За планувано секцио.....

  • 1 779
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 242
На мен не са ми правили вагинален преглед.

# 16
  • Мнения: 65
Вагиналния преглед е част от всички манипулации,които се правят при приемането.Важно е да се знае дали е отворен канала,от там ще изтичат лохиите след операцията.Ако няма разкритие ,разширява се канала по време на секциото след като се извади бебето.Наистина прегледа по време на бременност е по-неприятен,стените на влагалището са оточни,но не би трябвало да предизвиква болка.Зависи от доктора.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 750
Направиха ми вагинален преглед три дни преди операцията.
А дали "би трябвало" да се прави такъв преглед преценява гинеколога  Peace

# 18
  • Мнения: X
да трябва да се направи.аз 3 дена преди секциото постъпих в болница,за да направя необходимите изследвания и да ми насрочат дата.при постъпването задъжително те гледат вагинално, после правят уз. и ако улучиш визитацията на професора и той прави преглед .успех няма страшно, малко боли,но аз лично не прокървях и си изчаках деня.

# 19
  • Мнения: 592
И при двете ми планови секцио ми правиха вагинален преглед

# 20
  • София
  • Мнения: 529
О да, правят. Това е едно от нещата които ще помня доживот. Понеже 9-я месец си го изкарах в болницата, всяка сряда (когато е главната визитация, съответно и "готиния"преглед) се събирахме във фоайето пред манипулационната, за да се гледаме коя с каква "патешка" походка ще излезе след прегледа  Laughing Иначе са ме преглеждали само веднъж 4 или 5 дни преди секциото.

# 21
  • Мнения: 3 116
да трябва да се направи.аз 3 дена преди секциото постъпих в болница,за да направя необходимите изследвания и да ми насрочат дата.при постъпването задъжително те гледат вагинално, после правят уз. и ако улучиш визитацията на професора и той прави преглед .успех няма страшно, малко боли,но аз лично не прокървях и си изчаках деня.

И аз бях така  Hug

# 22
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
На мен не са ми правили. Не виждам защо е необходимо при положение, че плановото секцио се прави поне 10-ина дни преди термина и обикновено тогава няма разкритие.

# 23
  • Мнения: 3 205
Вагинален не са ми правили, гледаха ме с ехограф.

Общи условия

Активация на акаунт