Вадене на мъдрец...

  • 1 053 012
  • 3 850
  •   1
Отговори
# 2 865
  • Мнения: 449
Здравейте на всички! Използвам мястото за да изкажа огромните си благодарности към най-добрия лицево-челюстен хирург в София: д-р Стоянов. Преди години имах вадени 2 здрави зъба, заради брекето-лечение,а сега ми се наложи да ми махне 2 мъдреца. Един изцяло поникнал и един ретинирал. От първия нямах и следа от вадене (не се подух изобщо) и за 1 ден бях бомба. От втория се подух до степен глътнато лукче, бях така 3 дена, а от към болка нямах помен след 2рия ден. Относно времетраенето, тъй като засичах: по-малко от 10 минути на първия мъдрец и 20 Мин (вкл.хващането на упойка) за вторият мъдрец, който беше с операция. Днес ходих да ми маха конците и да преговаряме за другите ми 2 (ретинирали мъдреца) и се убедих, че този доктор не е толкова за парите, колкото за човешкото отношение. Каза ми така: "Ти може да искаш, но аз не искам да ти вадя единия мъдрец. Първо, че е обърнат настрани, второ че е изцяло под венеца и е високо горе, този мъдрец според мен никога няма да избие, нито да ти създаде проблем." А за долния иска 3Д снимка, защото според него закача леко нерв и трябвало да знае с какво точно си има работа, за да прецени точно каква сила може и не може да използва. Предупреди ме също че ако се види на снимката, че действително закача нерв, след изваждането му дълго време ще изпитвам чувство на изтръпналост. По негови думи "Все едно не те е пускала упойката". Мили мами, този човек е наистина уникален! Да, наистина взима скъпо. Ретиниралият мъдрец ми излезе 400 лева, а избилият 180лв, но поне знам, че съм в сигурни ръце и периодът на възстановяване беше изключително кратък. А днес още повече ме убеди, че това е Човек, не просто хирург. За тези от Вас, които се интересуват от него казва се д-р Стоянов и работи на ул. Странджа 52. Бъдете здрави!

# 2 866
  • Мнения: 1
Искам да по-моля за савет , наскоро извадих мъдрец ,вече става 10дена мн ме боли и болката е като нож поняга в гърлото по някога в ухото.

# 2 867
  • Мнения: 593
Искам да по-моля за савет , наскоро извадих мъдрец ,вече става 10дена мн ме боли и болката е като нож поняга в гърлото по някога в ухото.
Звънни на зъболекаря, който го е извадил, защото той знае как е протекло ваденето. Не е редно да те боли след 10 дена, ако ваденето е било безпроблемно, имам предвид без усложнения.

Моля за съвет и аз. Сега съм далеко от хирурга, който ме спаси от 2 мъдреци.
Та търся хурург-стоматолог в Плевен.
Може ли да дадете препоръки за такъв?
Имате ли впечатления от МБАЛ Св Пантелеймон в Дружба, видях че имат спешен кабинет. В Стоматологията помня един доктор от спешния кабинет от преди години, който направо ме бе уплашил от липса на хигиена. Търся спешен, защото не знам колко мога да протакам прегледа.

# 2 868
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
Срещу хотел Балкан в Плевен има частен кабинет на Лора Лалова. Тя е нашата стоматолижка и сме много доволни. Но не знам сега дали работи.

# 2 869
  • Мнения: 99
Преди две години ми се беше случило нещо ужасно след вадене на мъдреци. Хирурга, при който ходих така ме беше догодил, че имаха съмнения, че имам фрактура на челюстта. Тогава смених двама лекаря, като накрая попаднах на др. Кристиян Иванов в Натура дент(софия). Толкова е внимателен и начетен. Всичко изпипва до последния детайл. Той е единствения, който успя да ми разреши проблема, отделно при него имам правена импланта и ваден още един мъдрец Simple Smile Няма грешка!

# 2 870
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
Охх аз днес бях да ми го вадят. Долен мъдрец. Нищо не направи тоя доктор. Само ме мъчи, счупи и го и ме отпрати да си вървя да си търся хирург сега. Аз съм от Пазарджик и тук няма особен избор в момента на зъболекари заради извънредното положение. Хирург може да ме вземе чак след седмица. Каза ми че нямало проблем, нямало да ме боли и да се усложни зъба. Дано да е така че ще изперкам. Аман от некадърници.

# 2 871
  • Мнения: 99
Охх аз днес бях да ми го вадят. Долен мъдрец. Нищо не направи тоя доктор. Само ме мъчи, счупи и го и ме отпрати да си вървя да си търся хирург сега. Аз съм от Пазарджик и тук няма особен избор в момента на зъболекари заради извънредното положение. Хирург може да ме вземе чак след седмица. Каза ми че нямало проблем, нямало да ме боли и да се усложни зъба. Дано да е така че ще изперкам. Аман от некадърници.

