Пролет е и птички пеят, ДЕКЕМВРИЙЧЕТА и мами греят!

  • 13 241
  • 285
  •   1
Отговори
# 45
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Aspasia: Умори ме от смях, култово е това!!!!
Бети Л: Да ти е жив и здрав мъжа (сватят) и много да ви слуша и обича, а и вие него! И да пазите и гледате добре зетя, не само бебче... Wink
От нас - днес мама се окъпа в дъжда, добре че на беба й се размина...
  bouquet

# 46
  • Мнения: 572
Здравейте, пробвах се да пиша с беба в ръцете ми..., обаче...вече така се е надула и само си върти главичката наляво-надясно и нагоре да оглежда  Laughing
Мен днес ми се случиха куп приключения навън! Първо бях до един магазин, после исках да отида на църква, голям празник е все пак, Възнесение Господне. (В някои неправославни държави това е дори почивен ден.) Отиваме на Св. Неделя - то пък там - погребението на застреляния преди два дни футболен бос. Не ми се влизаше, естествено. Отвън беше пълно с яки мъже в черно с тъмни очила и народи...а на бебка й се яде вече...и като заваля и дъжда...чаках, чаках да се  разотидат, но не. И се престраших да отида в Св. Петка, където иначе има едни гадни тесни стълби, но минах, с помощта на една жена (!). После тръгваме оттам - вън пак дъжд. Айде, в закътаното под навеса в двора на църквата (доста е закътано) да я накърмя. Това вече е най-невероятното място, където съм кърмила - другото е в съблекалнята на един магазин  hahaha после пак валеше - притичах до KFC на Гарибалди, да се скрия, хем да похапна. Излизаме - пак дъжд! Хубавото беше, че с количката по-бързо се придвижваме като няма народите по улиците, щото нали вали. Влизаме в метрото, бебка заспа. В главата ми е само, че трябва вече да й се сменя памперса! И утре ще е на ваксинация и всичките тези народи наоколо... ooooh! Излизаме и точно пред стълбите на подлеза на метрото - какъв дъжд плющеше само!!!!!!!!!!  Shocked Направо ми прилуша. Хайде сменях памперса в подлеза на метрото (!!!) и то пък взе, че спря...Сама по стълбите с количката...Аз съм майка и половина! А после през какви локви съм газила, за да се прибера...досега не съм обръщала внимание много, щото нали едно е на два крака, но друго е на шест....Ама че в държава живеем... #Cussing out

Утре сме на Пентаксим 2...  Praynig

Пак да кажа, че имам един билет за концерта на Джордж Майкъл, от който трябва да се оттървем... Ако някой се интересува, пишете ми на лични?

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 18:27 от siniger4e

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Ох момичета, дано повече да няма инциденти с бебчетата /макар че от тук нататък май само това ни чака/. Аз се опитвам да съм много внимателна, макар че това много не помага. Вчера двете със свекърва ми бяхме при Петър тя от едната страна, аз от другата, а той така рязко тръгна да се обръща, добре че имаме ръб та не успя да се прекатури, кво като и двете бяхме там....?! #Crazy
Петър вече трети ден упражнява обръщането по корем и скоро май и ние ще се пренасяме на земята, от приятелки с по-големи бебета знам, че по сигурно място няма.  Naughty

А снощи на вечеря Петър като взе да ахка, да се кокори, бре не можем да разберем какво иска детето, поглеждам аз очите му вперени в една бирена бутилка, ама ще хвръкне ви казвам, почна и да се кара даже. Добре че имахме пластмасови, та викам на татито измий една и му я дай, че оревахме орталъка......е вижте какво спокойно и щастливо дете имаме:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=131189&photo=16

А като стана въпрос за странни места за кърмене, аз кърмих на пъпа на флората. За небургазлии флората е годишно изложение на цветя, където се изсипва целия Бургас и аз там на една пейка    bombs    breastfeeding.....зора кво ли не прави  #Crazy

