Изцапал си се от ляво.

  • 1 791
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 533
Назовавам мястото и ако се налага (не е носа да речем, а бузата) посочвам моята, която отговаря на неговата - лява за лява, не огледално.
Аз пък научих ляво и дясно в детската градина, не знам защо учителките твърдяха, че било вредно да се спи наляво, върху сърцето и за следобедния сън винаги ни строяваха всички да лежим надясно. И като трябваше да кажа кое е ляво и кое дясно си представях спалнята и накъде лежа, към прозорците е дясно и после пренасях стаята за което ме интересува и така. Сложно, ама действаше  Joy

Много ми е сложно Grinning Аз раздвижвам пръсти с която ръка пиша, съответно там ми е дясното. И да се объркам, все ще се намери добър човечец да ми каже - другото ляво или другото дясно.

# 16
  • Мнения: 1 426
Ха-ха! Аз и без това непрекъснато бъркам ляво и дясно, та каквото и да кажа - човекът, ако си ме познава достатъчно, чака още обяснения!
Не дай си боже да трябва да упътвам непознат човек на улицата...

# 17
  • Мнения: 2 195
Поне сте си изградили някакви начини за запомняне на ляво и дясно . Моят мъж и до ден днешен ги бърка . В България беше карате-инструктор , умирала съм от смях на тренировките му . Винаги объркваше децата  Joy

# 18
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Още не съм научила посоките. Добре, че имам белег на лявата си ръка, та тайничко поглеждам дланта и се ориентирам.
Така правя вече тридесетина години.  Embarassed

# 19
  • Мнения: 5 622
каквото и да посочиш, вероятността отсрещния да не разбере е сигурно 50%  Rolling Eyes
лично аз, когато говоря за някой, или нещо говоря за него.
тоест, ляво-дясно, спрямо обекта, не спрямо мен.


На една екскурзия в автобус, екскурзоводът обясняваше нещо. "Сега в ляво  ще видите..." и всички се обръщаме наляво, където няма, естествено нищо..Докато се обърнем надясно(тоест неговото ляво), това, кеото ни показваше, отдавна беше минало и заминало   Joy

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Не това ляво-другото Laughing

# 21
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Аз раздвижвам пръсти с която ръка пиша, съответно там ми е дясното. И да се объркам, все ще се намери добър човечец да ми каже - другото ляво или другото дясно.

И на мен такъв ми е нишанът.

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не съм се замисляла. Но се сетих за рекламата с капучиното, където мацката се облизва да му подскаже, че се е изцапал, а той мисли, че го сваля hahaha И за другата, където мацката помисли, че бармана си проси целувка Laughing

Общи условия

Активация на акаунт