Какви са симптомите на локсация?

  • 10 986
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 176
Вижте сега, не се захващайте с Mamica, защото наистина не я познавате и форума може да ви стане тесен....

по темата:

Mamica, 10 месеца ми се вижда доста, доста късно (без да те плаша), но 10 месеца са си 10 месеца. Кога ще дойдат твоите роднини в Горна Баня? А какви са има доводите да не искат?

Никога няма да дойдат. Защо? Нямам отговор.
Абе аз се надявам да му няма нищо на детето, но аз съм на принципа, че здраве се гради с адекватна и редовна профилактика. Те обаче са на принципа, че след като не говорим и гледаме с едно око на даден проблем, значи не съществува. Това ме вбесява!!!
То ясно, че не е мое дете, но здравето на племениците ми ме вълнува и, ако родителите не действат според общоприетите норми се тревожа.
Значи те до 7 месец не бяха забелязали нищо. На мен ми направи впечатление как едното краче е леееко с по-различна форма. Питах ги какво казва ортопеда, но ми беше отговорено, че ако трябва за всичко да ходят на доктор, щели да станат хопохондрици.
Иначе сестра ми иска, но зета казва " ще видите, че нищо и няма". Еми аз това искам да ВИДЯ, но в къщи няма как нали?

# 16
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Ти трябва да си с чиста съвест, че си им казала какво да направят не един път.

# 17
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
мамица, моята голяма дъщеря е то4но по опиаснието като твоя слу4ай, при нас  стана даже на 1.5 г ама като имахме некадърен педиатър и все нищо им нямаше на моите деца затова  съм побеляла от операциии та то4но това го имаше това замятане на кра4ето, все падаше защото едното кра4е при  изнасяне отиваше пред другото, горкото се мъ4еше, ама само аз нищо не можех тогава да направя, нали трябва да ги убедя ,4е детето не е наред, нямаше  тогава тази задължителна профилактика както сега!мисля, 4е трябва да се отиде на лекар ,ехограф или поне ренген!при моето голямо моми4е нещата се оправиха , но това е много странна история и традиционната медицина няма нищо като принос, но това е друга история! за малката съм бързала да се прибера , тогава на 7 м и не правеше пък никакви движения, просто лежеше като труп4е, ходих на ортопед веднага, даже  педиатърката хептен ме уплаши, изкривено ходило, неравни гънки,(това ме притесняваше от раждането), но ортопедът още като опипа детето каза ,4е сте стане  по-бавно но няма нищо проблемно! аз съм от варна, ходих в старата окръжна болница на ъгъла(старото родилно)има специалист ортопед, на 4астно бе, но много добре  подходи, правихме по мое настояване и ренген, за ехо каза, 4е е излишен разход! не помня дали не си от варна, ако не си извинявай!

# 18
  • Мнения: 1 951
Mamica, симптомите на вродената луксация на тазобедрената става са
 - асиметрия на бедрените гънки на двете крачета ( от вътрешната част на бедрото) - на засегнатото краче гънките са по-дълбоки и по-високи в сравнение със задравото
 - асиметрия и на седалищните гънки
по-трудно се отвежда крачето навън
 - скъсено е крачето - макар и не винаги това да се забелязва с просто око
 - крачето леко е извито навън
 - промени в походката - леко накуцване

Обаче...това, което ти описваш е за деформация в ходилото на детенцето. Прочети тук   за т.нар. "конско" ходило .Повече прилича на твоето описание, макар че тази деформация се вижда още при раждането и ако е така би трябвало още в родилния дом да са разбрали  Thinking Опитах се да намеря снимка да ти покажа и открих само тази

Надявам се, нито една от тези "диагнози"   да не се потвърди, но без консултация с ортопед няма да мине  Peace

# 19
  • Мнения: 17 407
И аз мислех да дам линк със снимки, но не исках да те плаша. Може и да не е това, а и вече бях обвинена в поставяне на диагнози.
Ако искаш, прати линка на дикси, да го прочете зетят, белким се стресне.

# 20
  • Мнения: 1 753
Liorena, не става въпрос дали ТЯ ще е с чиста съвест, а как може да се помогне на детенцето.
Мамица... по-добре наплаши малко сестра ти! Кажи й какви страшни неща могат да се случат, защото тя явно не се интересува и не чете както ние...
Малката ми дъщеря София замята лявото си краче, но навън. Много съм притеснена. Водихме я на ортопед преди 1 седмица в Горна Баня и след прегледа лекаря каза, че не се касае за луксация, а пък и ние сме ходили когато тя беше бебе. Каза, че това е често срещан `дефект` при току-що проходили деца и е проблем на самото стъпало. Каза ни, че с течение на времето обикновено стъпалото се изправяло, но трябва да я наблюдавам. Не трябва да има влошаване на състоянието и след 4-5 месеца, когато започне да ходи по-стабилно пак да я заведем. Това беше от мен.
В Горна баня работят само сутрин, ако не се лъжа до 12 часа. Сестра ти къде живее, София далеч ли й е? Прегледа става точно за 15 минути - регистратура, чакане пред кабинет и консултация с лекар. Това беше при нас разбира се, но все пак.... знаеш си, не трябва да отлагат. Не мисля, че е лоша идеята да осведомиш родителите за опасностите, пък дано се окаже че грешиш и нека те мразят. Все пак става въпрос за детенцето.

