Детските ни вярвания, трикове и обичаи...

  • 27 378
  • 142
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 631
Като видиш нещо гадно и казваш бързо  " Пу, да не е в мойта манджа" и който остане последен нещо си ..., но не си спомням какво  ooooh!

Ми как кво.... В неговата манджа ще е  Twisted Evil
И всички умираха от смях  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 2 631
Като кажеш една и съща дума по същото време като събеседничката си трябва бързо да я хванеш за косата  Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 5 289
Минавахме само по кръглите капаци на шахтите, а правоъгълните заобикаляхме, защото няма да ни върви!
Точно Joy.
...да целуваш циферблата на часовника, ако показва 2:22, 3:33 и т.н.
И това също Laughing.
И като видим поп трябва да му пипнем расото пак за да ни върви. Grinning

# 18
  • Мнения: 184
Ако видиш поп с бяла брада - ще ти върви, ако видиш поп с черна брада - няма да ти върви.

# 19
  • Мнения: 780
като видиш линейка се хващаш за червено Simple Smile

# 20
  • Мнения: 143
Когато черна котка ти пресече пътя, трябва три пъти да се завъртиш около собствената си ос и мн. важно - посоката трябва да е обратна на часовниковата стрелка, защото същото, но по посока на часовниковата стрелка се прави, когато ти се наложи да се върнеш за нещо.

И трябва след въртенето да се изплюеш зад гърба си  отдясно Mr. Green

 newsm09  Верно ли? Това не го знаех...тюх...

# 21
  • Мнения: 2 631
Ако видиш бяла волга - щастие.
Ако видиш черна волга - нещастие!  Twisted Evil

# 22
  • Мнения: 2 631
Когато черна котка ти пресече пътя, трябва три пъти да се завъртиш около собствената си ос и мн. важно - посоката трябва да е обратна на часовниковата стрелка, защото същото, но по посока на часовниковата стрелка се прави, когато ти се наложи да се върнеш за нещо.

И трябва след въртенето да се изплюеш зад гърба си  отдясно Mr. Green

 newsm09  Верно ли? Това не го знаех...тюх...

Е как?  Shocked Даже и в книжките Мики Маус я имаше тази инструкция!!!  Peace
Ето що не ти е вървало  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 143
 yes    така е

# 24
  • Мнения: 4 546
като видиш линейка се хващаш за червено Simple Smile
пожарна - също. ако видиш полицейска кола - хващаш се за синьо  Simple Smile

# 25
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Като чуехме линейка, се хващахме за копче.
Има едни треви, не знам как да ги опиша, с малки листенца по продължение на стеблото - листенцатата се брояха отдолу нагоре по следния начин: Щастие, нещастие, път, писмо, любов, целувка ..... и квото ти се падне, това е!
А шахтите и до днес ги прескачам .....

# 26
  • София
  • Мнения: 938
Ако видиш червенокос - плюеш си три пъти в ръкава, за щастие, ама става само ако е естествено рижо  Wink


Часовници се целуват, ама се и измисля желание докато тече съвпадението, а като видиш номер на кола със щастливи числа, трябва да си направиш "заключ" с преплетени пръсти, непременно ръката зад гърба  Laughing

Това със шахтите се неутрализираше, ако след като си прегрешила, ходиш по тротоара без да настъпваш линия между плочките - до крайната си точка. Не се минава и под стълбове, които са свързани.

Ловяхме и калинки и ги подканяхме да литнат, та да ни покажат къде живее бъдещия съпру

# 27
  • Мнения: 1 299
Като кихне някой и  му казваш три цифрено число, и като събереш цифрите - която цифра се получи, момче с чието има започва с тази по ред буква от азбуката си мисли за теб  hahaha

# 28
  • Мнения: 2 631
Като чуехме линейка, се хващахме за копче.
Има едни треви, не знам как да ги опиша, с малки листенца по продължение на стеблото - листенцатата се брояха отдолу нагоре по следния начин: Щастие, нещастие, път, писмо, любов, целувка ..... и квото ти се падне, това е!
А шахтите и до днес ги прескачам .....

Дам, и ние брояхме тези треви... Simple Smile

# 29
  • Мнения: 54
Да се включа и  аз.
Ако някой те стресне и сам се стреснеш си плюеш три пъти в пазвата и после се потупваш по гърдите три пъти,ако не ще ти излезе стресница.
Аз и до днес го правя.

Общи условия

Активация на акаунт