има и такива хора...

  • 2 464
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 167


може пък да е наследствено  Wink
при всички положения, след като той/тя не могат да се владеят, съседите в случая трябва да вземат мерки.
не само за собственото си спокойствие, а и за доброто на жената.
а статията във вестника ( например) не очаквам да трогне сина, а по-скоро да се стимулира интереса на общността и да се
вземат някакви мерки. в крайна сметка медиите могат да играят и такава роля.

# 16
  • Мнения: 364
Защо не пробвате със социалните служби. Тази жена явно има нужда от професионална помощ. Ако не друго, поне може да бъде настанена в специализирано лечебно заведение. Между другото и на синът на въпросната баба надали му е леко. То си е ангажимент да се занимаваш с възрастен човек. Представете си подобно "чудо" в къщи  Shocked как се гледа
За никого не е леко!
За съжаление, доста опит е натрупало моето семейство в тази насока!
Имам вуйчо шизофреник. Поставен е под пълно запрещение, но докато се стигне до там, колко дела, пари по адвокати и нерви похабихме....истински кошмар.
Записали сме го в списъка на чакащите за място в постоянен дом. Чакаме вече 5 години!
Варианта е да стои в психодиспансер дотогава, но там пък не могат да го държат за повече от 3 месеца. Когато свърши срокът, местим го в друг град в друг диспансер. Когато и от там го изритат - връщаме го пак в първия..... и така години наред!
Побъркахме се, в София ходихме, жалби, молби, какво ли не беше.
Освен това контролният пакет документи за настаняване важи за 1 година. Когато тя отмине, пак наново вадиш документи, пак ходене по мъките!

Често от диспансерите не ни се обаждат, а направо го пускат навън! С дни сме го търсили по паркове и градинки! Хора сме наемали, полиция, намирали сме го полумъртъв от глад и жажда!

Иначе, всяка година получавам писмо от социалните, да се явя еди си къде и да дам отчет - какво съм направила през годината за въпросния болен! #Crazy
Предлагахме да дарим жилището му на дома, който го приеме - не и не! И пари предлагахме - глас в пустиня!

Но, жив човек как да го оставиш на улицата!? Да не е куче! Трудно е, изисква средства, но надеждата остава, че все някога ще намерим дом за него. Sad

# 17
  • Мнения: 25 610

О, Боже, дотам ли я докарахме?!?  ooooh!
Ама какво ли се чудя, то как се отнасят към здрави и прави сираци, та за психично-болните ли да се трогне някой...   Tired

# 18
  • Мнения: 6 167

за ситуацията ви коментар няма.
и за обществото, което допуска това да се случва.  ooooh!
предлагам ви да отдадете срещу гледане на някой апартамента на чичото.
имам един познат, който вече с 3 апартамента се сдоби по този начин. срещу гледане
на възрастни и болни хора.
не знам на каква възраст е, да не прозвучи грозно, но шизофренията няма нищо общо
с физическото здраве - до колкото знам повечето са със завидно здраве и апетит.
знам, също така, че има и лекарства, които тушират симптомите.
не знам защо чичо ти не си взима лекарствата, за да води що годе нормален живот.

# 19
  • Мнения: 364
Лени, и това сме го мислили като вариант. Говорихме с много психиатри.
Вуйчо ми е на 46г. , болен е повече от 20 години. Тежка форма шизофрения. В болниците е добре - тъпчат го с лекарства, връзват го с колани за леглото защото буйства понякога. Болестта се изразява и в това, че руши всичко - мебели, покъщнина....не ми се навлиза в подробности. Кой ще се наеме да гледа такъв човек, и как би го гледал. Трябва постоянно да има някой при него и този някой да е силен физически, за да го удържа, когато има кризи. Истински кошмар. Дълго търсихме доброволец, но никой не се наема. И с право.
За сега сме намерили един психо диспансер, условията за живеене са чудесни. Спонсор на диспансера е чуждестранна фармацевтична компания. С дарения са направили диспансера чудесно място за живеене, храната е хубава, обличат ги, гледат си болните много добре.
Условието е настойника да подпише, че е съгласен болният да приема експериментални лекарства. Confused Опитно зайче.
За сега вуйчо се чувства добре. Живее прилично, въпреки нашите резерви за експерименталното лечение. От там поне няма да го изритат без да ни предупредят!
Да пази Господ да не идва до главата на никого! Sad

# 20
  • София
  • Мнения: 397
може да съжалявате бабата но в старчески дом не взимат такива с отклонения,а втип-лудница ще е по зле от сега. имах такава баба и в подобен дом я пребиха лудите.така че и синът е в безисходица.нашите домове нямат нищо общо със западните -пълна мизерия е!

# 21
  • Мнения: 364
За развитието на едно общество обикновено се съди по това, как то се отнася с болните и недъгавите!
Ако вземем предвид този показател - то ние сме едно болно общество!
Единственото което правим е да "чукаме на дърво", да не би нас да ни споходи подобна участ!

