Вадене на мъдрец...

  • 1 052 599
  • 3 850
  •   2
Отговори
# 405
  • Мнения: 104
Ето ме и мен, с изваден мъдрец и перфорация на синуса (зашита веднага)  Grinning Три седмици трябва да се пазя да не вдигам тежко, да не си духам носа и да не кихам по никакъв повод... Надявам се като пусне упойката да не почне да ме боли -- засега се чувствам супер, като не си чувствам половината лице, дано и после да съм си окей Simple Smile
Бързо възстановяване! Peace Дано с изключение на перфорацията, всичко да е минало безболезнено! Wink

# 406
  • Мнения: 1 325
Момичета, имам следния проблем. Днес стават 15 дни след операцията. Нямам болки, но имам изтръпване в оперираната страна и имам чувството, че цялата ми страна е пълна с афти. А нямам. Езика ми още е нечувствителен в частта близо до операцията. Нормално ли е според вас или пак да ходя при доктора?

# 407
  • Мнения: 357
Момичета, благодаря за подкрепата! Аз в момента нямам кой знае какви оплаквания, само съм отекла, доста, и този оток боли като го докосвам случайно, и резки движения с устата си не мога да правя още, нито да се смея, защото боли, което сто на сто е нормално -- само се чудя колко време ще стои този болезнен оток? Дали ще спадне днес-утре? Имам за утре час при пародонтоложката да ми почиства зъбния камък, но заради тази буза като втасал тутманик не мога да си отворя устата като хората, чудя се дали да не го отменя този час... Иначе -- остават само още 20 дена преди да имам право да се разболея и да кихам на воля Simple Smile))

# 408
  • София
  • Мнения: 795
Момичета, благодаря за подкрепата! Аз в момента нямам кой знае какви оплаквания, само съм отекла, доста, и този оток боли като го докосвам случайно, и резки движения с устата си не мога да правя още, нито да се смея, защото боли, което сто на сто е нормално -- само се чудя колко време ще стои този болезнен оток? Дали ще спадне днес-утре? Имам за утре час при пародонтоложката да ми почиства зъбния камък, но заради тази буза като втасал тутманик не мога да си отворя устата като хората, чудя се дали да не го отменя този час... Иначе -- остават само още 20 дена преди да имам право да се разболея и да кихам на воля Simple Smile))

аз лично бих отложила чистенето на зъбен камък...не мисля, че е хубаво да се напъваш и да ти бъркат в това положение, все още си с конци (предполагам)...да не си създадеш още болки...

# 409
  • Мнения: 1 325
Десидеска, ти като препатила можеш ли да ми дадеш идея по моя проблем, плийс? Направо не го търпя тоя език, обадих се доктора, ама той иска да си отворя широко устата, а аз още не мога.

# 410
  • София
  • Мнения: 795
Десидеска, ти като препатила можеш ли да ми дадеш идея по моя проблем, плийс? Направо не го търпя тоя език, обадих се доктора, ама той иска да си отворя широко устата, а аз още не мога.

не бих се ангажира със съвен дали да идеш на лекар или не, при всички положения не е излишно ходенето.
При мен езика не ми е направило впечатление да е бил изтръпнал, но половината с махнатия си беше доста време едно такова некомфортно чувство. Постоянно имах чувството, че имам я остатъци от храна или нещо друго. Заради конците, а и след като се махнат, все едно нещо ми държеше челюстите и не можех да си отворя устата широко, едно придърпване усещах...ако искаш отиди на преглед при друг хирург не при твоя... наистина незнам какво да ти препоръчам  Blush

# 411
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Десидеска, ти като препатила можеш ли да ми дадеш идея по моя проблем, плийс? Направо не го търпя тоя език, обадих се доктора, ама той иска да си отворя широко устата, а аз още не мога.
Най-нормално е да идеш на лекар. Разбира се, че ще иска да си отвори устата, как иначе да види какво става Grinning Преглътни страха си и отивай, тук във форума няма кой да ти даде по-добър съвет от този на лекар.  Peace

# 412
  • Мнения: 1 325
Благодаря за отговорите, въпроса не е до страх, просто не мога да си извадя езика достатъчно, за да извърши преглед.

