Пролет е и птички пеят, ДЕКЕМВРИЙЧЕТА и мами греят!

  • 13 250
  • 285
  •   1
Отговори
# 60
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Здравейте мами !
Вчера бяхме на консултация и вече сме 7.900кг. и 66 см. От днес започваме зеленчуково пюре и имам един въпрос.
 Когато се замести обедното хранене по колко грама пюре се дава? Колкото млякото ли?
Не можах да изчета всичко,но до края на деня ще се постарая и ще пиша пак.

# 61
  • Мнения: 669

 Когато се замести обедното хранене по колко грама пюре се дава? Колкото млякото ли?
аз давам колкото млякото около 180мл
честито на празнуващите

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 244
Добро утро и от нас! newsm46  food010Гледам обсъждате въпроса за обръщането на бебчетата.Наща бебка  се завърта и то само на ляво,особено  като и сменям памперса става голяма  игра.Такова въртене и мърдане  голяма борба става,иначе като се обърне и си затиска ръчичката, не може да я измъкне  и хоп пак на обратно. JoySTASIIq, аз като почнах захранването със зел.пюре действах така:давам малко пюре и намалям количеството на млякото ,докато заместя едно хранене  постепенно за около месец.Така ,като заместиш хранене,трябва да е колкото количествот мляко.Хубав ден на всички!

# 63
  • Мнения: 2 331
здравейте на всички и честито на празнуващите!    baloni  bouquet
мами,нещо не мога да разбера за т.нар. от вас "активни гимнастики".мисля,че е това,на което аз казвам "бейбифитнес",но не съм сигурна.затова,моля ви,пратете снимки.ако можете и на кошарите за игра да пратите снимки,че съм чувала ,че са опасни и неустойчиви за момента,когато започнат да се изправят дечицата.тук гледах един модел и наистина беше така.имаше дъно,което по никакъв начин не се укрепваше допълнително и 4 стени от мрежа.в това нещо ,като се опре детето и ще пада.мислех едната страна да я опрем на стената,но другата...?пък и така ,ако се завърта беба,ще се удря в стената.от това,което пишете,мисля,че вашите са различни.та,затова,моля ви,пратете снимки,че и на мен не ми се иска беба да е така директно на пода,но нямам други идеи.толкова неща има за вършене и не мога да съм постоянно до нея.
е,до после,че ние вече ще се храним.лек и спорен ден!

# 64
  • Мнения: 226
Привет и от мен!
Днес е последният ден в университета и по този повод имам една презентация. И после остават само изпитите...как ще смогна не знам.

Изтръпвах като четях как падат бебоците, явно вече и за секунда не може да ги оставяме.
Lia, 9 месеца наистина е много дълъг период. Ние няма да можем да заместин празнината, но поне ще се опитаме Hug

Ние ядем пюрето с голям кеф, дори се сърди като си изяде дозата за деня Shocked По този повод искам да попитам колко време след като съм започнала с плодово пюре мога да включа и зеленчуково? Педи-то ми каза, но аз забравих ooooh!

Вчера сестра ми дойде в най-големия дъжд с 3те си деца- най-малкото на 15 дена...мерихме го и вече е 2.400 гр. Не можете да си представите каква мъка е с яденето на това дребосъче, няма сила дори от най-големите дупки на бибите да дърпа и едвам изяжда по 30гр. Сестра ми е луднала и понеже тя не успя да го кърми аз давам от моите млекоцентрали по веднъж на ден. Дано поне моята кърма да го пази Praynig

# 65
  • Мнения: 572
Ние днес бяхме на Пентаксим 2 и бебка въобще не рева!  #Crazy Даже после се усмихваше на докторката и сестрата там и е много доволна от живота, слава на Бога! Praynig Аз малкичко се тревожех, да не плачка. Сега ми гука от шезлонга, славейчето ми синеочко.
Според мерилките на докторката, тежи 6800 и стърчи 65 см от земята  Mr. Green Не е много, малко под стандартите за месеца мисля, по табличките, които гледах, но си е в норма все пак. Миналият път беше 6 кг. точно.
Да ви се оплача, какво ме кара док-та да й давам! От 5я месец и половина било трябвало да й давам флуор, вигантола остава на 2 капки до навършване на 1 година, да съм й давала желтък (пак за витамин Д!?!) и попара със сирене!?!? #Crazy #Crazy #Crazy Брей, ама че задръстени хора, като излязат от медицинската академия и после за 20 години един ред не са прочели. А като случайно отидат в чужбина и се чудят, защо не ги приемат в съсловието!

tini-mini, ти беше пуснала темичка за и против флуора да се дава на бебета, може ли да я пуснеш пак? Да се ограмотя още малко. За жълтъка и сиренето съм сигурна, че е рано да се дава на бебка. Преведени са много статии по въпроса в кърмаческия форум.


