Имам нужда от малко подкрепа

  • 1 557
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 532
Справяш се чудесно.

Филии със зехтин и шарена сол (добра и естествена), филия с шипков мармалад, ябълки, краставички с копър, супи, месо с ориз, месо яхния - наблегни на месния протеин, за да компенсира млечния.

нека малчето се закрепи, да избие зъбчето и пак полека си въведи млечни, само не натрупвай алергени, и останалите неща, които обичаш да ядеш.

И ако при пробив на друго зъбче пак стане така - вече ще си знаеш.

Щом пуска така гърдата и не си сигурна дали изсуква и задното мляко - вече знаеш в рамките на 1 1/2 - 2 часа предлагаш една и съща гърда. Акито и пишото показват, че детенце си има кърма - горе главата!

Успех! Ти ще намериш верния път - важното е да си спокойна, защото достатъчното информация трябва да те прави такава и уверена в себе си!  Heart Eyes

Ако искаш ще давам и още идеи за манджи  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 532
Сетих се и нещо друго - как да накараш бебоче да суче по-ефективно и съсредоточено през деня - то така или иначе си наваксва през нощта, ама все пак  Mr. Green

Смяна на позите на кърмене, гушкане, легнала поза, тъмно и тихо място, кърмене когато е сънен или заспал.

Виж за кърмаческа стачка в Библиотеката - не казвам, че правите такава, просто използвай прийомите, за да се опиташ да постигнеш по-ефективно сукане през деня.

Ако се получи поне 2 пъти - чудесно!

Ако не става и пак суква по малко - е, тогава една и съща гърда в рамките на 1 1/2-2 часа.

Бъди комбинативна, ще се справиш, успех!  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 1 273
О , кърмаческата стачка я знам. Имахме  такава и беше лудо кърмене, гушкане на тъмно на светло... Всичко се оправи в рамките на седмица- две.
Сега спи на циците ми. честно да кажа изобщо не знам да ли достига до "задното" мляко, но го храня от една гърда два пъти и спи на нея.
Не знам какво да предприема, защото другата седмица сме на ваксини (дтк и полио) и много ме е страх, защото всичко почна от деня след ваксините, в който вдигна и температура. Може и да има връзка, знам ли  newsm78. Уж ваксините са хубави, "мъртви" и докторката даже се учуди, че имаме температура от тях.
Снежи, дай още рецепти, че ние по принцип сме на суха храна в повечето случаи в това горещо време. Party
видях че и кафе и шоколад не трябва да се приема. А какъе заместител мога да вкарам, защото съм с кръвно 90/45 и ако не пия две кафета съм пред припадане?

# 18
  • Мнения: 532
Абе пий си кафето, гледай да е след кърмене само  Mr. Green

Аз списък го копвам и така ти е дала Пърли - надявам се е мляно човешко кафе, а не нес.

Какви ваксини ви сложиха - инжекционно полио и Инфарикс ли?

Закрепи малчето, лекарката ще прецени дали да слага.

Мятай месо да се задушава в тефлонова тенджера и яж ако трябва само с хляб.

Освен горните неща, които съм ти писала - те не са малко, ако се сетя за нещо още ще ти пиша.

Справяш се страхотно - няма как, трябва да си комбинативна - дете без проблеми или перфектно кърмене няма, а ти успяваш - браво!

пс: Оризът затяга - хипоалергенни меса с ориз, в супите слагай 1-2 лъжици ориз, ориз с кафява захар и стафиди (ей сега го измислих за десерт, как ти се струва  Crazy Mr. Green)

# 19
  • Мнения: 1 273
.............................
Какви ваксини ви сложиха - инжекционно полио и Инфарикс ли?

...............................
пс: Оризът затяга - хипоалергенни меса с ориз, в супите слагай 1-2 лъжици ориз, ориз с кафява захар и стафиди (ей сега го измислих за десерт, как ти се струва  Crazy Mr. Green)

Да-- Инфанрикс и Имовакс полио. Защо, възможно ли е да има връзка?
а десерта е супер   bouquet

# 20
  • Мнения: 532
Ами ваксините, които са сложили са най-доброто - убити ваксини.

Не би следвало да е от ваксините.

По принцип такива проблеми даваха живите полио и ДТК.


Следващият път педиатърът да прецени дали да слага или да отложи малко, обясни нещата.

А предните кога ви ги сложиха? С какво времево отстояние е проблемът сега от тях? Ти склонна ли си да виждаш връзка? Малчето имаше ли реакции след ваксините - с тези ваксини не би следвало.


Може да е започнало с нещо като ентеровирусче тогава, комбинирано с излизащи зъбки - няма нужда да се шашкаш. Имаш си кърма, това е достатъчно.

Виж тази темичка - просто за още инфо, няма връзка с вашия случай.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=191132.0


Последна редакция: пт, 18 май 2007, 17:26 от sneji_73

# 21
  • Мнения: 153
Освен ориз, може да хапваш картоф под всякаква форма - яхния с месо, постен на фурна, пюре, варен и т.н. Може например да си направиш пилешки пържоли на скара с гарнитура картофено пюри и варен ориз. Може да пиеш компот от череши. Сега се сещам за салати - различни видове, но май зелена не става...    chef

# 22
  • Мнения: 319
Единствено с което мога да ти помогна е да ти кажа как лекувам аз моето бебче когато имаше запушен нос и се съмнявах, че е настинал. Взимаш мас и сода бикарбонат смесваш ги и нощно време преди да заспи го мажеш. При нас ефекта беше, че на третото мазане сополките изчезнаха. Ако смяташ да пробваш, възползвай се докато е по-студено, че в горещините не е много хубаво (доколкото знам) да се маже с мас.

Общи условия

Активация на акаунт