Скапания Вениш

  • 20 448
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 039
дълго време съм полвзала Вениш и нямах проблем
но това лято съсипах 3 дрехи  Cry
1 един потник на Малена, който страшно харесвах. Купуван е от Амстердам, страхотна материя и десен, абе любим ми беше. След употреба на Вениш обаче, изпрах го в пералнята, извадих го и като изсъхна - гледам по краищата на петното, където е имало вениш - бяло, вглеждам се - цялата тъкан разядена, тъй като е пропил и от двете страни, потникът се съдра в ръцете ми - идеше ми да ревна /всъщност ревнах от яд/
2 същата история с една блузка на бенетон
и накрая
любимата ми бяла пола, като проядена от молци

просто нямам думи - държала съм ги не повече от 1 час, полата дори 15-20 минути

Кристал, петната не бяха избелели, т.е. там където  е имало вениш цвета на дрехата си беше ок, но там докъдето той се е разливал, по периферията на петното с препарат, там имаше изсветляване и разяждане на материята

аз дори ги пазя, мога да ги снимам

# 46
  • Мнения: 8 999
Не успях да си съсипя дреха, но го пробвах на едно много дискретно петно.  Е, петното не излезе! И тогава се върнах към изпитания метод за лечение на петна - добрия стар Пур за съдове - намазвам обилно и след 24 часа изпирам в пералнята. Не ме е подвеждал до сега.

# 47
  • Мнения: 5 254
Сигурно не е тук мястото, но да попитам някой ползвал ли е препарата за петна на Dr. Beckmann?

# 48
  • Мнения: 2 085
.... добрия стар Пур за съдове - намазвам обилно и след 24 часа изпирам в пералнята. Не ме е подвеждал до сега.
за мазни петна е незаменим  Peace

# 49
  • Мнения: 2 425
Купих си страхотен потник бял класически с втора предница с голямо деколте да ми скрие пупата. Бях се облегнала някъде и отзад имаше петно колкото монета от 1лв. Побързах да го изчистя и Вениша помогна, но петното беше от същия ден. А имам едно бяло долнище на анцунг с което се фръцкам вкъщи и в кухнята. Има лекета стари повече от месец и вениш не помага. Жалко че баба ми не е при мен да даде някой от нейните съвети. Всичко изпираше бабето.  Hug

# 50
  • Мнения: 864
Да не сте ползвали от белия Вениш, който е само за бели тъкани?

И аз това си помислих.Ползвам Вениш редовно,но не се е случвало да ми прецака дреха.
И аз нямам проблеми.

# 51
  • Мнения: 734
Аз съм имала много проблеми с този препарат и като довърша последното шише, едва ли ще си купя ново. Щя потърся добра алтернатива. Наистина ми е избелвало дрехи, но завсиси от материята на самата дреха, поне такава закономерност съм забелязала....
Иначе дори от Вениш 4-5 пъти копчета или ципове на дрехи са пускали ръжда, пък после върви оправяй ръждата, по-добре да си беше останало с онова петънце. Така че вече съм твърдо против Вениш...

# 52
  • Мнения: 230
На мен Вениша ми помогна много за един бял пуловер Grinning

Обаче майка ми такава алергична реакция получи, докато пра с него една блуза - от изпаренията (надвесена над легена, добре че поне беше с дебели гумени ръкавици) - едва я оправиха, установиха със сигурност, че е от този препарат гаден #2gunfire.

Иначе мазни петна се махат безупречно с хума Flutter

# 53
  • Мнения: 734
memorgana , как се махат мазни петна с хума, че ме заинтригува?

# 54
  • Мнения: 230
Навлажняваш петното и мажеш с хумата. Това е цялата философия newsm10
Целта е да се получи лепкава смес, която да изсъхне върху петното. По този начин мазнината се издърпва от хумата smile3521 Трябва да е адски упорито петно, за да не стане от първия път, но ако се случи задължително се маха от втория! А като бях в пубертета само хумата ме спасяваше от пъпките - вместо да стискам като всички вечер намазвах гадината с хума и на сутринта си е отишла по живо по здраво smile3534

# 55
  • Мнения: 734
Навлажняваш петното и мажеш с хумата. Това е цялата философия newsm10
Целта е да се получи лепкава смес, която да изсъхне върху петното. По този начин мазнината се издърпва от хумата smile3521 Трябва да е адски упорито петно, за да не стане от първия път, но ако се случи задължително се маха от втория! А като бях в пубертета само хумата ме спасяваше от пъпките - вместо да стискам като всички вечер намазвах гадината с хума и на сутринта си е отишла по живо по здраво smile3534

Чудесен съвет! Благодаря!

# 56
  • Мнения: 230
Моля, за нищо Hug Дано ти е полезно Peace

# 57
  • Мнения: 9 865
Преди като съм ползвала Вениш всичко е било наред, петното излизаше, дрехата здрава и без промяна в цвета. Напоследък забелязвам, че препаратът е по-рядък и не ми излизат петната... Освен това мого взеха да ме съмняват тези мащабни промоции в Билла и огромните туби Вениш на промо цена... Според мен го развалиха.

# 58
а искам да питам с какво мога да махна петна от пот,досега  не съм  опитвала нищо върху петната ,моля ви дайте ми съвети

# 59
  • MJF
  • Мнения: 8 651

iiiivcheto, виж тук. като посочения съм виждала и други в бг в по-големите магазини.



http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=187988.msg3870768#msg3870768

Общи условия

Активация на акаунт