Лабораторята за контактни лещи

  • 11 932
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 258
А за твърдите лещи - на Клокотница взимат мярка и се изработват индивидуално. Знам, че има някакви "газови" твърди лещи - били по-добри и по-малко дразнещи. Иначе се поддържали много лесно. Няма разтвори, няма нищо...Една приятелка ги държи в книгата, която четяла преди да заспи! newsm78

Това за индивидуалната изработка е вярно. Ползвам от техните газопропускливи твърди лещи вече 13 години и винаги са ми взимали размер. Проблеми не са създавали, дори си ги нося по година и половина до следващата смяна. Не е вярно обаче, че няма нужда от разтвори, а това за държането в книга звучи като басня. Stop Ползвам разтвори, които са български и ги намирам за добри.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 477
Бъбъл, аз също гледах ей така Shocked Shocked Shocked като казваше тази позната как си отбелязвала книгата с тях! Като знам каква грижа са меките лещи, все нещо и за твърдите трябва да се прави! Най-малкото от механични замърсявания да се почистват....ама какво да ти кажа - има много шашав народ по света! Grinning

# 17
  • София
  • Мнения: 6 093
За зачервяването на очите - преди време на мен ми се беше получило от разтвора Hexalens, ползвах го по изключение и щом установих, че той е причината, го смених отново и зачервяването престана... Явно всичко си е индивидуално!

# 18
  • Мнения: 86
Подобно на другите момичета във форума, съм носила дълги години лещи от лабораторията на "Клокотница" - там си ходех на преглед, от там взимах и лещите. Винаги съм носила меки лещи, които свалям при спане. До преди 5 години си взимах едногодишни лещи, но сега вече използвам тримесечни, с 55 % воден разтвор, които предлагат във всяка по-добре заредена оптика и съм изключително доволна. Излизат ми 20 лв., но в случая когато стане въпрос за здраве, вкл. зрение, парите не са толкова съществени. Нали знаете приказката "За здраве и за книжки пари трябва да има" smile3503

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011
Нося твърди лещи от 10 години,имам късогледство+астигматизъм.Винаги си ги купувам от Клокотница.Там си е очна клиника и си има лекари ако искам преглед или имам въпроси.Най-скъпата твърда леща в момента е 30 лв.-100 процента газопропускливост+УВ филтър.Иначе има и по 15-20 лв. според "екстрите".Обаче не съм чувала за съхранение без разтвори.Моите вечер ги измивам с Натриев хлорид/купувам си банка/ и ги слагам в контейнерчета,пълни с Универс.Отнема ми точно 10 секунди и не е толкова скъпо.Годността им е 3 години,обаче едната ми леща не е сменяна никога и вече е на 10 години,направо си е атракция на Клокотница моят случай.

# 20
  • Мнения: 3 157
а не се ли притесняваш,че може да се зарази тая леща за 10год.?Аз също нося лещи,но за доста по-кратко време-едномесечни тъкмо заради това.Питала съм лекари дали е възможно да се провери дали лещата е заразена,примерно след изкаран конюктивит или друга инфекция,но засега никой не можа да ми отговори....честно казано 10 год.с една и съща леща не бих рискувала,но ти си знаеш

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
а не се ли притесняваш,че може да се зарази тая леща за 10год.?Аз също нося лещи,но за доста по-кратко време-едномесечни тъкмо заради това.Питала съм лекари дали е възможно да се провери дали лещата е заразена,примерно след изкаран конюктивит или друга инфекция,но засега никой не можа да ми отговори....честно казано 10 год.с една и съща леща не бих рискувала,но ти си знаеш
Ако е заразена с нещо би трябвало да има някакви индикации,нали?Секрет,сърбеж или поне дразнене.При мен няма такова нещо.По-принцип трайността им е 3 години на моите.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 477
За твърдите лещи нямам наблюдения, но меките леки са капризни точно откъм зарази. Много лесно пипват всякакви гъбични инфекции и лещата отива. Аз затова сега нося от едномесечните лещи  с 59% водно съдържание. Много лесно се приемат от окото, не са скъпи,  а и не ме боли душата като ги изхвърля....За разлика от едногодишните....последните гъбясаха за 3 месеца!!!!! #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 23
  • Мнения: 105
Аз съм носила дълго време твърди контактни лещи от Клокотница през пубертета, защото лекаря каза, че имам прогресивно късогледство и те задържат растежа на диоприте. Факт, за 4-5 години не качих никакви диоптри (имах -2.5 по онова време). После (в 9-ти клас) една лекарка каза "това са глупости" и ги смених с меки защото били по-удобни. Само за една-две години стигнах до -4.5 -5, добре че после спряха да растат.

