Знаете ли къде е АДА?!

  • 3 111
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 488
Напоследък все някакви лоши неща ми се случват, и разбрах, че преди съм се оплаквала за пълни глупости.
Живота направо си ми е бил добре, но то трябва нещо да се случи, за да ми се отворят очите.
Ето примерно за сестра ми Нели (има отделна тема за нея, няма да досаждам).

Няколко пъти въпреки вярата ми ,че всичко ще е наред.....аз си помислих, че може да си отиде, а след нея и майка ми!
Та се сетих, веднъж докато някой журналист говореше с Вера Кочовска я попита:
- Къде е АДА?
Тя отговорила : Тук на земята, това е Ада!

Аз питам първо вие знаете ли къде е Ада?

Въпрос номер 2: Ако тук е Ада, какво правим ние в него? Някой спомня ли си какво е извършил в предишният си живот та затова плащаме сега?
Въпрос номер 3: Защо всички не сме равни, да няма бедни и богати, болни и здрави,проблеми,тревоги и.н.т.?

И не ми казвайте защото ще бъде скучно ( хич няма да ми е скучно), ако всички сме равни, аз не казвам да сме ЕДНАКВИ, а равни с равни ПРАВА!

# 1
  • Мнения: 1 072
Адът е в главите ни.  Всички отговори също. Като порастнем, ще разберем.
Дано сестра ти се оправи.    Hands Thumbsup

# 2
  • Мнения: 90
Адът е в главите ни.  Всички отговори също. Като порастнем, ще разберем.
Дано сестра ти се оправи.    Hands Thumbsup
Peace Подкрепям!

# 3
  • Мнения: 7 119
На земята е. Дано повечето хора, които я населяват да не усетят това.   bouquet
Моя е тук, въпреки че се старая да не живея в него.
Вярвам, че Нели ще се оправи!  Praynig Заради майка ти на първо място. Заради нейната младост, която трябва да се изживеее и да е щастлива. Заради всички хора, на които им пука за Нели.
  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 3 099
Адът е в прилепването към хора, емоции и предмети.
Адът е страданието на любимите ми същества. И някои несправедливости.

# 5
  • Мнения: 488
Благодаря за отговорите, Нели си има тема, не искам да досаждам, та да пишем и тук.... Мерси и за подкрепата!
Благодаря и на тези които са отговорили по темата Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 629
Много ти е лична темата, мила, та да си позволя да ти отговарям с чувство за хумор, с което по принцип подхващам въпроса. Ад? Няма Ад. Ако искаш да има, може и да има. Въображението е подценявана сила, вярвам в това.

# 7
  • Мнения: 23
Тя отговорила : Тук на земята, това е Ада!

Позна!

"Най-лошата болест е ЖИВОТЪТ. Хваща се по полов път и винаги завършва с летален край"  Sick

# 8
  • Мнения: 5 539
Адът е в прилепването към хора, емоции и предмети.

И аз така мисля Peace

Човешката душа е безсмъртна, а тялото е само временно нейно обиталище. Гледайте на себе си като на души, а не като на тела Simple Smile Страданието, смъртта и загубата на неща, на които държим, пречистват душата. Стремежът към Бог също пречиства душата.
А конкретно на въпроса ти - Адът като място не съществува.

# 9
  • Мнения: 6 167
не, не зная.
мисля, че не съществува.
съществуват изпитания.

# 10
  • Мнения: 871
Адът, това са другите ( L'enfer, ce sont les autres)

# 11
  • Мнения: 93
Ада са парите!Затова ада е на земята!Хората често променят даже израза на лицето си,като говорим за пари!Аз имам стринка на 65години запленена от Ада.Явно ще е да гроб!Моите съжаления за тези хора! newsm48 Banghead smile3513

# 12
  • Мнения: 1 080
Ада е различен за различните хора .Имам бегла представа какво е ад .

# 13
  • Мнения: 3 835
Благодаря на господ и всички светии, че все още не знам какво е АД!!!! Praynig За мен адът би бил, ако се случи нещо лошо, на най-близките ми и скъпи хора. Praynig

# 14
  • Мнения: 1 100
Дам, и аз го гледах това интервю с Вера. Напълно съм съгласна.
По дяволите... искам вечно да съм е този ад.

# 15
  • Мнения: 2 792
 Адът е извинение, оправдание и обещание, че ако някой си заслужи, ще го заслужи.
 Действителността е друго нещо, там няма справедливост, нещата просто се случват и много често боли.
 Приемането на действителността не е равнозначно на примирие с нея, това трябва да си повтаря ме.

# 16
  • Мнения: 1 629
Кифлова, добре казано, но къде е смисълът? Непрестанната борба има чар докато вярваш в крайната победа/цел. Безкрайното бутане на камъка по нанагорнището не е особено приемливо за обикновения човешки разсъдък или не?

# 17
  • Мнения: 3 835
Намирисва ми на безсмислен спор. Действителността не е задължително да я приемаме, но това не означава, че също толкова безсмислено ще й се противопоставим. Hug

# 18
  • Мнения: 843
 Хич и не си помислих да пиша по такава тема..(

   ада , АДА ,  АДът  е това, което си позволиш да чувстваш.  Няма спор , че   понякога сме  и се чувстваме в Ад.   И това продължава много време.
   На такава реплика казвам само  стих от филм "Гарванът" -  Сара КАЗА : "Не може вечно да вали"
 Толкоз.

# 19
  • Мнения: 2 792
Кифлова, добре казано, но къде е смисълът? Непрестанната борба има чар докато вярваш в крайната победа/цел. Безкрайното бутане на камъка по нанагорнището не е особено приемливо за обикновения човешки разсъдък или не?
За това съществува религията, все пак. За упование и успокоение, защото ни трябва крайна цел или поне приемлива цел. Адът е част от демагогията.
  Кой е казал, че има смисъл. Смисълът ни трябва на нас, иначе нещата се случват и без неговото съществуване.

# 20
  • Мнения: 1 629
Отписваме религията по взаимно съгласие.  Grinning
Нещата се случват, борбата продължава, животът е несправедлив...къде са отликите с Ада? Отписвайки религиите, отписваме и възмездието. Жестоко става, подай поне един ред поезия  Grinning

# 21
  • Мнения: 3 835

  Кой е казал, че има смисъл. Смисълът ни трябва на нас, иначе нещата се случват и без неговото съществуване.


Тук си много права!!!!! Няма смисъл в ада, т.е. може и да има, но ние не го разбираме. И все пак, има ад, и рай също.

# 22
  • Мнения: 1 849
Да земята е ад, защото хората са решили да се бунтуват срещу Бога.
Мразят да им казват кое е добро и кое зло, а още повече, че са грешни.
Харесва им да си живеят според свои си "морални" стандарти в които центърът е моето "АЗ".....
За това е Ад.

Но има и изход от този ад и това е покаянието.
Има Един който ни обича и дойде да ни даде Живот и то изобилно, само ако повярваш....не в демагогията, а реален живот...




# 23
  • Мнения: 1 629
Миги, радвам се да те видя. Grinning
Веднага обръщам и другата си грешна страна, но не в знак на покаяние, че не ми е в стила, ми просто от добросърдечност. Дай шанс на хората. Хрумвало ли ти е, че тези, които не са вярващи по канон, също искат да дискутират?

# 24
  • Мнения: 843
    \Религията е " патерица".. понякога. Често, всъщност.


  не съм атеист. Но си е мой проблем в какво, как и кога вярвам.
   Какво е  АД????  Ами например  да ти почине брат на 39 г.   И да се опитваш да утешиш родителите си , които  са го надживели. И да  го заместиш../ Не, че е трябвало/ ужасно ееееее
     Какво е ад... Да погребеш любов... Хайде холан,   всички сме го правили. И когато го разбрахме, и се осъзнахмее,  направихме семействата си , нали? НАЛИИИ....
   какво е АД.... не искам да маркирам повече..., че ще вземе  да ме  споходи и още нещо.  Не съм готова Tired

# 25
  • Мнения: 2 792
....животът е несправедлив...
Или просто не съществува понятие като справедливост, колкото и да ни се иска, морално-етичните определения ни помагат да слагаме граници, все пак сме разсъждаващи индивиди, но те са определящи единствено за нас.
  Тео не знам какво има, но така измислено върши някаква работа...
  Мюр не съм особено поетична, т.е. много ми е лична поезията, дразня се когато е не разбрана  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 1 006
Не мога да ви проумея в подобен късен час и след тежкия ден, който имах.

Ще напиша само това, което чувствам, че искам да кажа за момента.

Да, узнах къде е ада. Точно той ми помогна на първо място да намеря себе си. Имаше голяма опасност да се загубя окончателно. Пак той ми помогна да намеря неподозирани сили в себе си да се отърва от него и да го заместя с друг ад, който засега се оказва рай.

# 27
  • Мнения: 1 849
Хрумвало ли ти е, че тези, които не са вярващи по канон, също искат да дискутират?

Да разбирам, че им преча ли?  Wink

Аз също не харесвам живота на тази земя .... но знам, че съм тук за малко..., а силата която имам бих искала да я има всеки....

