Пролет е и птички пеят, ДЕКЕМВРИЙЧЕТА и мами греят!

  • 13 242
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 331
Magesta,съчувствия.чувала съм ,че боли...знам,че се слагат топли компреси и се изцежда гърдата,ама това вече ти го казаха всички.дано ти е поолекнало,но все пак ,не мислиш ли да отидеш на лекар?бързо оправяне!
момичета,да се оплача.пак сме имали контакти с болно дете,ама вирусът още не е бил проявен.този път говоря за разстройство и температура.много се притеснявам.тъкмо пооправихме хремата ,сега пък това...и не знам внушавам ли си,но нашия бате май е леко разхлабен.дано да е от храната и да ни се размине този път,че беба не знам дали ще се справи?!!!  newsm45   Ill  smile3511 стискайте палци да не сме се заразили!!! newsm17
иначе новата темичка е добра.много сте изобретателни.аз съм яко вързана във фантазиите.
и аз се чудя на мамите,дето се справяте и с деца,и с изпити.аз също трябва да чета,но все не остава кога.и все "от утре почвам"...е,  и днес не беше утре...
лека и спокойна вечер и доутре!

# 16
  • Мнения: 1 212
Дивна Самка, да - направо сме си комшийки ... аз ходя до бул. "България" с количката чак  Hug
Хайде ще се чуем на лични да не спамим излишно .... / и без това попрекалих с активността Mr. Green/, може само да видя утре кò ще правим с циците ....  Cry
sholio2000 , стискаме палци всичко да е наред и при вас  Peace, абе и с две деца си е геройство голямо - аз сигурно не бих могала , еле пък с повече  Party

# 17
  • Мнения: 132
То и ние май пропуснахме предната тема, увлечени в разходки Embarassed Сега ще наваксваме обаче.Първо да се похвалим- излезе ни след много мъки и второто зъбче newsm68- дано има малко заслужен отдих.Тия дни в жегите май нещо се попрегряхме, та днес под тревога излетяхме до педито, че едни пъпчици има Томи по раменцата и ръчичките дребни такива,но доста.И сега ще пийнем малко Калциев Глюконат за пречистване.А уж все ми се струва, че е разсъблечен малкия Sad, съвета на педито беше- както съм облечена аз през жегите, така и малчо да е.
Май се кани да ме навести и мен цикъла smile3511, но едно кафеничкаво е- при вас така ли почна?
Маджеста, само топло (аз го бях закъсала и с ютия гладех една кърпа и веднага на гърдата), масаж и бебо след това.Така се оправих за два часа, макар че косите ми побеляха тогава от притеснение.
Мацки и нещо друго да ви питам- тия дето захранихте де- имате ли чувството,че кърмата ви намалява и как се държат бебчовците като ги кърмите?
Айде сега и от нас малко фото, тада не се разминаваме по улиците и дано ни излезе късмета  smile3508
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2879552
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2879553
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2879554

# 18
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Magesta Схемата със зелевите листа е - топъл компрес с хавлиена кърпа се редува със студен компрес направен с лед или зеле - ако си добре с руския пусни търсене в яху на "мастит и капуста" и ще прочетеш по-подробно.

# 19
  • Мнения: 572
shemet, благодарим ти за темичката, чудесна е пак   bouquet

tini-mini, някъде пак четох, че специално за кашите - може да попадне някакво нечисто зрънце, люспичка и т.н, ако се приготвят по домашно му затова е по-добре да се вземе готова каша и да си се разтваря после с кърма или там каквото (АМ, вода...) Особено това важи за кашата от елда, тъй като при нея, ако не е чиста, може да създаде големи главоболия, т.е. алергии. Аз тъкмо съм си купила пакетче елда и мислех да й я приготвям ръчно...та добре, че го прочетох това - тук ввъв форума, в библиотеката на кърмаческия.

sholio2000, да не му растат зъбки на детето? Точно такива са симптомите при някои бебчовчета при зъборастежа.

magesta, какво стана бе, как така изведнъж? Обикновено запушване на каналчетата става при дълго застояване на неизползваната кърма, т.е. препълнени гърди и неизцедени - аз имах такова по Нова година, но с топли компреси, душове и цедене се оправих. Ако не те отпусне до утре бягай на лекар, че да не стане беля!

Дивна самка, на моята кутия (HIPP) отзад пише да се разтваря в адаптирано мляко или дори краве  #Crazy мляко (доста рано е според мен да се дава животинско мляко на бебето!) или равни количества мляко и вода. То без мляко наистина е гадост кашата, макар че аз и с млякото не я харесвам, но на беба й харесва. Днес ако знаете как ми грабна лъжичката и как се опитва да си я напъха в устата и да я стиска... Joy още не разбира защо не може да засуче от нея baby_neutral  hahaha

# 20
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Magesta още нещо се сетих по темата - като слагаш бебо да суче опитай да го сложиш така че брадичката му да сочи към запушената част - по този начин най-силно ще засмуква от този канал - ако трябва го сложи легнал и ти се наведи над него в началото на кърменето - повярвай ми помага. В краен случай татито може да си припомни как се суче и да спасява положението - все пак е по-добре от антибиотици и в краен случай рязане.
siniger4e моите запушвания бяха точно когато дребното беше много гладно и излапваше всичко от гърдите - просто е невъзможно да е имало нещо застояло в тях. По-скоро имам чувството че създаваше някакъв вакуум вътре от прекомерно изяждане на съдържанието им.

