скоро май ще отшуми, с още малко бебета ще ни дари :-)

  • 12 197
  • 282
  •   1
Отговори
# 270
  • България
  • Мнения: 3 620
Добро утро,
Да попитам бургаските майчета това трябва ли ни в родилното :Прибори за хранене (чаша, вилица, лъжица, нож)?

# 271
  • Мнения: 1 531
ето ме и мен - рано рано  Crazy

Честито на всички нови мами и браво на звездичка за голееемия мъж   bouquet

Аз нещо май съм назад с инфото и питам: всички ли могат да вземат тези 200лв???  и в младост само едно социално ли има: КСИ, ще ходиш ли до Бедрок? Иначе нашият акт ще е две седмици след раждането

И още един път назаден – мен пък никой не ми каза да си мажа белега, ама че!!! Та е хубаво да се маже така ли? Или с това на иринка или с контратубекс, а?

Аз да ви се похваля: пристигнаха подаръците от американската леля и направо съм ултра накефена - толкова са много и готини: пелени, шишета, подгревател, една сушилка за прибори и шишета на бебето отделна специална, дрешки, играчки ултра яки, чанта за количката, СЛИНГА, играчката за над леглото (колкото и да е странно имам чувството,че се успокоява от музиката) и вибриращ шезлонг и други разни сигурно пропускам нещо  Crazy  Heart Eyes  Mr. Green
Открих нещо мнооого странно: нито каучуковите нито силиконовите залъгалки на нук и на нуби нито шишетата на др.браун е позволено да се слагат в парен стерилизатор и пише само първия път преварявам и после мия с вода и детрегент – много странно бе как да се уверя, че съм измила всички остатъци от верото  #Crazy вие какво правите?

Нас коликите много ни мъчат следобед, че и снощи вечерта... педито каза чайчетата на хип – вие що сте с еспумизан – по-готини ли са? А да пробвам ли и бейбинос? Сестра ми е пратила миликон, ама само една опаковка – все пак мисля, че вчера следобед повлия, щото мира си спинка заразлика от оняденшния следобед  Heart Eyes но много мъчника опаквока и ще свършат скоро и се чудя...

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 07:40 от ninochka

# 272
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 533
еееейййй Звездичке ама какъв мъж браво да ти е жив и здрав

Честито и на всички останали-по имена не пиша че взема да забревя някой-да се ви жеви и здрави бебоците

Тина78 аз си носех въпреки че не съм ги ползвала-карах я само на вода а последните два дви почти не пиех заради гърдите.Вземи си шоколад и дъвки.И задължително залъгалка за бебо и ако цедиш а не кърмиш директно шише-в болницата не ти показват как става кърменето и е трудно еле ако гърдите ти са напращяли.Пиши ако имаш питания.

Ако Нелито ме чете-еййй кокошко не мога да ти звънна-познай защо Mr. Green да не си се разсърдила заради това.

# 273
  • Мнения: 162
Здравейте момичета. Калко хубави новиниииии - честито на всички майчета на големи и по малки бебчета. Да ви питам по колко време в двнонощието горе долу спят бебчетата ви??? Аз знам че всяко бебче е различно но все пак общото между тях е че са горе долу на една възраст+-няколко дни

# 274
  • Мнения: 152
Този дъжд навън донесе много бебчета при нас. Да са послушни, да папкат много и да радват мамчетата.

Режима на моята бебка е долу горе през 3 часа. Следобяд си прави почивка от 5 часа- това и е най-дългия сън (де да можех да го изместя нощес) и през нощта има една по-голяма почивка от 4 часа. Според мен и се събират поне 18ч. сън, през повечето време си спи, освен когато не я мъчат колики.

# 275
  • Мнения: 3 089
честито на звездичка!

кати - камен се дере поне х 8 часа /а май и повече/ в денонощието. в другото време спи   Mr. Green например до момента се е драл от 12 до 1 през нощта, после от 2 до 4 и половина и сега започна от 8 и 30. сега вече не реве, но скимти и мята ръце и краци, т.е. буден е. а денят дори не е започнал...

ниночка - еспумизан и бейбинос са капки. не са чайчета. чайчетата се дават между храненията - хем да поема течности бебето, хем уж помагали. капките се дават преди /по време/ на хранене и всъщност са си лекарство. за меликона знам, че стига а около месец-месец и половина. ако си късметлийка, може за това време да минат тъпите колики  Mr. Green а можеш да комбинираш и с нек'ви български капки - меликон даваш само в пиковите моменти - напр. следобедите и вечер, а в др. време - българските + чайчета.
белегът се маже 2 п./ден - сутрин и вечер с контратубекс. аз поне така правих. но вече спрях, че ме хвана секлета.

