Вадене на мъдрец...

  • 1 051 924
  • 3 850
  •   3
Отговори
# 3 405
  • Мнения: 917
bekig44 , а колко струва едно вадене на мъдрец при нея ?

# 3 406
  • Мнения: X
bekig44 , а колко струва едно вадене на мъдрец при нея ?

Последно когато ми вади беше преди 2 години и ми взе 60-70 лв .
Не работи с НЗОК , на частна практика е .
Отделно преди самото вадене иска да си направиш снимка ,
за да види какво е разположението на самия зъб.
За друго не съм давала пари , защото нито съм пила антибиотик нито обезболявящи .

# 3 407
  • Мнения: 523
Цената е като за обикновено вадене на мъдрец. При такъв и аз не съм пила обезболяващи. Но при операциите е съвсем друго. Там се подух, пих антибиотик и обезболяващи и колкото и да беше добър специалиста е неизбежно. 🙂

# 3 408
  • Мнения: X
Цената е като за обикновено вадене на мъдрец. При такъв и аз не съм пила обезболяващи. Но при операциите е съвсем друго. Там се подух, пих антибиотик и обезболяващи и колкото и да беше добър специалиста е неизбежно. 🙂

Ами точно при първото ми вадене след снимка и всичко както беше наред ми го счупиха / друг хирург /  , не можаха да извадят нищо и тогава ме изпратиха при Зара Кехайова . Тогава вече имах абсцес , сложи ми дренаж и пих една седмица далацин 300 , за да спадне отока . След това отидох и ми извади жената всичко с 2 или 3 шева само вече не помня.
Тогава точно ми взе 45 лева като това включваше и свалянето на конците .

# 3 409
  • Мнения: 7
Здравейте. Предстои ми операция на мъдрец долен десен. Ще ми я извършва доктор Едрев във Варна. Днес ходих на консултация и малко се уплаших. Шърво че мислих че просто ти бивт упойка вади ти го и ти прави 2 шева,  но се оказа че ще има анестизиолози ,ще бъда вързан на монитор за следене на кръвно, дишане,  пулс и тн. Признавам че това изобщо не го очаквах и ... никога не ме е било страх от зъболекари,  имам стотици ходения тъй като имам склонност да мк се развалят зъби,  никога не са ми слагали упойка у винаги съм търпял. Проблема е че от много малък имам паник атаки, началото на годината изкарах тежък ковид и отново ми се отключиха наскоро и не знсм честно казано как ще издържа на тази манипулация. Мислех да му казвам, но като го слушах как говори ми беше пределно ясно че грам не му пука , и не цепи много бъсма.
Въпроса ми е , някой с подобни проблеми сядал ли е на стока и как се е спрявял и второ , горе долу колко време е процедурата от почвеното на операцията след упойката . Благодаря предварително.

# 3 410
  • Мнения: 234
Скрит текст:
Здравейте. Предстои ми операция на мъдрец долен десен. Ще ми я извършва доктор Едрев във Варна. Днес ходих на консултация и малко се уплаших. Шърво че мислих че просто ти бивт упойка вади ти го и ти прави 2 шева,  но се оказа че ще има анестизиолози ,ще бъда вързан на монитор за следене на кръвно, дишане,  пулс и тн. Признавам че това изобщо не го очаквах и ... никога не ме е било страх от зъболекари,  имам стотици ходения тъй като имам склонност да мк се развалят зъби,  никога не са ми слагали упойка у винаги съм търпял. Проблема е че от много малък имам паник атаки, началото на годината изкарах тежък ковид и отново ми се отключиха наскоро и не знсм честно казано как ще издържа на тази манипулация. Мислех да му казвам, но като го слушах как говори ми беше пределно ясно че грам не му пука , и не цепи много бъсма.
Въпроса ми е , някой с подобни проблеми сядал ли е на стока и как се е спрявял и второ , горе долу колко време е процедурата от почвеното на операцията след упойката . Благодаря предварително.
Здравей, на мен д-р Едрев ми вади мъдрец преди 3 години може би. Тогава аз настоях за този тип наблюдение с анестезиолог, той само го спомена като вариант. Няма нищо страшно, цялата процедура дали отне 15 мин от самото лягане на масата и закачане на джаджите за следене на монитора, поставянето на упойката и самото вадене.
Не се притеснявайте, всичко ще бъде наред.

Аз бих искала да попитам дали има в темата някой (евентуално родител), на чието дете-тийнейджър да са вадили мъдрец? Дали е по-лесно и бързо, от вадене на мъдреци на възрастен човек, предвид, че все още няма изобщо или добре оформени корени? В нашия случай самите мъдреци растат навътре към съседните зъби.