# 21
  • Мнения: 1 212
Абе аз уж да не пиша повече да не досаждам..... ама щото още дискутирате моя проблем да кажа.... Party
Аз от вчера заподозрях нещо, че има : давам гърда : гърч назад, шут в корема - а това никога не се случва при нас / до сега де  Mr. Green/
Снощи нямах капка да дам за заспиване, размразих ... и на сутринта всичко о.к. , мляко - да , детето си пие.
И следобяд пак се почна, в чудо се видях и защото сме все навън и все с хора - казвам разсейва се нещо  : да ама на другата всичко е о.к.
А за позата shemet,  абсолютно ти вярвам и сега си обяснявам някои неща.....
Тя една приятелка с мен днес ме гледа и предположи вероятността да съм се пръснала с нещо, да му горчи или мирише на човека .... и аз го завъртях все едно за другата гърда , пък същата дадох.....пропи  Peace
Блокирах съвсем - реших, че съм измъкнала  я ръка, я нещо друго  го боли по гръбчето .....
А то какво било Grinning
Fiffi не мога да отворя снимките ...
Последно :  благодаря за съветите Hug ... утрото било по - мъдро от вечерта...

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА danil.
Много радости и усмивки. Бъди щастлива!



# 23
  • Мнения: 376
И аз да се запиша в новата тема....ама с лоши вести.  newsm50 Нали съм влюбена в отрочето си и все си го снимам и колажчета му правя, та напоследък като я изправя да седи, тя ме пуска с едната ръка и си пипа от страни каквото има и му говори. Та реших аз да я снимам седнала и подпряна с възглавница.....речено / сторено, ноо докато оставям фотоапарата я видях как се накланя на една страна и със засилка надолу с главата в шкафа, отскочи като пинг-понг и на земята.  newsm45 Полудях от притеснение, а моето слънчице много се оплаши. Към час не ми даваше да я пусна или да спра да пея. Накрая милата се умори и заспа за около 15-тина минути. Водихме я до спешното и казаха, че нищо и няма, само хематом отляво на главичката. Е да де ама тоз хематом, демек цицина стана много голям до вечерта и както не се приспиваме, така първо таткото после аз седях при нея повече от час......ама детето проплаква и не заспива. Накрая почна да реве много силно и да се захласва на няколко пъти. От чудо и дадох Ефералган и след още половин час гушкане заспа, но аз не.  smile3511 Още ми е пред очите как и отскача главата, а и както и е подутааа........   Да не говорим, че в събота тръгваме за София и нашите ще ме изядът с парцалите. Пък и си мислехме да забършем някое софииско гадже. yes

Та да питам майките с падали вече бебета: Слагахте ли им нещо на цицинките и давахте ли им нещо за успокоение?

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 00:45 от iva-bebe

# 24
  • Варна
  • Мнения: 893
Запис!
Все едно де вие си знаете, но аз май няма да давам вече каша. Гадна е и беба не я иска...
  ние сме така - не ни кефи и това е! и много пръцкаме от нея

Иве, на нас не ни излезе цицина...не знам какво да ти кажа...но за всеки случай потърси второ мнение че в тоя спешен център си е.. мамата, 15 мин ме държаха на вратата с 39,6Т за да ме хокат как може да нямам личен лекар   Close за успокоение - Панадол и... манджа  Rolling Eyes
и задължително водичка. мен от малка така знам като се стресна ми даваха да пия вода и после да "го изпишкам"  Laughing

ауу да се оплача как се стреснах днес!!!!
настъпах един огромен паяк с бос крак...като погледнах какво съм настъпила направо  #Crazy пребледнях  Shocked ( за тези които не знаят - имам ужасна фобия от паяци)

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 07:57 от Virginity

# 25
  • Мнения: 3 376
Само минавам да се запиша!!!
Момичета за тая каша,която говорите-за оризовата ли става въпрос?Сори,че питам,ама newsm78
Аз мисля да започна захранване с плодове,после зеленчуци и засега да не давам никакви каши и от готовите пюрета.Горкото ми дете-от една химия на друга.Препоръчаха ми да чета за релактацията..но все не ми се вярва нещо,след толкова време... newsm78

Лека вечер,утре  ще пиша по-подробно,че много ми се спи..

# 26
  • Варна
  • Мнения: 893
ОХ сънувах кошмари за огромни паяци дето се спускат от тавана  #Crazy
имахме гости снощи и си легнахме в 3:00 сега се събудих цялата в пот, със сърцепляс
и ме е страх да зяспя пак а не е като да не ми се спи

# 27
  • Мнения: 669
честит рожден ден на danil
честит празник и на бебоците!

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 242
Те ти булка Спасовден! Честит празник,на всички  които носят това име! baloni newsm51 smile3525

# 29
  • Мнения: 4 970
Момичета, днес мъжото има имен ден! Чувствайте се почерпени!
Честити 5 месеца на бебе Дария на мама milenah, бебе Велизара на мама di_, бебе Даниел на мама lladybird, бебе Кристиян на мама KrisDiMar!

Общи условия

Активация на акаунт