Дългокърмеща майка Nо. 1. No comment

  • 4 157
  • 84
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 366
  Аз също мисля,че е прекамено, гледах с интерес и като на някакво извънземно в научен опит... не ми изглежжда много естествено това, да не кажа извратено.... представете си ме мене да ида до майка ми и да й вдигна блузата.... е не съм дете , но и онова беше високо колкото майка си, ами в супермаркета ако й се прииска... или някъде...
  И хич, ме му е мястото тук ама не ми се пуска нова тема за нещо толкова дребно, моля за съдействие по един въпрос, никога не съм кърмила на поискване, а дойде време когато сина ми има заместени 3 хранения и суче сутрин и вечер.... аз нямам навик да му предлагам през деня , а и той не си иска, все пак ми се иска да кърмя колкото може повече (е не до 5г) , но все пак мислите ли , че така лактацията ще издържи и калко ли ще мога още да го кърмя? Благодаря и извинете отново за отклонението

# 31
  • Мнения: 1 216
Домашните животни, които аз съм наблюдавала, винаги отбиват при решение на майката. Когато агънцата поотраснат малко и започнат да пасат трева, майката все още дава да сучат, но често става нервна, тръгва рязко по средата на процеса, нещо, което не прави когато са новородени. Същото е и при кучета- към втория месец- майката по своя инициатива започва да разрежда кърменето, не лежи дълго при кутретата си, когато искат да сучат, става и се опитва да ги заиграва. А малките, ако ги оставиш, ще сучат  Grinning.
Маймуните знам, че кърмят по-дълго, но не съм чела дали по някакъв начин ограничават достъпа до гърдата и как точно става отбиването.

А това да кърмя до първи клас не мисля, че е най доброто за детето ми и мен.
Видеото и аз не го изгледах докрая.

# 32
  • Мнения: 4 161
И аз не го изгледах до края. Но пък не виждам нещо чак толкова шокиращо в него. Щом жената няма нищо против и щом детето е добре - нека си се кърмят.  Решението си е тяхно. Аз продължавам да кърмя сина си, но не вярвам да издържиме повече от 2-3 год. Най-вече защото мисля да се върна на работа и в един момент кърменето ще се превърне в тежест, а не удоволствие.

# 33
  • Мнения: 153
Не знам... шокирана съм и объркана едновременно! Много противоречиви чувства изпитвах докато гледах това видео. Хем ми беше мило да видя как майката кърми с такава обич, хем ми се струваше, че децата са големи за това.... Не знам.... #Puppy dog

# 34
  • Мнения: 1 174
Не бих кърмила чак до такава възраст - множко ми се вижда.
Не знам как ще се отрази на психиката на детето ми подобна зависимост-обич от и към мен.
Смятам да кърмя до преди една съзнателна възраст на детето като две годинки, живот и здраве.

# 35
  • Мнения: 236
Ами и аз съм с раздвоени 4уства за видеото, не го изгледах докрая, пуснах линка на няколко кърмещи приятелки да ги видя какво ще кажат и те.
Аз също тръгнах на работа преди около половин година, но това не ми е попре4ило да се кърмим. Да, верно е 4е беба по4на да яде пове4е и затова се наложи да й давам по 1 шише АМ на ден като ходи на яслата. Но е вярно и 4е ходя по 2 пъти на ден да я кърмя, предиобед и на обедната по4ивка. Така 4е ... не мисля 4е тръгването на работа може да попре4и кой знай колко.
А относно разрежданията на кърменията, аз единствено си докарах обратно цикъла като се бях отпуснала малко с броя на кърменията, но стига бебето да си цока поне на 5-6 4аса, няма проблем според мен.

# 36
  • Мнения: 2 019
дойде ми малко в повече #Crazy

# 37
  • Мнения: 336

Цитат
Удовлетворението и емоционалното преживяване на могат да се сравнят с нищо... Пожелавам всекиму възможността и желанието за това.