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 19:56 от Nikki_Ivanova

# 48
  • Мнения: 1 212
Nikki_IvanovaJoy я слагай една биба на шишето да не се мъчи човека и викайте наздраве  Wink
siniger4e, лош късмет ви е преследвал , уви... Sad , видяли сте се в приключение  Wink...
Да сте знаели в Ал.Невски да идете, там пускали на трите икони майките с деца без ред  Peace . Една моя леля ми звъня да ме агитира да ходя , та от нея разбрах ...
И нас ни пръсна малко дъждец, ама то от вчера ни е тръгнало Wink Иначе ни е ден за сън - цял ден спа това дете, ще видим сега през нощта какво ще прави
KrisDiMar, честито порастване  bouquet

# 49
  • Мнения: 31
Вержи, имаше подобен въпрос от една майка във форума към доктор Слънчева и тя отговори,че децата си въртели така главичките когато заспивали.По този начин ил се завивало леко свят и се приспивали.Незнам дали при теб е такъв случая.

Ние за да се предпазим от инциденти купихме кошара за игра,метър на метър и сега сме в нея.Така съм спокойна,че няма да падне. Аз казвам че това е двустайния апартамент на беба. Grinning

# 50
  • Мнения: 572
[Да сте знаели в Ал.Невски да идете, там пускали на трите икони майките с деца без ред  Peace . Една моя леля ми звъня да ме агитира да ходя , та от нея разбрах ...

Ми да, аз минах с бебка...

# 51
Привет и от мен.
то, ако сте ме забравили, хич не е чудно, май изпуснах няколко теми.
Ама кво да се прави, свеки ни гостува..., и то се оказа едно дълго и продължително гости..., ама днес я изпратихме  newsm44 newsm44 newsm44
Много ми липсваха младостките мами на разходките, но от другата седмица и ние с Ивка сме на линия.
Да се оплача, хич не расте малкото диване - за 1 месец само 200 г и 1 см и сега е 6.400 и 65 см. и като й увелича яденето, само дето сменям повече памперси, не качва повече. На кого се е метнала не знам, ама не е на мене. Аз си наддавам на горната граница - поне кило на месец  ooooh!
На всичкото отгоре 3-4 дни отказваше да се кърмим и признаваше само шише. По този повод, днес не знам как ми хрумна, но използвах силиконови накрайници и се излъга глупачето. Е, верно не се е метнала на мене, аз съм малко по-умна като че ли...
Иначе се върти без проблем. Още не е падала, докога ли?
Айде лека нощ, и утре сутрин на разходки, че следобед ще вали.

# 52
  • Мнения: 143
И аз да се включа, че само чета, не ме е срам.
Вече положението става страшно с тия деца, трябва да внимаваме, моята Габка май още не е толкова шавлива. Ама знам ли може да ме изненада утре.
Иначе май няма алергия към белтъка на кравето мляко, вече 2 седмици и давам НАН НА и си е добре детето. Надявам се да мога нормално да си я захраня.
Във връзка с дъжда, днес и аз на 2 пъти, яко се окъпах. Единият път бях сама, но втория ми се разказа играта с детето, в едно кафене вечерта към 19:30 и като заплющя и няма спиране и аз си викам, как ще се прибера и ядене не и бях взела. Как съм джапала да ходя да взема колата, само аз си знам, но поне нея не намокрих. Мен по принцип много ме е страх от грамотевици.
Моя мъж заминава началото на Юни за 9 месеца във Варна и ми е много кофти. И аз ще отида там за месец, та може да се видим с Варненските майки. Направо ми се е свила душата, как ще съм сама незнам и от октомври почвам работа. newsm78 Вечер обичам да си направим саладка, да пийнем по ракийка, аз сега сама не мога да пия като алкохоличка, скучно ми е.
Бети да ти е жив и здрав мъжа, и да те слуша.