# 413
  • Мнения: 135
Благодаря за отговорите, въпроса не е до страх, просто не мога да си извадя езика достатъчно, за да извърши преглед.
Те докторите са наясно с проблемите ни... такива като твоя случай не може да не са имали... така че споко... иди да видиш за какво става въпрос... тук шега няма!!!! Wink

# 414
  • Мнения: 8 952
sislie , върнах се няколко страници назад, за да видя какъв зъб ти е изваден - долен или горен. На мен първата операция ми беше долен мъдрец. Нерва ми беше страшно травмиран и месеци наред, да не кажа година, имах адски неприятности. Като започнем с възпаление на нерва, което ми предизвикваше невероятни болки.  Беше зима и от студа още повече болеше. Пиех Аулин седмици наред. Е, поне свикнах да ходя с шал! Шегата настрана, но ако трябва да бъдем честни дори сега / след 3 години/ понякога чувствам едната половина на устната си изтръпнала.  Sad
Колкото до езика - не знам за изтръпване, /то вероятно също е свързано с увреждане на нерв/, но моят език ме боля седмици и дори гърлото ме боля от това.

Така че, спокойно, с времето всичко ще мине!  Peace

Между друото може да се допитвате и до този форум, където отговарят професионалисти. Проблема е, че отговарят от дъжд на вятър, но все може да прочетете за сходни на вашите проблеми. http://patient.zabolekar.info/

# 415
  • Мнения: 357
На мен ми се струват много притеснителни тези изтръпвания -- какво казват лекарите? Нормално ли е това? Ако са засегнати нерви, това звучи доста сериозно. Дано пък просто да съм страхлива невежа в случая, разбира се, надявам се да не е нищо сериозно, но на мен наистина ми звучи тревожно. Аз бих се консултирала и с друг лекар.

# 416
  • Мнения: 357
Момичета, благодаря за подкрепата! Аз в момента нямам кой знае какви оплаквания, само съм отекла, доста, и този оток боли като го докосвам случайно, и резки движения с устата си не мога да правя още, нито да се смея, защото боли, което сто на сто е нормално -- само се чудя колко време ще стои този болезнен оток? Дали ще спадне днес-утре? Имам за утре час при пародонтоложката да ми почиства зъбния камък, но заради тази буза като втасал тутманик не мога да си отворя устата като хората, чудя се дали да не го отменя този час... Иначе -- остават само още 20 дена преди да имам право да се разболея и да кихам на воля Simple Smile))

аз лично бих отложила чистенето на зъбен камък...не мисля, че е хубаво да се напъваш и да ти бъркат в това положение, все още си с конци (предполагам)...да не си създадеш още болки...

Аз отидох на чистенето, и не беше чак толкова трудно, макар и все пак неприятно, де  Grinning Пародонтоложката настоява, че в устата трябва да е чисто всичко, за да зарастват безпроблемно раните -- макар че тя си взима парички за тази работа, така че не знам доколко трябва безрезервно да й вярвам, доста меркантилна ми изглежда  Laughing

# 417
  • Мнения: 69
здравейте  Grinning във вторник ми извадиха долен ляв мъдрец,който не беше пробил и растеше перпендикулярно
на другите.Операцията мина леко,шевовете са само два.След упойката получих лек оток,вчера беше по-голям,а днес вече е превзел почти цялата ми буза,вчера звънях на докторката,успокои ме че е нормално,пия само обезболяващи и жабуря с лайка.Правя си студен компрес,да продължавам ли с него или смело да чакам да спадне,болката ми не е силна,но дискомфорта с отока не е приятен  Confused

Благодаря ви  bouquet

# 418
  • Мнения: 100
И да си побутна питането....

На мъж ми се налага да бъде изваден долен мъдрец, чиито корени са почти напречни на кътника и вече са го увредили. Моля ви за актуална информация за добри хирурзи в София, за цени и дали все пак не може да се мине по Здравна Каса.
Предварително Благодаря!

# 419
  • Мнения: 1 325
Здравейте отново,
Ходих вчера при моя доктор. Той беше много изненадан, че си отварям устата толкова малко. Каза ми да дъвча дъвки и да правя упражнения за раздвижване. Изписа ми и някакво лекарство Мидокалм, но то ужасно ми дразни стомоха и май ще го спра. Езика ми е изтръпнал от повредената проводимост на нерва, но щяло да се оправи с течение на времето.
Всичко май зависи от тежестта на травмата по време на операцията. Аз имах напълно израстнал здрав зъб в челюстта, изобщо не личеше, че там някъде има зъб, операцията трая повече от час и имах 4 шева. Отока ми спадна след 5-6 дни, от вътрешната страна бузата ми още е уплътнена...изобщо преживяването не беше от най-леките. Хубавото в случая е, че бях седирана и не разбрах нищо по време на операцията.

Относно зъбния камък, минаха 17 дни от операцията, но ми се струва абсурд да ходя сега на такава манипулация. Как успявате да се справите, направо не знам.

Общи условия

Активация на акаунт