За културата на шофиращите

  • 4 315
  • 125
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 533
Blush Оооо Бу, ще те почерпя за този комплимент cheers

Тя себе си изчетка, джедайката му с джедайка.

# 16
  • Мнения: 494
Никаква култура няма у нашите си родни шофьори...точно от тях са ми впечатленията и ако трябва да ги сравнявам с чуждите такива...ами там е изключение някой да не се съобрази с пешеходната пътека примерно(и не само),а тук изключение е по-скоро обратното!!!И най-странното е че голяма част от тях доскоро са бутали бебешките колички и знаят какъв ужас е това по нашите улици и колко е "гот" да не се съобразяват с теб...да не говорим, че има и правила,не става дума само за съобразяване!Инвалидите и възрастните се радват на същото "прекрасно" отношение... Close Close Close
И изобщо не съм съгласна ,че има значение как изглеждаш-не мен са ми свиркали от някоя кола,ама това не и е пречело да профучи край мен и да не спре(ако става дума за пешеходна пътека).Става дума за култура,която нашите шофьори нямат и която,според мен ,трябва да се наложи с много и строги закони и глоби!!!

# 17
  • Мнения: 1 492
................... И винаги се страхувам, че ще ме наденат изотзад.....

Сутринта, като идвах на работа, един човек спря с колата и точно така се наденаха в него отзад. Луда работа. То вярно да те е страх да спреш  ooooh!

# 18
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
Аз се научих от мъжа ми да пускам аварийните като спирам на пешеходна пътека - за да не ме натресе някой отзад. Засега действа.

# 19
  • Мнения: 3 405
Спират на атрактивни мацки, да, ама не говоря за тях. И на мен са ми спирали с реплика: "Ей, маце" или нещо подобно (видяхте ли как се изфуках  Mr. Green)
Ама днес на пешеходната пътека си бях майка с две деца. 'що не спират?

# 20
  • София
  • Мнения: 10 825
Тя себе си изчетка, джедайката му с джедайка.

Ама и аз закачих от четката.  Laughing

Извинявам се за офф-а

# 21
Много ми е безумно как на някои кръстовища хем светва зелено за шофьорите, хем и за пешеходците  ooooh!
И също толкова ми е безумно,че продължителността на зеленото за пешеходци е колкото до стигнеш,в най-добрия случай,до средата на платното.
По темата ще кажа,че най-ного се възмущавам и като шофьор,и като пешеходец ,от таксиметровите шофьори.За тях НИКАКВИ правила не важат.

# 22
  • Мнения: 5 622
Някои спрат, други не. И това не зависи дали съм с детето или без него. Просто има хора и хора. Едни от най-некултурните шофьори, които съм срещала са жените, обаче. Точно те не спират и не дават път, за разлика от мъжете, което от моят опит, са по-толерантни във всяко едно отношение.

# 23
  • Мнения: 4 734
Важи и обратния вариант. В Бургас поставиха нова светофар на едно кръстовище и хората стоят понякога и по десет минути на него. Причината е , че никой не си е направил труда да ги информира, че за да могат да преминат трябва да натиснат един бутон на самия светофарен стълб, с чието натискане светва червено за автомобилите.

# 24
  • Мнения: 3 405
За жените - шофьорки съм съгласна с Буба, те изобщо не се оглеждат, минават като експрес край малка гара (има и изключения).
Аз също карам кола, но рядко и не съм капацитет.

# 25
  • Мнения: 9 903
За жените - шофьорки съм съгласна с Буба, те изобщо не се оглеждат, минават като експрес край малка гара (има и изключения).
Аз също карам кола, но рядко и не съм капацитет.


една жена днес първо ме изпревари отдясно - пуснах я, после заби пред мен внезапно, че си харесала място за паркиране отдясно и почна да прави маневрата, без да погледне, че е на 2 сантиметра от дясната ми броня. Това  - пред светофар, в колона чакащи. Ами ако нямах място да извия наляво?

иначе кво да правя, и аз не съм добър шофьор, ужасявам се от някои места в софия, гледам да не карам надалеч в делничен ден, старая се, но постоянно съм на нокти.

На кварталното ни кръстовище когато правя ляв завой, а срещу мен идва колона направо и надясно - е безумно е. Тези направо ме притискат отляво, а други ми минават отдясно и в това време светофарът свършва и тръгват онези отдясно, а ако се случи и трамвай - идиотщината става пълна.

Касиди,пък за кръговото на Макдрайв и х-л Мираж не искам и да говоря, не знам къде го има другаде това да влезеш в кръгово с предимство и вътре да си без предимство  ooooh!

# 26
  • Мнения: 5 622
За жените - шофьорки съм съгласна с Буба, те изобщо не се оглеждат, минават като експрес край малка гара (има и изключения).
Аз също карам кола, но рядко и не съм капацитет.


То понеже и аз не претендирам да съм дъ бест, спирам и правя път. Изчаквам, даже ако и да съм с предимство.

Веднъж бях с количката с детето и също като теб пресякох само едното платно. Докато чаках да спрат колите в другото за да премина, една жена, буквално профуча зад гърба ми(на това платно, което бях вече преминала, но все пак гърба ми беше изложен на риск), като ме размина на милиметри. Не ми се мисли какво щеше да стане, ако ме беше закачила  Shocked  Stop

В замяна я наредих добре, възмущавайки се гласно  Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 920
Знаете ли, страх ме е да спра. Карам в бавната лента, спирам, жената топло ми се усмихва, и в това време профучава някой покрай мен.
Един незабравим спомен от Ню Йорк - жена с огромна кола. Забъркала се - а напред, а назад. Всички спряха, изчакаха я, оправи се. Нямаше клаксони, псувни.  Но малко по- на изток от нас това е невъзможно. Там трябва да си факир и да не ти пука за колата и другите, за да се придвижиш. Нрави.

# 28
  • Мнения: 3 116
Бременна в седмия месец (ако въобще има значение), действието се развива в Мелбърн, Австралия.

Застанала съм си аз на един тротоар и си се фръцкам наляво, надясно. По едно време както си седя на тротоара, гледам една кола спряла близо до мен на булеварда. Погледах, погледах, пак си се фръцкам, въртя се Simple Smile Пак се обърнах 2-3 коли вече спряли. И в един момент бременния ми мозък зацепи, че явно причината за спирането на колите съм аз, която се намирам на тротоар, на метър от булеварда, на място на което няма пешеходка пътека. Колите са седяли няколко минути и са ме чакали хората, без никой да свирне, без никой да каже нещо. Шофьорите седят и ми се усмихват Simple Smile
С много притеснена усмивка се дръпнах навътре към тротоара, като очаквах дъжд от клаксони и обръщения към членовете на семейството ми Simple Smile Няма да казвам каква беше изненадата ми като в отговор на това мое поведение, шофьорите ми махнаха с усмивка и си продължиха по пътя  Crazy

Е, просто няма място за сравнение с нашите сънародници  Hug

# 29
  • Мнения: 4 734
Да и аз мисля, че другаде го няма това. Между другото точно там да се тръгне да се пресича човек се превръща направо в камикадзе ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт