Колко време БИХТЕ ИСКАЛИ да кърмите?

  • 4 398
  • 147
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 276
На мен ми се иска да кърмя 6 месеца примерно. Ако ни харесва повече - още по-добре. Но никак не ми е ясно дали ще се получи  Praynig

Заредила съм се с информация и с всички необходими атрибути и аксесоари  Flutter а също така нарочно не съм купила никое от нещата, които могат да ме накарат да НЕ кърмя.
Стискайте ми палци, още малко и ще стане ясно  Party

# 46
  • София
  • Мнения: 2 968
бих искала поне 6м. или до една година, ама нямах този късмет. Sad

# 47
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Аз като бях бременна с първото дете бях решила 6 месеца да кърмя, да но на 6 месеца ядеше само кърма и няколко грама пюре, как да я отбия, и така до 11 месеца и половина, когато сама се отказа от кърменето.
Второто живот и здраве поне до 1 година мисля, а колко всъщност ще се кърмим времето ще покаже.

# 48
  • Мнения: 1 896
Ми аз насила не отбивам - синът ми на 2 г. и 5 м. още суче, макар и символично. След като се роди бебето, ще давам пак и на баткото да суче. А за малкото - докогато иска, вече виждам естественото отбиване как се получава на практика, без принуда.
А отначало мислех - ако мога, ще кърмя до годинка.  Laughing

# 49
  • Мнения: 189
Ами по принцип бих искала до годинка минимум, но незнам как ще ми се върже всичко това с ходенето на лекции и упражнения (в друг град) та за съжаление май ще е само до към септември.За второто вече няма да съм студентка (надявам се) и смятам да се кърмим на воля, ама това е доста далече, де.

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз още кърмя, не че е минало много време, но 5 месеца са си 5 месеца, бих се радвала ако изкарам поне още 5. Дано имам кърма, дай Боже.

# 51
  • Мнения: 3 161
За себе си бях решила, че ще кърмя, докато детето ми иска да суче, но не си представях, че на 3 и половина все още ще иска. Сега като има и братче, ми е доста трудно да отказвам (по време на бременността имаше период, в който малко трудно, но бях успяла да кърмя, защото ми пречеше). Случва се чат-пат, разбира се, изхранва се с обща храна иначе, но й одставя удоволствие и сърце не ми дава да й отказвам, макар че не винаги ми се ще да давам. Мотивира ме това, че кърмата й дава допълнителен имунитет, който ми е нужен с малкото бебе в къщи.

# 52
  • София
  • Мнения: 3 064
Около година, но имам чувството, че може и повече да стане. Времето минава много бързо. Ще видим. Без насилие, преди всичко, ще стане отбиването.

# 53
  • Мнения: 4 399
Ох, да ти кажа честно и 1 ден не бих искала. За мен няма по-неприятно преживяване от кърменето. Но знам ползите от него и да кажем в идеалния случай бих се насилила някак да кърмя 10-11 месеца. Това на теория, на практика кърмих 8 месеца. За мен е странно кърменето над 1 годинка и не бих го практикувала дори и да ми прави удоволствие, но всеки си има различни разбирания за тези неща.

# 54
  • Мнения: 5 401
Мисля да кърмя докато и на двамата ни е приятно, но най-много докато навърши 2 год.

# 55
  • Мнения: 2 616
В началото си мислех, че ще кърмя 6 месеца и край, ама сега май се замислям да го кърмя докато иска детенце, мисля че вече съм за естественото отбиване на детето, по негово желание. Да видим какво ще стане.

# 56
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз също имам желание да кърмя поне до година. За сега всичко е ОК, ще видим как ще са нещата по-нататък.

# 57
  • Мнения: 867
Докато сама се отбие. Незнам кога ще е, но засега имам такова намерение.

# 58
  • Мнения: 1 290
Когато родих, исках до 6 месеца бебето ми да е само на кърма, после постепенно да го захранвам, като до годинката основната храна си остане кърма.
Сега бебето ми е на почти 9 месеца. Основната ни храна е кърма. Хапва в милиграмчета нещо различно и то не всеки ден, въпреки упоритостта ми да му предлагам ежедневно приготвена от мен храна. Щом не иска - не настоявам.
Бих искала след годинката бавно да започнем да се отбиваме, като отбиването стане НЕ насилствено.
Въпреки, че кърменето ми доставя огромно удоволствие и улеснение, съзнанието ми за сега трудно приема кърменето след две годинки... и половина Wink

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 10:36 от Gvendolin

# 59
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Бих искала до 2-2,5 години да кърмя, примерно Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт