Какво правите с празните бурканчета от пюрета?

  • 3 885
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 505
Изхвърлях ги.

# 46
  • Мнения: 6 624
Изхвърлям ги.

# 47
  • Мнения: 326
изхвърлям ги

# 48
  • Димитровград
  • Мнения: 1 745
Изхвърлям ги.

# 49
  • Мнения: 3 886
Тези новите които са на тип ганчев  за 1 кратна употреба  ги хвърлям другите събирам за  сладка и лютеница Peace

# 50
  • Мнения: 24 467
Как правите сладка и лютеници в ХИПП и Нестле? Капачките им не стават за това. Споделям от опита на свекървата, която е много старателна по отношение на зимнината и е опитвала няколко пъти. Точно тези бурканчета не се затварят и стават "бомбаши".

# 51
  • Мнения: 3 886
Как правите сладка и лютеници в ХИПП и Нестле? Капачките им не стават за това. Споделям от опита на свекървата, която е много старателна по отношение на зимнината и е опитвала няколко пъти. Точно тези бурканчета не се затварят и стават "бомбаши".
Ами аз предимно си взимам понякога на МАНДЕВ и  плодови на  HELLO  а те са  със винтови капачки и не ги взимам заради самоте капачки просто бебка ги харесва Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 6 365
Как правите сладка и лютеници в ХИПП и Нестле? Капачките им не стават за това. Споделям от опита на свекървата, която е много старателна по отношение на зимнината и е опитвала няколко пъти. Точно тези бурканчета не се затварят и стават "бомбаши".

сладката и конфитюрите не се затварят херметично и не се варят с буркана. затова за тях тия бурканчета са напълно подходящи.
навремето даже изобщо не са затваряли с капак бурканите със сладко, а са ги покривали с пергаментова хартия или плат и са пристягали с връв.

# 53
  • Мнения: 24 467
Затварянето с капак и херметизирането се прави за удължаване срока на годност. В противен случай ако ги поставим /сладката и лютениците/ в самите бурканчета, трябва да си ги ядем в много кратки срокове, особено що се отнася до лютеницата. Затова попитах- да не би ние нещо да бъркаме технологията на затваряне, но като поразпитахме и други мами и те казаха, че не стават тези бурканчета за тези цел.

# 54
  • Мнения: 5 026
Изхвърлям ги, с изключение на винтовите.

# 55
  • Мнения: 917
ми бях си замразила някой неща с тях във фризера, но повечето отидоха в контейнера

# 56
  • София
  • Мнения: 6 365
Затварянето с капак и херметизирането се прави за удължаване срока на годност. В противен случай ако ги поставим /сладката и лютениците/ в самите бурканчета, трябва да си ги ядем в много кратки срокове, особено що се отнася до лютеницата.

лютеница и сладко са различни хранителни продукти с различен начин на съхранение. ако оставиш буркан с лютеница нехерметично затворен, ще се развали бързо - така е.
за сладкото и конфитюра, обаче, това не е вярно. написала съм по-горе. питай баба си.

# 57
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 344
Аз ги изхвърлям в боклука за разделни отпадъци. Не стават за повторна употреба, а и не че ще се занимавам да правя зимнина или нещо такова. Имам от чашите Виа на Авент, които са със завинтваща се капачка и не ми трябват бурканчета. Ако някой ги използва за нещо мога да му дам и моите  Wink

# 58
  • София
  • Мнения: 6 365
Имам от чашите Виа на Авент, които са със завинтваща се капачка

само да те подсетя за тия чаши. нали не си забравила какво пише на упътването - да не се ползват повече от 4 пъти.

# 59
  • Мнения: 46
Малко Off topic!!! Чашите Виа не са само за 4-кратно ползване. Лично ми беше обяснено от официалните представители на Авент. Просто това е стар етикет. От доста отдавна се произвеждат от полимер, подходящ за многократна употреба!

Общи условия

Активация на акаунт