Детските ни вярвания, трикове и обичаи...

  • 27 384
  • 142
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 534
На мен пък ми казваха да не си оставям залъче недоядено,
защото ще се разведа-и досега си ги изяждам  Laughing

# 91
  • Мнения: 4 371
Аз пък знам, че белите шахти е хубаво да се настъпват, носели щастие.
Кръглите черни - нещастие. Ако стъпиш на черна, някой трябва да ти се усмихе. Според мен това някой го е измислил с цел да не се пребиват хората зимата, защото черните са много хлъзгави Laughing И до ден днешен не стъпвам на шахта.
Като видиш умряло животно се хващаш за косата да не оплешивееш и търсиш три отворени прозореца и три летящи гълъба. Имах си и запас, питайте ме как ги помнех.
Ако забравиш нещо и се върнеш, трябва да се огледаш.
4 еднакви цифри на номера на кола - Пу, пу, мое щастие.
Гнездо ако видиш - нещастие, трябва да се хванеш за косата.
Това са си суеверия, от където и да го погледнеш Laughing

# 92
  • Мнения: 4 447
Като дете бях много злояда  малка госпожица... Rolling Eyes

Като бях малка /6-7 годишна/..все си оставях в чинийката залък.Никога не си  дояждах всичко..Майка ми лудваше от този навик.Казваше ми че ако в чинията ми остане залъче ...нямала съм  да порасна.Притесних се...понеже като всяко дете исках да порасна.

 Когато ми оставаха залъчета,картофки,саламчета......отивах и тайно ги мятах зад дивана .В кухнята имахме малко диванче...за баба,тя обичаше там да си седи и да плете.  .Та мятах всичко там...отзад... Mr. Green Един ден баба си седи и плете..и вика на майка ми"Абе Нели..нещо ми мирише кат на развлено.Ама сякаш само тука..дет съм седнала!!" Crazy

 Чудеха се два дена кво става...Изследваха цялата кухня..ама никъде не миришеше ...само около дивана,точно в този район имаше  воня..  Решиха да местят дивана..и  ОООО чудо  на чудесата..какви"красоти" бяха открити там!!! Shocked

Майка ми  естествено разбра  откъде са тези "красоти".....последваха шамари...плюс наказание. След тази случка бях под непрестанен надзор... Rolling Eyes... докато не  си излапам всичко в чинийката...не ме оставяха сама нито за секунда.... Blush

 rotfImbo rotfImbo rotfImbo

В отговор на това, виж ТУК

# 93
  • Мнения: 2 759
На мен пък ми казваха да не си оставям залъче недоядено, защото ще се разведа-и досега си ги изяждам  Laughing
                 Извинявам се, но ме напуши смях  Mr. Green - представих си как един ден сте си омръзнали и ти започваш да си ги оставяш  hahaha...

# 94
  • Мнения: 4 406
не трябва да се пресича улицата, ако идва зелена кола. ако пресечеш пред червена обаче- ще ти пишат шестица...
за оставеното залъче- баба ми казваше, че ще ме набие циганчето, ако не си изям последната хапка

# 95
  • Мнения: 2 631
Цитат
не трябва да се пресича улицата, ако идва зелена кола. ако пресечеш пред червена обаче- ще ти пишат шестица...

 rotfImao rotfImao rotfImao

Е тва за сефте го чувам  Grinning

# 96
  • Мнения: 4 406
на теб ти е смешно, но на шофьорите на червени коли навремето- едва ли

# 97
  • Мнения: 2 631
на теб ти е смешно, но на шофьорите на червени коли навремето- едва ли

Хаха... Смях, батка, смях...  Mr. Green  Stop
К'ви сме били ненормални.... Joy  И откъде пък такваз фантазия  newsm78

И не трябва какъвто и да е обект да минава между 2 приятелки (т.е. те да минават разделно от двете му страни), защото ще се скарат  fight
Трябва едната да се върне и да премине откъдето е минала другата  hahaha

Ако пък едната е пресякла и идва кола, а останалата си е отсреща, двете трябва да се обърнат с гръб към колата и да не се гледат, докато тя премине, пак за да не се скарат  Peace

# 98
  • Мнения: 2 759
..за оставеното залъче- баба ми казваше, че ще ме набие циганчето, ако не си изям последната хапка...
                   Дааааа... Добре, че циганчетата в квартала бях миролюбиви  Mr. Green...

# 99
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Като дете бях много злояда  малка госпожица... Rolling Eyes

И аз така  Simple Smile Мразех закуските, а и до ден днешен никога не закусвам. Спомням си, че като първокласничка всяка сутрин по цял час дремех над някаква филия и закъснявах за училище. Майка ми се вбесяваше и ми казваше, че щом в къщи не искам да ям, то по пътя за училище ще я ям. Вземаше чантата ми в едната ръка, мен в другата и ме водеше към кварталното даскало, като по пътя ми изнасяше лекция, че който не закусва ... не знам си какво Simple Smile Аз обаче не ям, а лекичко роня филията, а след мен цяло ято врабци и гълъби кълват ли кълват ... Докато стигна до училището винаги филията беше успешно наронена, а ръката ми омазана  Simple Smile Майка ми винаги се чудеше от къде се взеха толкова птици наоколо Simple Smile Така и не ме разкри обаче Mr. Green

Последна редакция: вт, 22 май 2007, 02:06 от Unknown_lady

# 100
  • Мнения: 3 674
Като дете бях много злояда  малка госпожица... Rolling Eyes

И аз така  Simple Smile Мразех закуските, а и до ден днешен никога не закусвам. ........

И аз до ден днешен не закусвам.... Grinning  А  това с роненето на филийките ...голям смях.. Joy

# 101
  • Мнения: 1 100
Не съм правила нищо от тези. Винаги съм гледала с недоумение тези, които правят такива работи.

# 102
  • Мнения: 3 674
Не съм правила нищо от тези. Винаги съм гледала с недоумение тези, които правят такива работи.
Значи ти си била едно добро и послушно  дете Wink Grinning

# 103
  • Мнения: 1 100
Не съм правила нищо от тези. Винаги съм гледала с недоумение тези, които правят такива работи.
Значи ти си била едно добро и послушно  дете Wink Grinning

О, хич даже! Де да бях...само баба си знае какво и е било.  hahaha

# 104
  • Мнения: 2 631
Като дете бях много злояда  малка госпожица... Rolling Eyes

И аз така  Simple Smile Мразех закуските, а и до ден днешен никога не закусвам. ........

И аз до ден днешен не закусвам.... Grinning  А  това с роненето на филийките ...голям смях.. Joy

И аз не закусвам  Flutter
С братовчед ми хвърляхме кашкавалки през терасата  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт