За и против интеграцията

  • 6 869
  • 200
  •   1
Отговори
# 180
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Три дни преди да родя ме вкараха в патологична бременност. На етажа имаше и много циганки. Интересното беше че тези три дни ме оставиха без храна (не можело за толкоз кратко време да ме зачислят). Не че ми е до храната, нямаше да я ям, но първо бях бременна пред раждане и второ все пак си плащам данъците. Дойде на втората сутрин една циганка. Като разбра че ще я оставят без храна вдигна един скандал че е дискриминирана и още на обяд се оказа с порция. Едва ли е дала една стотинка на тази държава. Коментара на работещите в отделението беше че циганките са станали изключително нагли и за всичко вдигат скандали и крещят на персонала. Е, кой е дискриминиран в този случай  ooooh!
Който си мълчи и не си търси правата.... Как да не може да те зачислят за толкова кратко време, това са абсолютни глупости.

Разполагаш ли с някакви сериозни данни по този въпрос? Доколкото знам, процентът на етносите се установява само по време на преброяванията, но пък не съм чела сравнителни данни за циганския етнос у нас и в другите страни. Ще бъда благодарна за информация.  Peace

Данните са от пресата - наскоро го четох някъде. Докато ровя да открия нужната статия, намерих това:
http://news.ibox.bg/news/id_1429140114 - прочети го, интересно е.  Wink Grinning

Не мога още да намеря точната статия, но в нея се твърдеше, че като общ брой циганите в Румъния са най-много, но пък за сметка на това в България са с най-голям брой на глава от населението. Което е логично - може да се сравни колко милиона е населението на Румъния, и колко сме ние.
Благодаря ти, Как Сийке  Peace Звучи много логично, ама се замъдрих... защо пък са намерили толкоз сгодна почва у нас да се развиват? Те обикновено надушват най-доброто и най-голямата аванта. В България голяма аванта от социалните служби няма ... Като чета как се вихрят из Великобритания, направо се чудя как по-рано не са се реализирала в някоя по-социална държава...Може би заради климата...



Непълнолетни роми предизвикват финансова криза в английски град

Български роми поголовно крадат из градовете на Уелс и Англия,по … ицията вдига ръце

Последна редакция: вт, 29 май 2007, 10:46 от Millla

# 181
  • Мнения: 25 641
Намерих статията - виж последните 2 реда.

http://dnes.dir.bg/2007/05/14/news1672018.html

А на въпроса ти защо у нас?
Ами там полицията здраво пипа. Арести, присъди, екстрадиция... А у нас не смеят копче да им кажат. Ти чувала ли си цигани да набият английски полицаи например? И знаеш ли какво ще им се случи, ако случайно са толкова тъпи, за да го направят? А тук това е ежедневие.
Истината е една - България и Румъния сме предназначени за цигански резервати. Няма какво да се лъжем. И никой не ни пита искаме ли или не. Ще се изливат потоци пари, само и само да седят тук и да не правят зулуми там, при тях.
Не знам какво можем да направим по въпроса, освен да се спасяваме поединично. Докато можем...

# 182
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Намерих статията - виж последните 2 реда.

http://dnes.dir.bg/2007/05/14/news1672018.html

А на въпроса ти защо у нас?
Ами там полицията здраво пипа. Арести, присъди, екстрадиция... А у нас не смеят копче да им кажат. Ти чувала ли си цигани да набият английски полицаи например? И знаеш ли какво ще им се случи, ако случайно са толкова тъпи, за да го направят? А тук това е ежедневие.
Истината е една - България и Румъния сме предназначени за цигански резервати. Няма какво да се лъжем. И никой не ни пита искаме ли или не. Ще се изливат потоци пари, само и само да седят тук и да не правят зулуми там, при тях.
Не знам какво можем да направим по въпроса, освен да се спасяваме поединично. Докато можем...
Още веднъж благодаря за линка - много е интересен.  Но за здравото пипане на полицията не съм много сигурна... Ако си прочела заглавния постинг за непълнолетните цигани, нападнали градец близо до Лондон, ставя ясно че основните мерки не са арести, присъди и екстрадиция. Вярно е, че са непълнолетни, но истината е, че дори Лондонската полиция не е в състояние да се справи с тях.