# 3 411
  • Мнения: 7
Скрит текст:
Здравейте. Предстои ми операция на мъдрец долен десен. Ще ми я извършва доктор Едрев във Варна. Днес ходих на консултация и малко се уплаших. Шърво че мислих че просто ти бивт упойка вади ти го и ти прави 2 шева,  но се оказа че ще има анестизиолози ,ще бъда вързан на монитор за следене на кръвно, дишане,  пулс и тн. Признавам че това изобщо не го очаквах и ... никога не ме е било страх от зъболекари,  имам стотици ходения тъй като имам склонност да мк се развалят зъби,  никога не са ми слагали упойка у винаги съм търпял. Проблема е че от много малък имам паник атаки, началото на годината изкарах тежък ковид и отново ми се отключиха наскоро и не знсм честно казано как ще издържа на тази манипулация. Мислех да му казвам, но като го слушах как говори ми беше пределно ясно че грам не му пука , и не цепи много бъсма.
Въпроса ми е , някой с подобни проблеми сядал ли е на стока и как се е спрявял и второ , горе долу колко време е процедурата от почвеното на операцията след упойката . Благодаря предварително.
Здравей, на мен д-р Едрев ми вади мъдрец преди 3 години може би. Тогава аз настоях за този тип наблюдение с анестезиолог, той само го спомена като вариант. Няма нищо страшно, цялата процедура дали отне 15 мин от самото лягане на масата и закачане на джаджите за следене на монитора, поставянето на упойката и самото вадене.
Не се притеснявайте, всичко ще бъде наред.

Аз бих искала да попитам дали има в темата някой (евентуално родител), на чието дете-тийнейджър да са вадили мъдрец? Дали е по-лесно и бързо, от вадене на мъдреци на възрастен човек, предвид, че все още няма изобщо или добре оформени корени? В нашия случай самите мъдреци растат навътре към съседните зъби.

Благодаря за отговора! Както казах не ме е страх от самата операция. Естествено има някакво притеснение , ама едва ли има човек без грам да му пука. Проблема ми е с тея тъпи паник атаки. Но ще стискам зъби.. а то дори не е стол а лежиш легнал така ли ?

# 3 412
  • Мнения: 2 585
Цял анестезиолог за един мъдрец?
Какво му е толкова специално на този зъб? Някакво усложнение ли има?

# 3 413
  • Мнения: 523
Процедурата не се ли съгласува с вас. Може да я откажете.

Последна редакция: пт, 03 юни 2022, 22:07 от One*

# 3 414
  • Мнения: 2 585
При обща анестезия /т.е. пълна упойка/ си всичко друго не и контактен.

# 3 415
  • Мнения: 234
Hoptrop90, не помня (а и не съм заглеждала чак толкова) но мисля, че си беше тип легло, като в операционна зала.

# 3 416
  • Мнения: 7
Цял анестезиолог за един мъдрец?
Какво му е толкова специално на този зъб? Някакво усложнение ли има?

Мъдреца от 4 години стои на 20 % показан и човека казва , че няма да излезе повече, а вече ми създава проблеми, болки в главата,  изтръпване на лице, глава и тн. Като цяло няма някакво усложнение,  дори не пия нищо в момента а само жабурене с кислородна вода. Но така ми обясни ,все пак си е вид операция, цепи се венеца, не е като да ти е изчезнал напълно и да ти го дръпне с клещите.

До One*. Аз мога да го откажа и цял живот ще ходя с болки и надути венци ли Wink

P.S. Доктора ми предложи 2 варианта, мониторинг , което предполагам се казва на упойка , в която си съзнание и си вързан за монитор, който ти следи кръвното и тн. И втори вариант, венозна опойка, в която спиш, но някак си разбираш какво ти казва и изпълняваш,  но не помниш след това нищо. Предполагам за хора като мен е доста по добре втория вариант. Но първо че ми идва прекалено скъп [ 250 ] лева и второ ме е страх от такива упойки, нито си в болница, нито има лекар до теб, недей си боже не могат да те събудят , кво прайм ..

Последна редакция: пн, 06 юни 2022, 04:57 от hoptrop90

# 3 417
  • Мнения: 84
Едно положително мнение за Михаил Мончев,Хан Аспарух 9,София.Бях в понеделник,видя зъба и снимката и каза че  не е много лесен,защото е полуразрушен,горен,не бил подготвен.Викна ме в четвъртък и след упойката го извади за 1 секунда, внимателен,възпитан,професионалист.Засега няма проблеми(каза че и не очаква).Платих 17лв по каса с направление.

# 3 418
  • Мнения: 7
Какви са тея17 лева.. на мен ми искат 495..

# 3 419
  • Мнения: 84
Какви са тея17 лева.. на мен ми искат 495..
Зависи какъв е мъдреца и дали работи по хирургът по здравната каса.Цитирам:
"Уточняваме, че екстракциите на полуретинирани и ретинирани мъдреци не са включени в договорения пакет по дентална медицина в извънболничната помощ, регламентиран в Националния рамков договор за денталните дейности 2020-2022 г.''


Тоест за такива мъдреци се заплаща колкото ти каже хирургът,а не го поема касата
Още един цитат:
"Когато се налага екстракция на дълбоко фрактуриран зъб/дълбоко разрушен зъб/ пациентът се насочва с направление за консултация (бл. МЗ 119А) от общопрактикуващия лекар към лекар по дентална медицина - специалист по Орална хирургия или Лицево-челюстна хирургия. При извършване на екстракция на дълбоко фрактуриран зъб/дълбоко разрушен зъб/, здравноосигуреното лице над 18-годишна възраст доплаща 13,50 лв.
В условията на болнична помощ, по клинична пътека, тази дейност - по линия на НЗОК, /напр. вадене на мъдрец, ако мъдрецът е ретиниран/ не е включена''
 За да бъда точен за поникнал,но полуразрушен мъдрец трябваше да платя с направлението 16.90 лв

Последна редакция: пн, 13 юни 2022, 22:26 от osil

Общи условия

Активация на акаунт