Вадене на мъдрец...

  • 1 052 408
  • 3 850
  •   3
Отговори
# 2 850
  • Мнения: 4 009
Повече от месец, но трябва да тренираш, разпъвай с лек напън с каквото можеш. Така ми каза на мен моя хирург

# 2 851
  • Мнения: 86
Повече от месец, но трябва да тренираш, разпъвай с лек напън с каквото можеш. Така ми каза на мен моя хирург
Здравейте, искам да Ви попитам колко време след вадене на зъб започнахте да си отваряте челюстта, например като да захапете хамбургер Rolling Eyes. При мен минаха почти три седмици и не мога да си отворя устата така както преди, дори не мога да се прозявам нормално. Вадих ми горен ляв мъдрец. Нямам други болки. Махнаха ми конците преди три дена.
Аз също съм вече над 3/4 седмици така, явно и при Вас е било силно "блъскане". Лично аз си правя гимнастика на устата, колкото и да е смешно. Рискуваш иначе да се задържи схваната дълго време.

# 2 852
  • Мнения: 1 288
Здравейте,
Моля да споделяте и кои зъболекари или хирурзи посещавате за вадене на мъдреците и сте доволни или не. На дъщеря ми горен ляв мъдрец е израсъл навън, в бузата и прави постоянни рани като много големи афти. Жабури се със смрадлика и маже със сода, но посещение при опитен специалист е неизбежно.
Предварително благодаря!

# 2 853
  • Мнения: 1 410
Моля пишете за кой град питате!

# 2 854
  • Мнения: 1 288
Моля пишете за кой град питате!

За София.

# 2 855
  • Мнения: 823
проф.Станимиров -изключителен специалист.

# 2 856
  • Мнения: 3
Здравейте, да споделя и аз моя опит. Преди 5 дни ми извадиха полу-ретиниран долен ляв мъдрец оперативно в Орална Хирургия във ВМА. Самият зъб беше избил леко, но растеше накриво, като подпираше кътника. Реших да го извадя преди да е започнал да създава големи проблеми. След като вече бях събрала мнения на лекари от частни кабинети бях много изненадана, когато хирургът от ВМА ми съобщи, че всичко ще мине по здравната каса, дори съм освободена от потр.такса, тъй като съм студентка. Приеха ме с хоспитализация, самото вадене отне около 30-40мин. с местна упойка, на операционна маса. Не мога да кажа, че съм изпитвала ужасна болка, но не беше и абсолютно безболезнено, тъй като упойката не ме хвана като хората. След това престоях около час и половина в стаята и ме освободиха да се прибера, като след два дни отидох да ме “изпишат” по документи. При мен имаше доста рязане, зъба го извадиха на две части, съответно имам и три шева. Голямата болка започна след като почна да ме пуска упойката, вече съм 5-ти ден и днес започнах и антибиотик, защото има съмнение за възпаление. На втория ден се подух доста екстремно, но от тогава само спада. До днешна дата имам почти незабележим оток, който обаче осезаемо се усеща. Спрях обезболяващите, но болка има и то постоянно. Трудно ми е да говоря все още, за дъвчане (дори на меки храни) дума да не става. Усещам венеца си разранен от шевовете, което допълнително ме боли. Тъй като трудно успявам да измия хубаво зъбите си получих и афта. Предвид карантината, днес не ме пуснаха дори да ме види хирурга. Конците ще ги махат чак след седмица... много ми се струва. Някой да сподели нормално ли е все още да не мога да сдъвчам нищо, както и това разраняване от конците? Вече ще се побъркам от глад Sad

Последна редакция: вт, 17 мар 2020, 00:05 от helenik

# 2 857
  • Мнения: 4 009
Нормално е, ще мине доста време до нормално дъвчене и до заздравял напълно венец. Нормално е и времето за конци, вече ако има много болка, може да звъннеш на хирурга за консултация. Аз болки нямах, но мноооого дълго заздравяваше всичко.

# 2 858
  • Русе
  • Мнения: 117
Аз извадих точно такъв мъдрец преди месец, но ми излезе 400лв. Извадиха ми конците на 7мия ден, а ме наболяваше до към 10тия.