А и нещо друго. Тук хората нямат документи за самоличност - не са длъжни. Ако искат да пътуват зад граница - вадят си паспорт, ако няма да пътуват - нямат. Ако карат кола, си вадят книжка, ако не карат - нямат. Не ти искат личната карта за щяло и нещяло, щото няма лични карти. Казваш си името, както искаш. Доказваш адрес (само ако искаш да го докажеш, например за пред банка, да ти открият банкова сметка), със сметка за ток или телефон на твое име. Сещаш ли се какви сметки имат циганите-гастрольори и дали ще си посочат къде живеят? И да ги хванат, да не са луди да си носят паспорта с тях? Та малко по-трудно става проследяването им, си мисля...

Според мен тяхната естествена миграция, която би била насочена към по-богати страни, които предлагат много възможности за безплатни благинки, е била изкуствено ограничавана през комунизма - знаеш, че нямахме право да пътуваме ей тъй на. Може би това е част от проблема, пък и те не са ученолюбиви, не знаят езици. Но сега с отварянето на границите нещата ще се нормализират. Според мен ще се разселят по-равномерно из Европа. Може пък и да се интегрират като тукашните "пътуващи хора". Които сe движат с бели каравани в наше време. По-рано са били изписани..

# 183
  • Мнения: 25 641
Да, така е, но трайно мигрират само "интегрираните", тези, които не се гнусят да работят. В Гърция, Италия, Испания е пълно с тях. Работят, та пушек се вдига. Може и към вас да допрат - ето днес чета, че няма кой да бере английските ягоди. Ако не са наши студенти, ще са цигани.
Лошото е, че тези, които правят зулумите ги връщат много бързо. Общо взето, тук остават тези, които не искат да работят, не искат да се образоват и освен да крадат и да правят деца, нищо друго не умеят. Изключвам тези, които живеят като "бели хора", работят, пращат децата си на училище и т.н. Те не се и възпроизвеждат много. 1-2-3 деца най-много. Лошото е, че се множат неконтролируемо точно тези, в които е трудно да се открият човешки черти.
Между другото, в линковете, които беше пуснала, ми направи впечатление, че англичаните най-много са се шокирали от бременните деца (или поне с такова впечатление останах). Чудя се, какво е европейското законодателство в тези случаи - за педофилията, продажбата на деца от родителите, умишленото осакатяване и т.н. В тази част ако се затегнат мерките, може и да има някакъв напредък. Другото, което може да се направи, е да се ограмотяват насилствено децата. Грамотният човек, освен, че има повече шансове в живота, ще се стреми да ограмоти след това и своите деца. Неграмотният никога няма да ги прати на училище, защото не може да осъзнае каква е ползата от него.

# 184
  • София
  • Мнения: 8 348
В България няма да намериш майстори /строители/, които да работят съвестно и чисто. Същите тези хора, които тук ще ти опропастят къщата и ще омажат всичко след себе си, зад граница, поставени при други условия и изисквания, се представят, като най-съвестните и способни служители. Защо ли е така?

# 185
  • Мнения: 1 942
Другото, което може да се направи, е да се ограмотяват насилствено децата. Грамотният човек, освен, че има повече шансове в живота, ще се стреми да ограмоти след това и своите деца. Неграмотният никога няма да ги прати на училище, защото не може да осъзнае каква е ползата от него.

Aми нали това правеше комунизма - всяко цигле на училище Simple Smile Но ето че имено те дето са ходили на училище, че са и затвърждавали по няколко пъти началните класове сега не си пращат децата да учат. Ама не, ние ще ги интегрираме и затова сега плащаме хора да учат ромски  Shocked, че да им помагат, че и фондации пари наливат да им се помага!

Отвратих се от цялата тази интеграция, когато в стария блок имахме съседка болна от рак, изключиха и тока и последните си дни стоя на свещт и в студа, докато циганите в къщата пред блока /обществена къща да уточня/ виеха маанета и се топлеха за сметка на държавата.  Тя не бе плащала 2 месеца, те не бяха плащали от години. Кой тогава е дискриминиран и кой привилигерован? 

# 186
  • Мнения: 3 423
Добре. Чета, че циганите не плащали ток,
обаче глобите или спирането на тока им се
разминавали. Докато на българите - гонка.
Да. В Германия така говорят много от тези,
които не работят - че чужденците им ядат
хляба, че руснаците и турците имали повече
права от германците и т.н., и т.н. Добре, де,
има закони. Законите имат вратички. Ако си
отракано парче, ако си знаеш интереса и ако
си го гониш, все ще му намериш колая. Иска ми
се да не е така, обаче явно всички, дето пищят
срещу циганите, просто не си гонят делата, та
и затова им спират и ток, и храна, и вода... Не
мога да си го обясня с друго. Чак пък такива
дискриминатори не са българските служби. Или?!