Да, изпълва ме с щастие, а се надявам да прави щастлива и дъщеря ми, но също като Хипатия трезвият разум ми казва, че да, кърменето не е всичко, което трябва и мога да дам на детето си и с което искам да храня любовта му към мен. Колкото и да ни харесва, на даден етап, колкото по-разумно същество става, бих искала и двете да разберем, че връзката помежду ни не се основава на млякото, което произвежда организма ми. От самото начало наричам гърдите си "хранилки" и давам тези хранилки с много любов и търпение на бебка. В един момент обаче тя трябва да разбере, че аз не съм хранилка, дори и самата аз да искам това да продължи безкрайно. Това е мнението ми, не се заричам за нищо и не съдя никого.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 877
няма законови предписания за това докога да се кърми. лично решение на майка и избор на детето. какво чак толкова гнусно има? да не би алкохол да им дава? или  да злоупотребява с тях сексуално, че да ви се доповръща чак  ooooh!

пс. малко спам, но много са ми интересни онези майчици на 2,3 месечни бебенца, които категорично се изказват докога ще кърмят. много има да се учите още, а също и много неща може да променят плановете ви. всеки случай е за себе си. аз не бих се хвърлила да критикувам на общо основание. не са го израснали децата още, няма да сучат до колежа, а!  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 730
Домашните животни, които аз съм наблюдавала, винаги отбиват при решение на майката. Когато агънцата поотраснат малко и започнат да пасат трева, майката все още дава да сучат, но често става нервна, тръгва рязко по средата на процеса, нещо, което не прави когато са новородени. Същото е и при кучета- към втория месец- майката по своя инициатива започва да разрежда кърменето, не лежи дълго при кутретата си, когато искат да сучат, става и се опитва да ги заиграва. А малките, ако ги оставиш, ще сучат  Grinning.
Маймуните знам, че кърмят по-дълго, но не съм чела дали по някакъв начин ограничават достъпа до гърдата и как точно става отбиването.

А това да кърмя до първи клас не мисля, че е най доброто за детето ми и мен.
Видеото и аз не го изгледах докрая.

 PeaceНе го приемам за нормално толкова дълго кърмене,чак ми избива на извращение.

# 40
  • Мнения: 568
това са си Крали Марки Laughing

# 41
  • София
  • Мнения: 958
Ами и аз не го приемам за полезно за децата. Нездрава зависимост бих го нарекла. Зависимостта е двустранна обаче. Явно майката има потребности, които са нездрави и така няма кой да разкъса тази връзка.
Има различни възрасти в живота и всяка има своите задачи. Доста неща могат да се объркат с тези деца, които обаче ще се проявят по късно. Съгласна съм с Хипатия. Постепенното отделяне от майката е здравословно и важно за съзряването и автономността в бъдеще.


Къде е таткото в тази ситуация бих попитала аз???

Не е ли по добре той да замести децата?



# 42
  • София
  • Мнения: 2 896
Поовлякли са се малко май  Laughing

Всъщност къде е границата?! Нашата и на децата? Май просто тази майка не се осмелява да спре, пък и от един момент нататък детето не и дава, иска си то да се прави monkey business  Laughing.

Сега се сещам, че вкъщи още ме бъзикат как до първи клас вечер съм заспивала със шише с мляко, което съм пиела от биберон  Embarassed  пак зависимост, но от биберона...кое е по-тъжно?

# 43
  • София
  • Мнения: 191
Към тези, които го намират за извращение : сигурно половината неща, които сте позволявали на мъже да правят с вас, са по-извратени от това.
Може да е странно или пресилено, но в никакъв случай не е ненормално и извратено.

OLYMPIYA, много сте сладки с малкия  bouquetИ ние с моя често представляваме подобна гледка.

# 44
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Днес попадах на това клипче в различни теми и го гледах няколко пъти, определено не е в моите планове да кърмя до матурата на дащеря ми  Mr. Green
Не ми допадна изобщо. Все още кърмя, ще го правя поне до след годинката, но този клип ми дойде в повече.

Общи условия

Активация на акаунт