# 2 859
  • Мнения: 5 832
Аз вадих напълно поникнал мъдрец без шевове и прочие и повече от 2 седмици не можех да дъвча въобще от тази страна. Ти си с операция и искаш да дъвчеш след 5 дни. Устата не можех да си я отворя напълно близо 20 дни, а ми го извадиха цял и не съм имала оток дори. Търпение, ще мине.

# 2 860
  • Мнения: 124
Здравейте, да споделя и аз моя опит. Преди 5 дни ми извадиха полу-ретиниран долен ляв мъдрец оперативно в Орална Хирургия във ВМА. Самият зъб беше избил леко, но растеше накриво, като подпираше кътника. Реших да го извадя преди да е започнал да създава големи проблеми. След като вече бях събрала мнения на лекари от частни кабинети бях много изненадана, когато хирургът от ВМА ми съобщи, че всичко ще мине по здравната каса, дори съм освободена от потр.такса, тъй като съм студентка. Приеха ме с хоспитализация, самото вадене отне около 30-40мин. с местна упойка, на операционна маса. Не мога да кажа, че съм изпитвала ужасна болка, но не беше и абсолютно безболезнено, тъй като упойката не ме хвана като хората. След това престоях около час и половина в стаята и ме освободиха да се прибера, като след два дни отидох да ме “изпишат” по документи. При мен имаше доста рязане, зъба го извадиха на две части, съответно имам и три шева. Голямата болка започна след като почна да ме пуска упойката, вече съм 5-ти ден и днес започнах и антибиотик, защото има съмнение за възпаление. На втория ден се подух доста екстремно, но от тогава само спада. До днешна дата имам почти незабележим оток, който обаче осезаемо се усеща. Спрях обезболяващите, но болка има и то постоянно. Трудно ми е да говоря все още, за дъвчане (дори на меки храни) дума да не става. Усещам венеца си разранен от шевовете, което допълнително ме боли. Тъй като трудно успявам да измия хубаво зъбите си получих и афта. Предвид карантината, днес не ме пуснаха дори да ме види хирурга. Конците ще ги махат чак след седмица... много ми се струва. Някой да сподели нормално ли е все още да не мога да сдъвчам нищо, както и това разраняване от конците? Вече ще се побъркам от глад Sad

На мен ми вадиха същия мъдрец. Под ъгъл и опиращ в кътника. Даже беше счупил кътника. Рязаха го и го извадиха на 2 части и после шефове. Същото при теб.

Разликата е, че аз оток нямах. Нито пък никакви болки и възпаления. На 2-3ти ден започнах да дъвча постепенно. Преди това крем супи (студени) и пюрета. След седмица ми махнаха конците, като забравиха 1 и ходих пак (явно беше във венеца и после е избил).

Та, за мен не е нормално все още да не можеш да ядеш и да имаш болки.

# 2 861
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Здравейте, от няколко дни имам подут венец над долен мъдрец (венецът покрива половината зъб). До вчера ме болеше само той и си мислех, че е от твърда храна (солети), но от снощи като преглъщам ме боли гърлото от същата страна и ухото заглъхва. 🙄 Започнах да жабуря с вода за уста, но имам чувството, че не отива въобще до него. И преди ми се е възпалявал венеца над този мъдрец, но не толкова много, а в момента с този вирус не ми се ходи на зъболекар. Моля ви, дайте някакви предложения какво да слагам, за да се успокои?

# 2 862
  • Мнения: 68 647
Била съм така - вэзпалили са ти се и меките тъкани около зэба. Аж даже пих АБ. Съветвам те да помислиш за вадене на този мъдрец - нама да спре да ти се възпалява- има джоб в който влиза храна, нямаш място за да избие целия.
Сушена синя слива на мястото облекчава. Нурофен обезболява.

# 2 863
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
АБ= антибиотик ли имаш предвид?

Искам да отшуми вирусът, за който постоянно ни говорят и ще посетя зъболекаря си задължително.
Като се прибера от работа ще сложа една сушена слива. Иначе се чудих и за чесън. 😄

# 2 864
  • Мнения: 68 647
Антибиотик да. Но другия ми  зъболекар пък го отрича.
За чесън не съм чувала. Обаче що сливи съм смукала. И нурофен експрес форте - 8 чАса все едно че нямам зъби-нищо не усещам 😆
Но не повече от 3 дена се взема...

Общи условия

Активация на акаунт