# 66
  • София
  • Мнения: 721
Уффф, това време е много гадно, не става за разходки - какво ще правите днес?!

И аз много моля за повечко инфо за тези кошарки за игра. Ние купихме едно легло - кошарка, което е страхотно за игра, но го отнесохме при майка ми и бебето спи там, когато е при баба. Та сега аз второ ли такова да купувам newsm78 Или има кошарки, които са само за игра, а не са и легло??

Иначе нашата активна гимнастика (или бейби фитнес хи хи) е такава:


Бебчо много си играе вътре и като се измори си и заспива вътре - бе, мечта, само сега с това падане свърши промоцията Confused

Лиа, ужасно е това, кураж мила Hug! Направете програмата да отидете вие с бебка и втори път за месец и така времето ще мине много по бързо.

# 67
ЕЕЕ, искам да се похваля - кумата ни късно снощи е родила момиченце Николета. Много се радваме за тях, да им е жива и здрава. И така, в нашата компания Ивка вече не е най-малка. Ще има и тя кого да бие, хе хе хе
И така, след като миналата година се отчетохме всички с по едно бебе, снощното ни е 7-мото, вече трябва да се замисляме за вторите, че свършиха бременните...

По повод на пед - и мене ме кара да давам вече месно пюре, като го редувам през ден със зеленчуково с по 1/4 жълтък вътре. Ама ми се струва рано. Преди 10-тина дни гледах Бон Апети и там една пед-ка каза месо от 7-8 навършени месеца най-рано.

И последно - тази сутрин за първи път Ива ли лапна крака - левия и го облизва доста продължително, докато насилствено не й го извадих от устата, за да я обуя. След това пак го лапна, но явно ританките са по-гадни на вкус. И успях да го документирам това събитие, много съм  доволна.

# 68
  • Мнения: 174
elitza_elitza да ви е честито и да живо и здраво и много да ви радва!

На мен педката ми каза да спра Вигантола като му излагам крачетата и ръчичките на слънце намазан с слънцезащитен крем ,за витамин Д....и на есен пак сме щяли да го почваме...
За Зимафлуора аз няма да давам...като четох тук във форума гледам че има повече отрицателни отзиви.
Същото и при мен- да съм давала вече месно пюре..да да smile3555
охх дано поне следобед спре да вали за да излезем поне за малко навън

# 69
  • Мнения: 669
еееееееееееее и тук заваля   umbrella Wear Umbrella  umbrella Wear Umbrella  umbrella Wear Umbrella такмо се канех да излизаме дано поне следобед да е по добре   Nature Sunny  Nature Sunny и ето така да е пак съм доволна   Nature Partly Sunny  Nature Partly Sunny  Nature Partly Sunny

# 70
  • София
  • Мнения: 505
SilverStar мисля, че е чудесно това което правиш за бебето на сестра ти! Преди време бях попаднала на статия, където сравняваха кърмата с кръвта и я наричаха бялата кръв!

А като чета как бебоците ви се заиграват продължително време с активната гимнастика направо ви завиждам! В къщи баткото си играе повече с нея, отколкото бебата! Та поради тази причина аз домакински задължения засега нямам! Mr. Green

И малко отчетни данни: бебе е наддала 800 гр и е порастнала с 2 см за последния месец, и вече е 8900 гр и 65 см - продължаваме да държим първенството за най-тлъстичко бебе, май!? Crazy

# 71
  • Мнения: 132
Лошото време ни кара да сме активни Mr. Green Да се оплача- освен че с пълна сила влизам в отбора на оциклените (добре че засега без болки), от вчера следобяд като ме сви корема и едно разстройство, ужас ви казвам, цяла нощ не можах да спя, а и Томи на всеки час се будеше ShockedНямам температура и повръщане, та незнам дали е вирус, само знам, че много ме е страх да не се разболее и бебо.
Мале, вие пък какви перипетии с падания.Истината е, че сега са много шавливи и трябва да са ни очите на четири.Томи си е в кошара още от раждането и сме много доволни от нея- хем и като пътуваме си я влачим, и играе в нея, и си спи там.
И да се похвалим малко- така си смучем палеца на крака и се сърдим като го вади мама Joy
Аз също давам по ок.160мл.-180мл. зеленчуково пюре наобяд.
Кво ще правим цялата седмица я дават такава newsm78Не ми идва наум с кво ще се забавляваме..