И аз сутринта вадих Joy сега си седя подута на диванчето, учудващо не боли много тоя път. Аз мислех, че само хирурзи могат да вадят мъдреци. Дано няма болки и усложнения през седмицата Head Band

# 2 872
  • София
  • Мнения: 26
Охх аз днес бях да ми го вадят. Долен мъдрец. Нищо не направи тоя доктор. Само ме мъчи, счупи и го и ме отпрати да си вървя да си търся хирург сега. Аз съм от Пазарджик и тук няма особен избор в момента на зъболекари заради извънредното положение. Хирург може да ме вземе чак след седмица. Каза ми че нямало проблем, нямало да ме боли и да се усложни зъба. Дано да е така че ще изперкам. Аман от некадърници.

ужас, защо изобщо почва нещо, което не могат да завърши.. успех с хирурга!

# 2 873
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
Благодаря. И аз се моля да не стане усложнение. Много ме е страх и сега не знам как ще го вадят. Ще е по сложно и може би по болезнено.

# 2 874
  • Мнения: 15
Мъдрец, особено проблемен(99% от тях) се оперират при хурург. За съжаление, повечето зъболекари поемат инициативата за да ви вземат парите, след което се чудите какво да правите после и то по спешност... А точно споменатия Плевен... по-добре не стъпвайте там. Лично аз се оперирах във Факултета по дентална месицина. Личи си, че това за тях е рутинна опирация (махаха мъдрец, част от костта и брутални корени). Не усетих нищо, а отношението на докторката и сестрата беше отлично. Дори пуснаха музика. А всичко това беше за почти без пари

# 2 875
  • Мнения: 298
Мъдрец, особено проблемен(99% от тях) се оперират при хурург. За съжаление, повечето зъболекари поемат инициативата за да ви вземат парите, след което се чудите какво да правите после и то по спешност... А точно споменатия Плевен... по-добре не стъпвайте там. Лично аз се оперирах във Факултета по дентална месицина. Личи си, че това за тях е рутинна опирация (махаха мъдрец, част от костта и брутални корени). Не усетих нищо, а отношението на докторката и сестрата беше отлично. Дори пуснаха музика. А всичко това беше за почти без пари
Здравейте, калко пари ви вземаха за махане на мъдреца?

# 2 876
  • Мнения: 99
Мъдрец, особено проблемен(99% от тях) се оперират при хурург. За съжаление, повечето зъболекари поемат инициативата за да ви вземат парите, след което се чудите какво да правите после и то по спешност... А точно споменатия Плевен... по-добре не стъпвайте там. Лично аз се оперирах във Факултета по дентална месицина. Личи си, че това за тях е рутинна опирация (махаха мъдрец, част от костта и брутални корени). Не усетих нищо, а отношението на докторката и сестрата беше отлично. Дори пуснаха музика. А всичко това беше за почти без пари
Здравейте, калко пари ви вземаха за махане на мъдреца?

Много зависи от самия мъдрец. Моите са ретинирани и минимума, който съм плащала за зъб е 350, друг беше 400. Но при нормалните предполагам около 150..зависи и от лекарите. Много е относително

# 2 877
  • Мнения: 780
Аз съм вадила и обикновен за 200лв и ретиниран. Зависи от града и стоматолога.
Но не мисля, че са най-важни парите. Важното е да си свърши перфектно работата.

# 2 878
  • Мнения: 298
Аз съм вадила и обикновен за 200лв и ретиниран. Зависи от града и стоматолога.
Но не мисля, че са най-важни парите. Важното е да си свърши перфектно работата.
Права сте че не са важни парите, а качеството, просто искам да съм подготвена колко ще ми струва.

# 2 879
  • Мнения: 15
Мъдрец, особено проблемен(99% от тях) се оперират при хурург. За съжаление, повечето зъболекари поемат инициативата за да ви вземат парите, след което се чудите какво да правите после и то по спешност... А точно споменатия Плевен... по-добре не стъпвайте там. Лично аз се оперирах във Факултета по дентална месицина. Личи си, че това за тях е рутинна опирация (махаха мъдрец, част от костта и брутални корени). Не усетих нищо, а отношението на докторката и сестрата беше отлично. Дори пуснаха музика. А всичко това беше за почти без пари
Здравейте, калко пари ви вземаха за махане на мъдреца?
Моят също беше ретиниран. Всичко ми излезе 20лв (не съм особено сигурен, но беше под 50)

Общи условия

Активация на акаунт