# 22
  • Мнения: 2 700
Мдаа... Склероза... Добре познато...
По домовете не приемат буйнстващи. Може само в психиатрия, но и за там трябват дебели връзки + ежемесечно спонсорство. Един познат преди 2 години снасяше всеки месец по РVС прозорец, врата, радиатор и т.н. + пенсията на майка си, за да я държат, тъй като желаещите са много, а местата малко.
Шизофренията е едно, а склерозата друго. Склеротиците имат периоди, в които са "в час" и други, в които изключват. Състоянието се тушира с лекарства за епилептици, но трябва някой периодично да им ги дава.
Когато не ти е до главата е лесно да се съди човек - безотговорен син и т.н. Не го оправдавам, но знам какво е съжителство с подобен човек , още повече ако синът си има свое семейство и свои ангажименти (в един момент си длъжен да направиш своя избор). Не й дал печка - не е прав да я остави на студено, но тя наистина може да направи пожар. Жената смущавала спокойствието на живущите във вилната зона - ОК, а ако е в града на колко ли хора ще смути спокойствието? Живеела в бунгало - така поне не рискува да скочи от някой балкон (в блока на свекърва ми 2 жени склеротички скочиха и се самоубиха в момент на криза).

Въобще, ситуацията за свекърите на red shoe не е приятна, но аз я намирам за нормална от гледна точка на сина на бабата, още повече ако той няма достатъчно средства да се справи по друг начин. Сори, но съм от другата страна на барикадата...

# 23
  • Мнения: 4 202

Въобще, ситуацията за свекърите на red shoe не е приятна, но аз я намирам за нормална от гледна точка на сина на бабата, още повече ако той няма достатъчно средства да се справи по друг начин. Сори, но съм от другата страна на барикадата...


Пак казвам, ясно че на него не му е лесно, но я си представи по цял ден да слушаш клетви и обиди от абсолютно чужд човек при това както казах и малки деца ходят там.
Кой е потърпевшия в случая синът, който си се шири необезпокояван в апартамента или невинните хора, които са се оказали в съседната къща?
Да, бабата е болна, да, сигурно не я искат в старчески дом, да, сигурно не заслужава тази съдба, но няма ли синът и ангажимент към майка си? А  и за мен тези ангажименти не се свежда до 1 хляб на 2 дни и пердах 2 пъти седмично.
Най-вероятно ще се подаде жалба в полицията, пък ще видим.

# 24
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ооох болна тема  ooooh! Ние имаме подобен проблем - в кооперацията в която живеем имаме луда бабичка и лудата и дъщеря. Дъщерята е много зле, вика, крещи, бие майка си, буйства, потроши ни колата и на съсдете колите в двора, абе въобще ужас. Викахме полиция многократно ,знаят я обаче не я прибират- държавата нямала пари ooooh! Прибраха я веднъж в лудница след 2 дни я пуснаха  Sick Сезирахме прокурор - събрахме подписка от блока и сега чакаме вече 2ри месец за някъкъв резултат ooooh! Аз вече се отчаях, много ни е мудна системата и безхаберието в държавата е огромно  ooooh! Защо аз примерния гражданин, плащащ си данъците трябва да търпя това   #2gunfire
Успех при вас, задължително сезирайте прокуратирата, дано съдействат  Tired

# 25
  • Мнения: 364
Пак казвам, ясно че на него не му е лесно, но я си представи по цял ден да слушаш клетви и обиди от абсолютно чужд човек при това както казах и малки деца ходят там.
Кой е потърпевшия в случая синът, който си се шири необезпокояван в апартамента или невинните хора, които са се оказали в съседната къща?
Да, бабата е болна, да, сигурно не я искат в старчески дом, да, сигурно не заслужава тази съдба, но няма ли синът и ангажимент към майка си? А  и за мен тези ангажименти не се свежда до 1 хляб на 2 дни и пердах 2 пъти седмично.
Най-вероятно ще се подаде жалба в полицията, пък ще видим.

С проблема трябва да се заеме синът на жената, но както казах и по-горе, трябват здрави нерви и пари! Много пари и тичане по инстанции!
Явно на този човек не му се занимава, просто е оставил природата да си свърши работата! #Cussing out
Никой не заслужава подобно отношение, камо ли нечия майка! #2gunfire


Успех при вас, задължително сезирайте прокуратурата, дано съдействат Tired

Не се самозалъгвайте! Държавата нищо няма да направи, нито прокуратурата, социалните или който и да било!
Не се ли заеме някой близък по кръвна линия - нямате никакъв шанс!
Такива са законите в БГ.

# 26
  • Мнения: 2 829

О, Боже, дотам ли я докарахме?!?  ooooh!
Ама какво ли се чудя, то как се отнасят към здрави и прави сираци, та за психично-болните ли да се трогне някой...   Tired


 Sad Peace Peace

# 27
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Може само в психиатрия, но и за там трябват дебели връзки + ежемесечно спонсорство.
Това е точно така  Peace
Иначе по темата - само жалби в полицията, докато и на тях им писне и се размърдат накрая да вземат някакви мерки.

# 28
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Иначе по темата - само жалби в полицията, докато и на тях им писне и се размърдат накрая да вземат някакви мерки.
Ами не им е писнало - ние (разбирай потърпевшите съседи 6 ап. от общо осем) сме пускали над 50 жалби за последните 2-3 години  ooooh! Явно са здраво дебелокожи  ooooh!
За прокуратурата както казах си чакаме вече 2ри месец, юни ще станат 3  Tired
Няма оправия тази държава и туйто  Sick

# 29
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Ясна работа. Всичко в страната ни, за съжаление, става с връзки - търси се познат, дава се нещо, после се свършва работа ... Иначе не става, това е.

Общи условия

Активация на акаунт