# 187
  • Мнения: 25 641
Чак пък такива
дискриминатори не са българските служби. Или?!

Са.

# 188
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Да, така е, но трайно мигрират само "интегрираните", тези, които не се гнусят да работят. В Гърция, Италия, Испания е пълно с тях. Работят, та пушек се вдига. Може и към вас да допрат - ето днес чета, че няма кой да бере английските ягоди. Ако не са наши студенти, ще са цигани.
Лошото е, че тези, които правят зулумите ги връщат много бързо. Общо взето, тук остават тези, които не искат да работят, не искат да се образоват и освен да крадат и да правят деца, нищо друго не умеят. Изключвам тези, които живеят като "бели хора", работят, пращат децата си на училище и т.н. Те не се и възпроизвеждат много. 1-2-3 деца най-много. Лошото е, че се множат неконтролируемо точно тези, в които е трудно да се открият човешки черти.
Ми то това е вярно за всички етноси, не само за циганския. Ела да ги видиш в Глазгоу "скимитата" - как имат по 5-6 деца, като първото се ражда не по-късно от 17 г., как не се женят, дори когато са двойка, щото като си самотна майка, си отпред в листата на чакащите за общински апартаменти (с нисък наем), как държавата ти плаща помощ, отоплението ти е на някаква ниска тарифа и щракаш с пръсти. Е, не можеш да докараш кой знае какъв стандарт, но това е без да се работи нищо.

Между другото, в линковете, които беше пуснала, ми направи впечатление, че англичаните най-много са се шокирали от бременните деца (или поне с такова впечатление останах). Чудя се, какво е европейското законодателство в тези случаи - за педофилията, продажбата на деца от родителите, умишленото осакатяване и т.н. В тази част ако се затегнат мерките, може и да има някакъв напредък. Другото, което може да се направи, е да се ограмотяват насилствено децата. Грамотният човек, освен, че има повече шансове в живота, ще се стреми да ограмоти след това и своите деца. Неграмотният никога няма да ги прати на училище, защото не може да осъзнае каква е ползата от него.
За законодателството не мога да кажа, защото не зная наказателната му част. Виждам тази, която подкрепя децата. Ако семейната атмосфера не е добра, децата се отнемат и се дават на foster families, т.е. приемни родители, които не ги осиновяват, само ги отглеждат до 17 г. (когато е пълнолетието) или докато учат. За това на тези семейства се плаща - и разходите по отглеждането, и май нещо отгоре, не съм сигурна. Ако не се спогодят със семейството след 17-тата годишнина, има такъв случай тука, наблюдавам го, момчето не иска да учи, гонен е от училище, че покрадвал, има и други свидетелства, лъже и т.н. Фостър родителите му вече не искат да го гледат след 17 години, писнало им е да го пребъркват всяка вечер като се прибере. Той забягнал, в неизвестност 3-4 дена, полицията го намерила и го въдворили в дом за юноши. Това още не е поправителен дом с по-строг режим, има и такива. Тъй като е от рискова среда, не се прилага пълната строгост на закона към него все още - дават му възможност. Резултатът е, че е тръгнал на училище, обещал да си положи годишните матури, което е голям успех за системата, според мен. Прибирал се в определеното време и изпълнявал условията там. С други думи, учат ги да спазват реда, за да си нямат неприятности. Не че винаги успяват, но ние в БГ изобщо не успяваме с българите.

Насилствено ограмотяване не може да има. Влизала ли си някакъв час с циганчета? Аз съм имала това щастие. Госпожата нещо се опитваше да ги занимава, утраяха 15-тина минути. ТОва беше 4-ти клас, имаше момчета по 1.70 - повтаряли до откат. На 15-тата минута едно стана, закълчи кючек и дотам беше с обучението.  По едно време горката жена успя да ги накара да си седнат по местата, ама познай дали учеха нещо или слушаха... А как мирише - нямам думи ooooh!

Виж, един друг начин по-работи. Имаше АГ кабинет в единият цигански квартал. Млади жени на под 20 години с по няколко деца... Не че ходеха много, че то срам да се съблечеш пред непознат, ама едната имаше някаква болка. Като разбрала, че ще й дават противозачатъчни почти без пари и раздават презервативи - викала - жива да си докторке, че не умрях вчера, та да знам, че можело и да праиш оная работа и да не надуваш корема. Че то Манго ако не му дам, ше избегне, няма да седи при мене...