доклад - свекитата си тръгнаха. вярно, че никой не ми е длъжен да ми гледа децата и да помага, но като декларира, че идва за да помага и "само кажи как", то е добре в 1 и половина на обяд да не ми се фръцва да си полягва в другата стая докато е време на петра да бъде приспана, а камен се дере за нещоси. освен това храната на петра от детската кухня е изхвърлена /не знам защо - вероятно се е объркала жената/, а разсада на филков с пролетни цветя е оплевен  Crazy доволна съм, че си оставам сама с лудницата, защото иначе какафонията е дваж по-голяма, а помощта, която получавам, изобщо не е съизмерима.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=135485 - последната снимка тук показва как бях затисната вчера по обяд от 2-те диванета и наистина нямаше начин да мръдна. добре, че дойде гледачката, за да вземе едното дете. в това време една моя близка роднина спеше в др. стая, а аз се чудих да се ядосвам ли или да си се надсмивам сама над себе си  Confused

# 276
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ехеее, много бебета, бе! Честито на новите мами! Да са им живи и здрави бебчетата!  bouquet
Добре дошли на завърналите се!  bouquet
Ние сме добре вече. Еспумизана върши работа явно, защото последните две нощи бебка се събужда само за ядене (с малки изключения, де Wink). Дано така да се задържи. Praynig Преслав и той се оправи, а тази вечер майка ми ще го вземат, та ще си почина малко. Утре мъжа ми заминава за Брюксел в командировка и ние с Габи също ще отидем у майка. Малко да пренесем лудницата и у тях. Mr. Green
ninochka, аз слагам каучуковите биби на НУК в парен стерилизатор, нищо им няма. newsm78
За коликите-всяко дете се повлява от различни неща (а някои от нищо не се повлияват). Затова пробваш различни варианти, докато намериш верния за твоето бебе (или докато коликите спрат. Mr. Green).
kati_95, Габи будува около 3-4 часа на денонощие и то основно заради коликите. През останалото време спи или яде. Simple Smile

# 277
  • Мнения: 1 225
Честито на новите мами!
Да питам - кога ви се появиха коликите на бебоците?
Колко дни след секциото започнахте да си мажете белега? Моя май е доста голям Sad
Ние се храним през 3 часа и през другото време спим. Будни сме средно по половин час след всяко похапване.
majceto, това направо не е истина - за свекито.  #2gunfire  Аз си мислех, че моята е най-зле.  #Cussing out
Моите дойдоха семейно, за два часа, щот при малко бебе не се седяло... Все едно не е тяхно внуче...
 

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 09:52 от sisko2

# 278
  • Мнения: 3 089
и по-добре...

ми аз моя белег почнах да го плескам на 8-я ден - тогава махнах превръзката. конци нямах за махане.

коликите се явиха на 12-я ден.

# 279
  • Мнения: 162
Благодаря момичета. Успокоих се че на само моето бебе спи. Абе то моето е луда работа. Когато спи - защо спи? Когато не спи - защо не спи?. Нашите колики започнаха миналата събота но от тогава когато се дра от 2 през ноща до 2 на обяд и ние се чудим какво и еги увладяхме със САП. Доволна съм засега да не ме чуе дявола. Пак и скърцат червата но явно не я боли. Тази сутрин се превиваше около час ама то аз съм виновна щот забравих да и ги дам преди ядене. Майче ти си героиня- аз не бих изтърпяла това - така си мисля де. Моята свеки живее на 10 км. от нас но е идвала само веднъж на изписването и бързаще да си ходи0. Мама ми вика - ако ни и я заведете докато тя се накани да дойде бебето ще я посрещне на вратата. И то си е така - ама здраве да е. Ще пораснем и без нея

# 280
  • Мнения: 270
Mr. GreenОООО, това за ппомоща и родата е велико..така че майче разбирам те много добре.На нас така ни помогнаха че вече ни равалиха режима и малкия иска все на ръка, щото помоща е....дондуркане и туи то.А и един измит под.Вчера свекито ми заяви че сама трябва да ходя до социалните за еднократната, трябвало някакав документ само на мен да дадат, че нямам други деца newsm78и този документ да приложа за еднократната помощ. И сега трябва да й оставя бебока а аз да се мотая... Моля ви кажете ми има ли такова нещо с този документ, следобяд хич не ми се излизааааа...
Майчета не ми остава време и да чета и да пиша , така че честито на всички нови мами и много весело детство на новите бебоци.
 А на чакащите веднага по леглата и здрав сън ви желая..не вярвях но лудницата после е велика. Flutter

# 281
  • Мнения: 1 461
ЧЕСТИТО НА РОЖБИЧКИ НА ВСИЧКИ   ylinfant  bigdance2
Майчето айде да ви минават вече тези колики  Praynig, колкото по малко хора има около теб толкова по добре в това се уверих още първия път
Браво на звездичка голям мъж  Hug
Мая се събужда на три часа, доло гре се понаспивам, но през деня е лудница, каката иска да играем като кърмя е все отгореми все целува бебето.
Аз пръскам операцията с Бивацин, предния път също не съм ползвала нищо друго.

# 282

Общи условия

Активация на акаунт