Вадене на мъдрец...

  • 1 051 120
  • 3 850
  •   1
Отговори
# 3 630
  • Мнения: 12
Здравейте, налага ми се да извадя 4те мъдреца заради лечение с брекети. Моля да ми препоръчате хирург, който да няма часове след 2-3 месеца и да не взима 500лв. на мъдрец. Ставав въпрос за Варна и Добрич също 😊

# 3 631
  • Мнения: 49
Здравейте, днес ми махнаха малък тумор от вътрешната страна на устната и имам 5 шева. Питах кога да ходя да ги махна, зъболекарят каза, че щели да паднат сами. Някой знае ли кога ще стане това, че забравих да питам? А е някакъв кошмар, езикът ми е постоянно там

# 3 632
  • Мнения: 68 583
Не следва да пипате мястото с език или по друг начин. Следвайте указанията на лекаря просто.

# 3 633
  • Мнения: 1
Аз извадих горен мъдрец в четвъртък оттогава вдигам два три дни температура до 37,3 и съм много умаляла,беше голям шок за организма ми понеже имаше голямо натискане и вадене,нямам шефове нито ме боли,въпроса ми е нормално ли е тази температура за всеки случай лекаря ми изписа панцеф да пия чувствам се много отпаднала

# 3 634
  • Мнения: 79
Аз извадих горен мъдрец в четвъртък оттогава вдигам два три дни температура до 37,3 и съм много умаляла,беше голям шок за организма ми понеже имаше голямо натискане и вадене,нямам шефове нито ме боли,въпроса ми е нормално ли е тази температура за всеки случай лекаря ми изписа панцеф да пия чувствам се много отпаднала

Да възможно е. Следете стриктно казаното и ако има нещо го информирайте своевременно.

# 3 635
  • Мнения: 12
Здравейте, имам въпрос относно вадене на долен мъдрец, който е полуретинирал. Трябва ли да се реже нещо, защото зъболекарят каза, че така е по-лесно щом се е показал? И също така след колко време се подуваш след ваденето на долния мъдрец? Защото точно след ваденето ми се налага да пътувам за горе-долу час и не ми се ще да съм супер подута. Благодаря Ви за отговорите.

# 3 636
  • Мнения: 2 058
Здравейте,
моите долни бяха напълно ретинирани и двата пъти подуването беше на следващият ден. И двата пъти първите три часа държах на мястото торбичка с лед.

# 3 637
  • Мнения: 226
Здравейте, имам въпрос относно вадене на долен мъдрец, който е полуретинирал. Трябва ли да се реже нещо, защото зъболекарят каза, че така е по-лесно щом се е показал? И също така след колко време се подуваш след ваденето на долния мъдрец? Защото точно след ваденето ми се налага да пътувам за горе-долу час и не ми се ще да съм супер подута. Благодаря Ви за отговорите.

Зависи колко точно е полу-ретинирал. Но сигурно ще има и рязане, било то и по-малко от изцяло ретиниран.
Няма да си супер подута час след ваденето. Не е лошо по време на това пътуване да си държиш лед на бузата през няколко минутки, ако имаш такава възможност.

# 3 638
  • Мнения: 4
Здравейте, може ли да ми дадете номер на доктор Полихронов. Трябва ми неговия личен номер, а не този на регистрацията. Имам насрочен час за вадене на два мъдреца от едната страна на 08.06, но в суматохата той не ми даде визитка. Имам опасения, че ще ми
дойде точно в деня на операцията или на следващия ден и се притеснявам. Благодаря предварително!

Последна редакция: нд, 04 юни 2023, 19:58 от bolita2006

# 3 639
  • Мнения: 115
Здравейте! Моля за препоръка за др. Ненова и др. Едрев от гр.Варна за вадене на ретинирал мъдрец.

# 3 640
  • София
  • Мнения: 187
Днес ми извадиха два долни мъдреца
Единия оперативно имам и шевове, а другия е без само го извади без да цепи венеца
Имам голям оток на този,които е с шевовете и много ме боли. Колко време е възстановяването ?

# 3 641
  • Мнения: 193
Днес ми извадиха два долни мъдреца
Единия оперативно имам и шевове, а другия е без само го извади без да цепи венеца
Имам голям оток на този,които е с шевовете и много ме боли. Колко време е възстановяването ?

Здравейте! На мен ми извадиха 4 мъдреца. Горните бяха мн.по-лесни, но долните все пак бяха ретинирани.
След последния зъб имах доста оток и беше малко посиняло.
Не исках да се гледам в огледалото.
Продължи м/у седмица, 10 дена..
Много зависи от самия зъб, натиска също.
Първия долен го рязаха на 2 части, а другия на 5-6.. 😑
Но всичко мина, даже дупки нямам вече, мислих си че ще отнеме няколко месеца докато се затворят, но има, няма месец почти се запълни. Не е лесено, но минава. ☺️

# 3 642
  • Мнения: 2 058
Моят доктор и двата пъти ми каза: Утре ще си подута, вдругиден още по-подута. И след това постепенно трябва да почне да спада отока.
И долу горе так си беше и двата пъти.

# 3 643
  • Мнения: 499
Имате ли актуален телефон на д-р Генадиев? Къде преглежда сега?

# 3 644
  • Мнения: 9

Здравейте! Според вас има ли шанс мъдрецът отдолу да израсне правилно или да ходя да го вадя? От 3-4 дни бута, умерено болезнено е.

Общи условия

Активация на акаунт