Другите вече са обяснили - леко дразнещо е в началото, но се свиква. А и понеже е някакво стъкълце, наистина може да ги измиеш с каквото и да е ако случайно нямаш разтвор. Свалят се много лесно обаче - дърпаш леко крайчето на окото (все едно се правиш на китаец), мигваш - и тя пада. Което означава, че при някое по рязко движение може да падне случайно. В училище децата редовно ми търсеха лещата на двора (те май с това ме помнят), но сега не играеш физическо, така че едва ли ще е проблем Simple Smile)) Успех!

# 24
  • София
  • Мнения: 6 011
За твърдите лещи нямам наблюдения, но меките леки са капризни точно откъм зарази. Много лесно пипват всякакви гъбични инфекции и лещата отива. Аз затова сега нося от едномесечните лещи  с 59% водно съдържание. Много лесно се приемат от окото, не са скъпи,  а и не ме боли душата като ги изхвърля....За разлика от едногодишните....последните гъбясаха за 3 месеца!!!!! #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Честно,не знам за какво говориш!Никога не съм виждала на живо меки лещи,моите са твърди.Дори нямам и познати с лещи и не знаех,че имат такъв недостатък.При твърдите това определено го няма /особено при моите Laughing/.

# 25
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
Подобно на другите момичета във форума, съм носила дълги години лещи от лабораторията на "Клокотница" - там си ходех на преглед, от там взимах и лещите. Винаги съм носила меки лещи, които свалям при спане. До преди 5 години си взимах едногодишни лещи, но сега вече използвам тримесечни, с 55 % воден разтвор, които предлагат във всяка по-добре заредена оптика и съм изключително доволна. Излизат ми 20 лв., но в случая когато стане въпрос за здраве, вкл. зрение, парите не са толкова съществени. Нали знаете приказката "За здраве и за книжки пари трябва да има" smile3503
и аз ползвам тези от 9-10 лв. едната , тримесечни...лекаря ми каза в никакъв случай да не си взимам за по-дълъг срок. ако не мога да си позволя всеки месец нови , то поне да са тримесечни...щото бързо гъбясват или си лепват някаква бактерийка и отиват в кофата/ точния му израз беше " приеми ги като бельо, все едно да не си сменяш сутиена една година Sick/...
от тези на клокотница не съм доволна, след 1-2 месеца очите ми ставаха страшно червени и се почваше едно капене на капки, мехлеми...а ги носех максимум 8 часа...от българските разтвори също не съм доволна...не че имам много пари за харчене , но с тях не се чувствам добре и ползвам Кай Клин - голямата опаковка е 18 лв. но ми стига за доста дълго, защото не сменям всеки ден разтвора в контейнерчето...това ми го каза шефката, и аз отначало си помислих "тая луда ли е? ше взема пак да си прецакам очите"...ама постепенно започнах да го използвам по 2-пъти, по 3-ти и резултата е същия , като този да сменяш разтвора всеки ден...
може и на вас сега да ви звучи кофти... Rolling Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 6 477
Това за смяната на разтвора - аз също през ден го сменям. Ползвам Бош енд Ламб и съм доволна. До тази година успявах с едногодишните лещи и всичко беше ок, но сега работата ми е свързана с висока запрашеност и затова не става номера с дългомесечните лещи.

# 27
  • Мнения: 3 157
и аз не си сменям всеки път разтвора в контейнерчето.разтвота ми е opti free expres-в него има разтворена еназимна таблетка против протиновите наслагвания мисля,че беше,а все пак има и консервант и разни други работи и би трябвало да не е толкова страшно,че не се сменя всеки път.За колко време ви стига 1 разтвор?Аз изкарвам по-малко от година с 355мл.

# 28
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
6-7 месеца, ама понякога като ми се залепи нещо на лещата , с него си я мия, трябва да си купя физиологичен разтвор, ама все забравям. Шефката изкарва по 10-11 месеца...380 мл.

Последна редакция: нд, 27 май 2007, 18:52 от geriii

# 29
  • Мнения: 180
Кажете ми,моля,каква марка меки лещи ползвате?На синът ми (той е на 13) скоро му откриха късогледство( -1 на двете очи) и лекарката препоръча меки лещи.В суматохата така и не попитах за марката,а разтвора е CyClean.Благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт