скоро май ще отшуми, с още малко бебета ще ни дари :-)

  • 12 506
  • 282
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 371
Yanche, Katia_N мерси много Grinning

за въпросния ПИК се ходи лично в НОИ с молба по образец, в страницата на НОИ я има, ако не ще ти бъде дадена на място. На мен ми го  дадоха веднага, не съм чакала. Не знам от къде си , но май го дават само в областните градове (аз ходих в Благоевград да си го взема), с него можеш да си проверяваш и социалното осигуряване и ДЗПО-то и вече  и болничните Peace

Отивате на www.noi.bg, после най-горе в ляво пише НОВОСТИ, кликвате там - най-отгоре има справка за изплатените болнични, под нея как се получава ПИК, под това има и образец на молбата.
Надявамс е да съм била полезна на някой;-)

Katia_N, дано Преслав се оправи по-скоро, че е много гадно с едно болно и жално и друго чисто мъничко. Егати бубата дето е хапнала детето #2gunfire

Слава Богу нашата кака се оправи така както се "разболя" - 5 дни температура а нищо в действителност и няма , а обяснете ми де, и изследванията ОК и всичко и е наред само дето с Т 38 градуса. И баба ми я води да и баят за очи и май това имаше ефект, защото на другия ден се оправи детето и вече седмица сме ОК newsm78

Абе луда работа с тия болести разни.

# 196
  • Мнения: 3 096
демопланет - добре дошла при нас! вписана си в нашия списък някъде-си на финала, защото не се знае кога ще е Събитието  Wink

ети и джули - успех, момичета! всички ви стискаме палци и чакаме клки за новите човечета!

педи и на нас не е вземала кинти. даже когато сме викали спешно лекари от лора /с тях има договор/, и те не са искали пари.

станела - има едно мазили нисита се казва - това е натриев хлорид под формата на маз. лесно се слага в нослето и после само натискаш ноздрите, за да се разнесе мазилото. мисля, че е точно за бебета аправено. петранка така сме я церили. и тоя малкия дрисльо и него така ще церим. а е дрисльо, защото днес докато му сменях памперса, той такова ако изстреля, че чак до средата на стаята имаше пътечка от жълтички  Mr. Green
и за твое успокоение, камен тази нощ беше кърмен около 5-6 пъти. все реве, все на цица, все повръща и така. това е то затвореният кръг на коликите. реве от колики, иска да суче, а като суче стомахчето още повече се разстройва и после следва повърщане и така пак отначало...

кимба - твърдо пентаксим. сега май имало и няк'ва 7-валентна, ама айде 'ся - чак пък толкоз. стига ни и 5-валентната. а и с петра използвахме точно пентаксим и съм супер доволна.

катя - за да те успокоя, да ти кажа, че петра днес е с Т и не е на ясла. освен това на гости са свекитата /ама точно на гости; да не помислите, че говоря за друго  Mr. Green/. считай у дома каква лудница е - едното болно, другото ревящо зарад колики, салати режи, дигай, слагай, готви за вечеря, чисти, мий чинии, памперси сменяй; под бърши от акита - абе днес станах трала-ли-ли  Crazy

# 197
  • Варна
  • Мнения: 2 317
majceto, добре се подредихме ние с тебе. Joy
За ваксините щях да пиша. По повод ЕС май вече няма да има живи ваксини. Полиото вече е сменена с умъртвена. На Преслав щяха да му слагат сега, но по новия имунизационен календар вече се слагала като инжекция (умрялата Grinning) заедно с ДТК-то (т.е. за нас през август). Та първо питайте педитата каква е ваксината, защото ако и по ЗК е умъртвена няма смисъл да се купува Пентаксим. Мое мнение, де. Peace

# 198
  • Мнения: 96
Майче мерси за инфото, ще го купя това мазило, че милото не можа да спи цяла нощ.

Кси аз пък си мислех че е нещо като социална помощ и няма да мога да се доредя, но сега със сигурност ще подам документи. Като се полагат що пък не.

Майче ти направо ме зашеметяваш......аз тука малко грижи имам и се оплаквам, а ти.....не знам, а и другите с по две дечица.

# 199
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Stanella, на мен сега гледането само на едно бебе ми се струва супер лесна работа. А преди година ходех като сомнанбул и имах чувството, че нон-стоп кърмя, сменям пампреси и т.н. Mr. Green В момента Преслав ми е по-отнемащ вниманието и нервите. Simple Smile

# 200
  • Мнения: 9
Eti123, Julie, deni28, май утре екипно ще влизаме в Шейново (ако всички са за там)! Аз днес ходих на консултация и лекарката ми нещо не хареса много тоновете на бебка и презрялата плацента, та реши да ме приеме утре. Още повече, че по документи моят термин е на 19-ти, а не на 22-ри, както пише в лентичката ми, защото от ЖК-то объркаха нещата, та се водя, че преносвам вече 3 дни...

Така че рано-рано сутринта със сакчето и в родилното. На този етап няма да бързаме с предизвикване на раждането, но лекарката иска да ме наблюдава оттук нататък. Минах на връщане от Шейново през една книжарница, заредих се с книжки за периода на чакане в болницата и ги мушкам и тях в багажа. Започва се май вече: друго си беше само да ви чета кой влиза и излиза от родилното...

# 201
  • София
  • Мнения: 1 877
majceto, добре се подредихме ние с тебе. Joy
За ваксините щях да пиша. По повод ЕС май вече няма да има живи ваксини. Полиото вече е сменена с умъртвена. На Преслав щяха да му слагат сега, но по новия имунизационен календар вече се слагала като инжекция (умрялата Grinning) заедно с ДТК-то (т.е. за нас през август). Та първо питайте педитата каква е ваксината, защото ако и по ЗК е умъртвена няма смисъл да се купува Пентаксим. Мое мнение, де. Peace

Аз доста го проучих въпросът с ваксините. Пентаксим-ът не е за препоръчване, защото освен ДТК и полио в него има и ваксина с/у някаква форма на инфлуенца, която е напълно изолирана вече (така казва мойто педи).

Умъртвеното полио вече се покрива от ЗК (Имовакс), така че с него няма проблем. Но пък ваксината против ДТК, която се поставя от ЗК е много стара (от 1989 г.) и на нас лично ни препоръчаха да си купим Инфанрикс, която се връзва прекрасно с Имовакс-а. Та ние специално така ще направим! Peace

# 202
  • Мнения: 146
Здравейте!
И ние от снощи сме с колики  Sick, малкия Митко спи много неспокойно и начесто се буди. Бях се притеснила  #Crazy че наняколко пъти връща млякото, но сега като прочетох че и при други бебчета е така се поуспокоих. Иначе се радвам че не плаче много, а повечето време си мрънка и успявам да го залъжа с биберон, поне засега  Simple Smile
Педиатъра и на нас не ни взема пари за посещението. Другата седмица мисля да подам документите за еднократната помощ от 200 лева. Иначе първите болнични вече са ми ги привели на сметката  Laughing
Късмет и леко раждане на Май-четата които все още очакват своите рожбички !!!

# 203
  • Мнения: 6 029
момичета, по кво ще се познаваме утре? аз съм с отличителен белег - сака ми е на Microsoft Crazy ако някой го види да свирка Laughing

# 204
  • Мнения: 9
Julie, аз ще съм с един шантав зелен сак на "Саломон", който единствен ще ми поеме всички неща, при условие, че ще имам и дни, в които ще вися и ще чакам докато реши бебка кога ще се ражда. Имам снимка и в албумчето някъде надолу, така че ще се разпознаем. А и ако всички сме при една лекарка, като нищо ще се окаже, че сме в една стая.  Peace

# 205
  • Мнения: 80
Привет и от мен!! Ние снощи спахме горе - долу добре, явно еспумизан - а действа за сега!  Вие как го давате еспумизана? Аз всеки път слагам по 20 капки в млякото ( ние сме на АМ ), дали не слагам много??
На нас също не са ни взимали пари, педиатърката ни е идвала веднъж у нас и аз на 2 пъти съм и звъняла, но за пари не е ставало въпрос.
За запушен нос аз давам " Назо либеро " - това са капки за нос, спрейовете стряскат малките бебета, поне така ми каза педито.
Мами, моята бебка има едни ситни пъпчици под мишничките и по вратлето, дори и по лицето има, знаете ли от какво може да са и с какво да ги третирам, за да се махнат?
Майчето, възхищавам се на издръжливостта ти и на спокойствоето ти!!!  Peace

# 206
  • България
  • Мнения: 3 622
Здравейте момичета, сега се връщам от запис на тоновете. Ок. са Simple Smile поуспокоих се , може да изчакам още няколко дни Simple Smile
Бунита и мен ме водят с термин 19-ти Simple Smile нищо че лентичката ми е за 24-ти и съм преносила 2 дена вече.

# 207
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 568
ей Тина78 не остана бе мила-стискам палци всичко да мине без проблеми и да те гледат така както гледаха мен.Дано ти се паднат същите акушерки в следродилно и няма страшно.Аз съм много доволна от нашата болница и отношението .  bouquet
и да те видя вече госпожица ли ще имаш или ще те изненадат

# 208
  • Мнения: 9
Тина78, и при теб е съвсем близко. Стискам много палци... Честно казано, доста е досадно това с объркания термин, но какво да се прави. Живот и здраве като мине раждането, ще трябва да се вади още един болничен за дупката между 19-ти и съоветната дата на раждането при лекарката от ЖК. Не, че е страшен проблем, но като сложиш това разкарване, после ходенето при социалните, което изисква преди това целия списък от разкарване, описан от majceto, акт за раждане, консултации - направо не знам как ще се организирам.  ooooh! Надявам се, че с бебето идва и мобилизацията... Grinning

# 209
  • България
  • Мнения: 3 622
Успех на всички мами , които утре влизат в болница. Пожелавам ви бебоците да ви изненадат още тази вечер и да си спестите предизвикване ( както и аз де ) Simple Smile
мама 21, благодаря за пожеланията  Hug

Общи условия

Активация на акаунт