Херпангина-що е то?

  • 38 015
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 114
Няма значение.Специално за нашия случай съм сигурна ,че от аслата .

# 16
  • Мнения: 127
И ние като тръгнахме на градина се разболяхме. Предният ден чух как учителката казваше на една майка, че на детето е излязло нещо голямо и бяло на езика и че цял ден било омърлушено и на другия ден ни сполетя и нас. Не искам да обвинявам никого, но факт е, че грижите в градините и яслите не са на нивото, на  което ни се иска да бъдат. Докато се гледахме в къщи не бях чувала за такава херпангина.

# 17
  • Мнения: 982
nelidani,не мисли,че съм страстен защитник на градините,но....нека майките с 2 деца кажат колко често се случва едното им дете да зарази и другото.В непрекъснат контакт са,в една къща.Сега си представи 20-30 деца в едно помещение!Абсолютно неприемливо е да се приемат болни деца,но често се случва на детето нищо видимо да му няма сутрин,а да е вече болничко.
Градините и яслите не са на ниво,но да се обвиняват за всичко?
Имам познато детенце,което скоро беше болно от херпангина и,о чудо,не посещава изброените заведения.Според вас как се е разболяло?

# 18
  • Мнения: 1 976
И моето дете и племенника ми още не ходят на ясла и детска градина, но и двамата изкараха херп ангина! При това с неприятни усложнения! И двамата имат много добри хигиенни навици, но няма как да им мием ръцете при всяко пипане на пясъка и т.н.... Вирусът си е вирус, а темата не е за яслите и детските градини, а "ХЕРПАНГИНА - що е то"?
Въпреки че я изкарахме и изчетох доста по въпроса темата ме вълнува, защото симптомите са доста различни. Моят син, например, въобще не вдигна висока температура. Херпангината премина в ларингит, после ужким всичко беше ок, но след няколко дни се установи, че има бронхит и се стигна до АБ. Общо взето се влачи болен повече от месец  Sad

# 19
  • Мнения: 982
Hipo,  bouquet!
И аз мисля,че темата е за вируса,а не как децата ни се поболяват в градините и яслите.
Спирам да пиша в темата.

# 20
  • Мнения: 22
здравейте! искам да попитам , от къде  мога да намеря алое фърст, за който една от маминките вече писа?Мерси предварително!

# 21
  • Мнения: 22
здравейте! От няколко дни чета "що е то херпангина?" защото до този Понеделник не знаех за съществуването на такава.Е, моят син не ходи на градина,има добри да не кажа отлични хигиенни навици и ето, че ние се сдобихме от Вторник стова чудо.Два дни с Т. като първият с много висока неповлияваща се от никакви медикаменти(панадол, нурофен и даже аналгин), а единствено от т. нар. бабешки методи-компреси от вода с оцет, студени чаршафи и измиване на тялото с леко хладка вода.Днес няма Т. и се надявам вече да се оправя. Все още не иска да се храни(4 солети и положин бискжита до сега), но поне пие вода и сокове.

# 22
  • Мнения: 1 726
Моят син , когато една събота вдигна високата температура, дори гърлото му не беше зачервено. В понеделник, когато най-после спадна, му поставиха диагноза "херпангина". Гърлото не го болеше изобщо и личната каза, че когато ангините са бактериални, не боли.

# 23
  • Мнения: 83
Здравейте мили момичета.
Моята малка Мария също е с херпангина. Първите два дни имахме висока Т 38/39/40. Лечението беше къпане с хладка вода, компреси, панадол, нурофен и накрая хексалгин. Три дни не беше яла и отказваше всякакви течности.Днес бяхме пак на преглед , казаха , че мехурчетата вече почти ги няма, но гърлото е още много червено. Апетита се върна , започна да пие много вода и сокове, но никакви чайове (лайка и липа).
Само да допълня Мимка не ходи на ясла,и ето какво прочетох по повод хигиената.    http://www.doctorsbg.com/content/view/47/46/
Ще следя темата.
Целувки на всички и бързо оздравяване.  bouquet

# 24
  • Мнения: 16
И дъщеря ми на 1г. и 2м.  беше 3 дни с Т 39-39,4, без да се повлиява от всякакви лекарства за сваляне на Т, без да яде, нито да пие. Накрая си мислех вече, че е директно за болница, беше толкова изтощена, че дори не можеше и да спи. Некадърните лекари ни изписаха директно АБ, но аз не й го дадох. Накрая се оказа херп-ангина и сега я мажа с Collargoli 2% (правят го в аптеките) и Solcoseryl. Сега вече е по-добре, но пък цялата се обрина, може би от сиропите за Т и е съвсем окльощавяла, направо ми е жал.   Tired Много е важно да се поставят точни диагнози, за да не се тровят напразно децата с гадните АБ

# 25
  • Мнения: 418
Мили и загрижени майки, аз съм нова в този форум, но прочетох страшно много за зачервени гърла, херпангини и други проблеми с гърлото - моят съвет е купете си една голяма бутилка Алое Фърст и пръскайте с него всяка сутрин и вечер , дори


това алое фърст става ли и за малки дечица?от аптека ли го купуваш?

# 26
  • Мнения: 3 410
Ами става, на моята племенница започнахме да пръскаме в гърлото още когато беше на 2 години. Само трябва да се провери за поносимост на сгъвката на лакътя.
Купува се от дистрибутори на ФЛП. Пишими на лични ако ти трябват координати на дистрибутор.

# 27
Аз искам да ви попитам възможно ли е след херпангина да ми се гади 1 месец след това? смисъл нямах темп. мина ми , не ме боля много гърлото,но малко ми се гади и лекарката каза че е от херп ангината възможно ли е?

Общи условия

Активация на акаунт