# 72
  • Мнения: 1 212
Хай и ай' да драсна и аз няколко реда  Hug
shemet_neveroiaten - благодаря добре сме  Peace. Вчера се консултирах телефонно с GP то и решихме да изчакам , че още ме болеше но цицата работеше  breastfeeding
Да вечерта мина съвсем, вероятно съм я травмирала от мачкане и цедене....
Остана само една странност : като се събудихме сутринта, болната цица празна, а другата ще се пръсне. Щом засука изведнъж се наля и почна да тече даже newsm78
STASII , колкото иска и може да изяде след постепенно заместване както са ти писали девойките, до към160 - 180 мл/гр
За завъртането и ние не сме съвсем отличници : ръката все ни остава отдолу, но надигаме  гъза /  Embarassedопс/ нагоре. Нашата активна почти не се ползва. Като го сложа на спалнята той си играе с една възглавница - елен или прави борба " свободен стил" с  плюшен носорог - играчка , голям колкото него . Кошарата му е най- опасното място, защото прави дъга, завърта се настрани , загребва с ръце, обръща всички завивки и ги слага в устата си ...намирала съм го под куп дрешоляци набутан , смирено захапал нещо.....
Като се заиграе издава много смешни звуци , включвайки съгласни и я докарва една като песен. Аз казвам че : "..кара рейса" , защото точно така звучи : като автомобил от формулата .
pontes , виж ТУК за кошари за игра  Peace
siniger4e, моята педка аз я изнудих да склони да давам по 4 капки флуор , че и двамата с мъжа ми сме с много лоши зъби. Тя разреши, но през месец. Аз лично съм за някаква умерена доза. Peace
elitza_elitza , да расте и хубавее !  bouquet
Пюрето от тиквички с картофи на HIPP е голяма гадост - да споделя само  Confounded

# 73
  • Мнения: 174
Магеста забелязала съм че на Hipp пюретата въобще не са най най както всички казват....има някой които са много хубави..напр, ранни моркови,тикава с моркови,...обаче броколи и карфиол са  ужасни...тези които са с картофи са едни нишестени..бляк...и бебо не ги иска....на Gerber са хубави ,но имат малко от зеленчуковите...Аз му давам и чат пат на Ганчев....общо взето глем да яде от всички марки...днес менюто му е Hamme карфиол със зеленчуци и остатъка от вчера спанак на Hipp

# 74
  • Мнения: 36
Здравейте newsm03
SilverStar да е живо и здраво племеничето ти и по-бързичко да пораства, че да папка по-добре!
Elitza_elitza честито бебенце и във вашето семейство!
Magesta радвам се, че сте добре вече!
Fiffi дано и ти се оправиш по скоро. Може да е от някаква храна, която си яла и бързо да премине. на мен ми беше станало така от едни домати.
На последната консултация и на нас ни казаха 1 седмица след започването на захранването  с картофено пюре да прибавя 1/4 жълтък, 1 път седмично и то при положение, че сме изцяло на кърма #Shocked Обяснението беше наличието на желязо. Та токлова ли няма други храни източници на желязо подходящи за кърмачета #2gunfire
....а колкото до Зимафлуора на нас ни го изписаха още през 2-ия месец. Не съм давала. Противокариесна профилактика е и почистването на устичката с марля след хранене или поне 1 път на ден или 1-2 лъжички преварена вода (за тези които дават вода).
Иначе ние все още не сме се захранили. Справяме се с кърменето за сега и мисля да поизчакам още малко.
Качих малко снимки  да ни видите колко сме порастнали.
Честито на празнуващите днес  newsm51 newsm51 newsm51 smile3525

Общи условия

Активация на акаунт