# 53
  • Мнения: 96
Не издържам вече на този рев ooooh! Cry.Като го оставиш да спи-реве,като го вземеш пак реве,неще биба,неще ам,неще вода #Crazy.Какво му става на това дяти не мога да разбера.Като се е събудил в 17 до 21.30не спа,а после след луди писъци заспа каталясъл докато разказвах червената шапчица Shocked.Почвам да се чудя да го заведа да му леят куршум Thinking-може да се е изплашил
или пък да е урочасън newsm78
Айде лека от мен Heart Eyes

# 54
  • Варна
  • Мнения: 893
Lia добре сте дошли у наше село на голямото гьол Hug
Ники наредихме се до вас и ние с мацката на по биричка  Flutter да му мисли кавалера дет ше черпи  Wink

за сигурността - когато сме на леглото сме оградени с възглавници, иначе в столчето за кола седим вързани, щото и от там се измъкнахме. и чист късмет че тупна на дивана (и се захили отгоре на всичко), а не на теракота в кухнята  #Crazy
но и аз смятам да и купя кошара за игра. на земята не ми се оставя защото сме диви брейкъри и ще овършеем и пода, а и татко ни е доста тежък и няма навика да се оглежда къде стъпва Joy

# 55
  • Мнения: 315
Благодарим за поздравите!  Heart Eyes
Честито на всички месечковци и рожденници! Да сте живи и здрави!   bouquet

# 56
  • Мнения: 69
Здравейте момичета по темата за падането и ние паднахме от леглото - оставих е точно по средата на леглото и аз като Понтес върху активната гимнастика и за секунди отидох до кухнята чу се удар и я заваарих по корем на земята. Поревахме си и двете ,като на другия ден си купихме кошарка за игра и вътре съм сложила активната гимнастика и така си играе с часове даже и заспива вътре.
Целувки на всички паднали бебоци!

# 57
  • Мнения: 36
Здравейте и от мен!
Аз пак по нощите се включвам, но няма как през деня все има нещо да се прави.
Направо сърцето ми се свива, като чета през какви премеждия сте минали и какво сте преживели. Целувки на малките юнаци и юначки Все по-трудно ще става от тук нататък с опазването на малчуганите, но какво да се прави ...няма как.
 След вчерашните тренировки, днес (всъщност вече вчера) се обърнахме самостоятелно от гръб по корем. За сега обаче само от ляво на дясно. Не се сеща за обратната посока.  От скоро започнах да слагам бебка на земята с активната гимнастика, но днес видях, че и това не е съвсем безопасно. Опитва се да вдига стойката на активната гимнастика и има доста реална опасност да се нарани сериозно.
От няколко дена имаме проблеми със съня. Много трудно заспиваме и се будим през час, два, така че и аз влезнах в отбора на хранещите нощем.
Лека и спокойна нощ  Hug

# 58
  • Мнения: 3 323
Спим през нощта като заклани - от 8 до 8 обаче, активна гимнастика - това е химера! Освен, ако няма очи и на гърба , де! Слагам я отдолу - тя се завърта! Винаги наляво и не стига това ами плаче щот нещяла така! Ама, не може да се върне в изходно положение! Обръща се от много време, но само по корем...

# 59
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Направо ми настръхва косъма като чета как падат като круши бебета ... в новата къща определено ще опъна няколко одеала едно върху друго и активната гимнастика там лошото е, че може да си я нахлупи на главата та съм и спретнала едни връзки само трябва да измисля къде да я връзвам. Иначе не смея да го оставям на леглото без надзор - което много ме връзва с домашната работа, а и сега както пакетирам багаж си е много сложно - та прекарва доста време в една люлка където е вързан и в кошарата, но в нея не ще да седи маймуната - сменям през 2-3 минути играчките, но и това не помага да не говорим, че трябва да се мия всеки път, защото все се намира нещо прашно, което съм пипала, а и да не се намери не ми е спокойно да пипна играчката без да съм се измила - все пак всичко минава през устата на дребното.
Напоследък страшно се разсейва докато яде и не ще да яде като хората - в резултат на което огладнява по-начесто от 6 яденета на ден отидохме пак на 7.
Magesta може и да си писала ама не прочетох никъде - как си? ходи ли на доктор?

Общи условия

Активация на акаунт