# 189
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
В България няма да намериш майстори /строители/, които да работят съвестно и чисто. Същите тези хора, които тук ще ти опропастят къщата и ще омажат всичко след себе си, зад граница, поставени при други условия и изисквания, се представят, като най-съвестните и способни служители. Защо ли е така?
И  в чужбина далеч не са стока всичките... Дори има специално предаване тук за фирми от некадърници. Канят ги за ремонт, обаждат се в това предаване и ги снимат със скрита камера. После ги излепкват по телевизията да им гледаш сеира и ги разпитват - защо направихте това, защо си оставихте фасовете зад мазилката и т.н.  ooooh!

# 190
  • Мнения: 25 641
Като разбрала, че ще й дават противозачатъчни почти без пари и раздават презервативи - викала - жива да си докторке, че не умрях вчера, та да знам, че можело и да праиш оная работа и да не надуваш корема. Че то Манго ако не му дам, ше избегне, няма да седи при мене...

Дано! Защото аз знам обратния случай - циганката тайно от мъжа си отива да прави аборт, защото последното й дете е още бебе на няма и 5-6 месеца. На въпроса ми защо не си сложи спирала (безплатно ги даваха и поставяха тогава), тя се ужаси, че мъжът й щял да я изгони, ако не роди друго дете до 2 години след последното и да си вземе друга, която да му ражда. Нали се сещаш - повече деца, повече пари за ракия...

# 191
  • Мнения: 1 425
Чак пък такива дискриминатори не са българските служби. Или?!
Лиске, не е проблема че на българите съвсем законно им спират тока и водата ако не са си ги платили.
Проблема е че циганите не си ги плащат и все пак си ги ползват на воля. И дори и да им ги спрат тока, което се случва рядко - се закачат нелегално с куки и кабели. Никакви вратички не изполлзват, ами само наглост.
Ти в циганска махала в Бг влизала ли си скоро? Лесно е да се коментира когато тая паплач не ти е на главата.

# 192
  • Мнения: 3 423
Ми, Пантер, значи не циганите са за бой.
Ами тези, които не си вършат добре работата.
Как така ще се закачат, откачат, своеволничат.
Докато някой през това време спи.
Лабав е камшикът на контрольорите.
Ха, на 3 март минах през циганската махала до
летището. Виждала съм гета и другаде. Тук видях
освен една каруца със знамената на България и ЕС
доста прострени дрехи, по улиците се разхождаха
и спретнати хора, видях даже и заложна къща,
боядисана в розово. Някога един цигански поет ми
направи комплимент, преди време го гледах и по ТВ.
Не всички цигани са паплач. Както и не всички българи.
Ако обаче властта си върши работата, и резултати ще има.

# 193
  • Мнения: 1 425
Вярно е - ако законите важат за всеки еднакво - циганите много бързо ще влязат в релси. За съжаление сума партии и фондации защитават правата им, а никой не гледа дали си изпълняват задълженията. Властта не си върши работата.
А иначе - минаването с кола не се брои. Мини пеша някой път, ама надвечер и после ела да разкажеш.  Twisted Evil

# 194
  • Мнения: X
Ми, Пантер, значи не циганите са за бой.

Ако обаче властта си върши работата, и резултати ще има.

Само,че властта няма интерес да им спира тока!Напротив! Mr. Green

В Бургас, един познат имаше къща в циганския квартал.Но човека се измести да живее в друг .Ясно е защо!Но за да не му оберат къщата,дадя я под наем на някакво турско-циганско семейство.На цигани мясаха,но те казваха,че са турци. Tired
Обаче, получава човека сметката за тока и се хваща за главата.Оттам с листта и при циганите.
А те му викат:"Ще платим тока,но не искаме да ни го вкючват пак"А той:"Е,как така?"
"Ами така!Ние ще се включим към жиците"Човека им вика:"Ама, така не може!Ако ви хванат,глобата ще е за моя сметка!"
Но те му викат:"Няма страшно!Хората на кмета,когато идваха да  агитират,ни обещаха,че няма да ни закачат за тока и водата!Ето,целата махала са така вече 2 години!Не се притеснявай!"
И се оказаха прави!И следващите две нямаха проблем.Никой не ги закачаше и проверяваше.
За да може следващият мандат,пак да  изберат същия кмет Mr. GreenНали си е изпълнил обещанието Grinning

Общи условия

Активация на акаунт