Успех в убеждаването и пиши как е малкото!  Peace

# 21
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Мамица... по-добре наплаши малко сестра ти!

ами тя го е направила, и то нееднократно предполагам.

# 22
  • Мнения: 1 951
И аз мислех да дам линк със снимки, но не исках да те плаша. Може и да не е това, а и вече бях обвинена в поставяне на диагнози.

Така, е, да...и аз не искам да те плаша, нито пък казвам, че това. Най-вероятно и да е така както е казал ортопеда на Ал.Но задължително е да се отиде при ортопед и да се направи рентгенография на крачето за да се изключи деформация.

# 23
  • Мнения: 17 407
Ами и на мен по описание на това ми заприлича, затова си позволих.... Дано да се отхвърли наистина, но тез  родители да вземат да  се стреснат малко!

# 24
  • Мнения: 4 176
Mamica, симптомите на вродената луксация на тазобедрената става са
 - асиметрия на бедрените гънки на двете крачета ( от вътрешната част на бедрото) - на засегнатото краче гънките са по-дълбоки и по-високи в сравнение със задравото
 - асиметрия и на седалищните гънки
по-трудно се отвежда крачето навън
 - скъсено е крачето - макар и не винаги това да се забелязва с просто око
 - крачето леко е извито навън
 - промени в походката - леко накуцване

Обаче...това, което ти описваш е за деформация в ходилото на детенцето. Прочети тук   за т.нар. "конско" ходило .Повече прилича на твоето описание, макар че тази деформация се вижда още при раждането и ако е така би трябвало още в родилния дом да са разбрали  Thinking Опитах се да намеря снимка да ти покажа и открих само тази

Надявам се, нито една от тези "диагнози"   да не се потвърди, но без консултация с ортопед няма да мине  Peace
АААА не е това на снимката. То като стъпва леко го закривява. Иначе това го знам. Едно познато детенце има това и му правиха няколко операции, но все се изкривява.....ужас
Племенничката по-скоро е дефект на ходенето и коста над глезена и самия глезен  са леко извити навън.Като стои детето право се вижда леко по- изкривен глезен и кост над него. Като леко изметнат стои и детето като направи крачка с това краче го криви навътре. Просто стъпва ЛЕКО навътре.

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 22:07 от Mamica

# 25
  • Мнения: 1 951
АААА не е това на снимката.
..............
 Племенничката по-скоро е дефект на ходенето и коста над глезена и самия глезен  са леко извити навън.Като стои детето право се вижда леко по- изкривен глезен и кост над него. Като леко изметнат стои и детето като направи крачка с това краче го криви навътре. Просто стъпва ЛЕКО навътре.


Сигурно навътре искаш да кажеш - поне от предните постинги така разбрах.
Радвам се, че не е това на снимката  Peace
Отдавна беше времето когато съм чела ортопедия, но ако нещо се сетя ще пиша  Grinning
Абе, каквото и да е сестра ти с детето ги подкарвай под строй към ортопеда.Ако това беше моето дете.....охоооо....пътеки да съм направила.


Сега ми хрумна,след като си отворих учебника, че май не сме се разбрали нещо...
Стъпва навътре с вътрешната част на ходилото ли?Или с външната както е на снимката? Ако е с вътрешната, т.е. обратно на снимката е съвсем друго - т.нар. плоскостъпие, което се забелязва след прохождане на детето и съответно се засилва с него.

Тъпо е така да си чешем клавиатурите, като най-вероятно няма да се окаже нищо сериозно  Hug Но ти пиши като разбереш нещо.

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 22:53 от дикси

# 26
  • Мнения: 4 176
[

Сигурно навътре искаш да кажеш - поне от предните постинги така разбрах.
Радвам се, че не е това на снимката  Peace



Сега ми хрумна,след като си отворих учебника, че май не сме се разбрали нещо...
Стъпва навътре с вътрешната част на ходилото ли?Или с външната както е на снимката? Ако е с вътрешната, т.е. обратно на снимката е съвсем друго - т.нар. плоскостъпие, което се забелязва след прохождане на детето и съответно се засилва с него.

Тъпо е така да си чешем клавиатурите, като най-вероятно няма да се окаже нищо сериозно  Hug Но ти пиши като разбереш нещо.
Баш навън е коста над глезена и самия глезен, а ходилото си е право но кръстите като стъпва ги криви към другия крак.

Ще докладвам след пазниците какво е станало.

# 27
  • Мнения: 19 302
а мамица,детенцето не е ли гледано на ехограф в първия месец след раждането?извинявам се за тъпия въпрос,но може ли ако е гледано на ехо и всичко е ок,проблемът да се появи по-късно?

мамица,дано ги убедиш!

# 28
  • Мнения: 4 176
Цъ- никога не е гледано.

# 29
  • Мнения: 1 733
Мами, може ли някой да ми даде телефон на проф. Владимиров?

Общи условия

Активация на акаунт