640
На ЖК не, но като ходя при Ненов ми казват Simple Smile И все съм с много напред. Т.е. в 28 седмица отговарях на 31, в 32 - 35... То верно, че видеозоните не мерят точно, но пък като си помисля, че на братовчедката същите видеозони и изкараха бебето 2500, а то се роди 3500 и се плаша какво ще е ако наистина е и с кило напред Simple Smile

Е, не може чак такъв късмет да имам... Скоро си чистих прозорците и някакво пиле така ми ги наака преди малко, че ми се дорева Sad И то по средата на прозореца, което е супер странно. Все едно е излизало от стаята навън, и го е кльофнало точно като е излезло... просто недоумявам как си завърте газот към нашия джам по средата, че да може да го оцапа така Sad

Последна редакция: ср, 16 май 2007, 19:19 от Renie78

# 28
  • София
  • Мнения: 3 524
Рени мисля че е крайно време да пуснеш тото с тия пилета дето те акат  Mr. Green
Тюленчето си купи 2 роклички по-късички, като едната само до скоро ще ми става ама после - 100% .  А втората  може и като туника да се носи ( не че е крайно къса, но става и за туника според мен). Блузките останаха за другия път, но този магазин много ми хареса и жените вътре продавачки (между другото бяха майка и дъщеря) бяха супер внимателни и либезни. Peace Общото двете са 40 лева (за срванение панталона +туниката за зимата ми бяха 80, а летния панталон- 38 лева).
На ЖК ми казват размерите, без теглото, което реално ще чуя за 1 път живот и здраве на 4 юни на Уз-то в ТК. Peace

# 29
  • Мнения: 741
Здравейте и от мен!
Днес пак го ударих на скитня и сега краката са ми в окаяно състояние.
Сутринта ходих на ЖК в п-ката.Прегледа се състоеше в мерене на кръвно и килограми.Питах докторката няма ли и бебето да видим.А тя каза,че този месец не ми се полагал преглед.Страхотно здравеопазване си имаме,добре че са частните кабинети!
А килограмите са 13 отгоре и много взеха да тежат,особено в тия жеги.
Приятна вечер на всички!

Общи условия

Активация на акаунт