# 28
  • out of space
  • Мнения: 8 573
И аз знам какво е Ад. Не в такива дълбочини, в които някои от вас сте го срещали, но....
Пак настръхнах като прочетох поста на Скари.....

# 29
  • Мнения: 2 792
Ще напиша само това, което чувствам, че искам да кажа за момента.

Да, узнах къде е ада. Точно той ми помогна на първо място да намеря себе си. Имаше голяма опасност да се загубя окончателно. Пак той ми помогна да намеря неподозирани сили в себе си да се отърва от него и да го заместя с друг ад, който засега се оказва рай.
Видях какво си писала в споделящата тема, стискам палци всичко да е ок, всъщност вярвам, че всичко е ок, защото не аз съм майката в случая, иначе щях да съм горе на черешата.
  Готина си, стабилна си, ти можеш, това от мен  Laughing

# 30
  • Мнения: 3 835

  Тео не знам какво има, но така измислено върши някаква работа...
 

Има, всичко има, живота е много сложен, и в същото време много прост. Живота е многопластов, има от всичко. Няма черно, няма бяло, има просто един живот, начало и край. Всичко останало е суета. Адът е страдание, жестоко и безгранично, защото имаме сърца да го почувстваме.

# 31
  • Мнения: 843
И аз знам какво е Ад. Не в такива дълбочини, в които някои от вас сте го срещали, но....
Пак настръхнах като прочетох поста на Скари.....
  Точно  при нас  може да се види лицето на  АДА.,  толква е алогично да умират дечица............. толкова е алогично

   Зная къде е адът, АДА....  на теб не ти трябвя да знаеш.
     Всеки от нас си има ад.  И това   не е написано на книжка .

# 32
  • София
  • Мнения: 2 163
......., а силата която имам бих искала да я има всеки....

А, не е ли това стремеж към самоусъвършенстване и духовно извисяване, нещо към което трябва да се стремим.За да сме достатъчно силни .......Извинявам се за офф-а.

По темата: АД е всичко онова ,което ни причинява болка

# 33
  • Мнения: 1 849
......., а силата която имам бих искала да я има всеки....

А, не е ли това стремеж към самоусъвършенстване и духовно извисяване, нещо към което трябва да се стремим.За да сме достатъчно силни .......Извинявам се за офф-а.

По темата: АД е всичко онова ,което ни причинява болка

Не. Защото няма човек който да може да издържи, ние не сме способни да се усъвършенстваме до толкова, че да сме безгрешни, не сме способни да сме толкове силни имаме нужда от свръхестествена намеса....

# 34
  • Мнения: 3 835
Не. Защото няма човек който да може да издържи, ние не сме способни да се усъвършенстваме до толкова, че да сме безгрешни, не сме способни да сме толкове силни имаме нужда от свръхестествена намеса....

 newsm78
Със сигурност, не те разбрах!

# 35
  • Мнения: 1 629
Защо да е Ад земния ни път? А? Защо? Да, хора умират и други се раждат, зависи  кои са ти по-близки, колкото и цинично да звучи. Факт е, че този ни живот, на тази земя, ни предлага утешение(?), заместител, ако щете, за всяка загуба. Има загуби, разбира се, които не биват превъзмогнати и там свършва животът. Но тук не е толкова лошо, а и сме свикнали да трябва да търсим добрите страни.
Адът все пак е в главите ни, а на тези с по-здраво набитите идеи, им остава и за вечността Mr. Green

# 36
  • out of space
  • Мнения: 8 573
И аз знам какво е Ад. Не в такива дълбочини, в които някои от вас сте го срещали, но....
Пак настръхнах като прочетох поста на Скари.....
  Точно  при нас  може да се види лицето на  АДА.,  толква е алогично да умират дечица............. толкова е алогично

   Зная къде е адът, АДА....  на теб не ти трябвя да знаеш.
     Всеки от нас си има ад.  И това   не е написано на книжка .

Съжелявам. Не искам да знам. Не ми и трябва. Разбрах те.... Sad

# 37
  • Мнения: 1 629
И още нещо, фиОложка съм все пак: дайте дефиниция за ад, моля. Това е форома, тук една прекалено оскубана вежда си е драма.

# 38
  • Мнения: 2 792
 migito, какво означава безгрешност за теб ? Тъй като не сме единствените видове съществуващи на тази планета, а и не сме от най-полезните, като гледам стечението на обстоятелствата , спрямо нашенското(религиозно) си тълкуване на справедливост, отдавна трябваше сме се затрили, ако наистина имаше Бог, на които му пука.
 Махам се от темата, не влия добре, обикновено пасувам...

# 39
  • София
  • Мнения: 2 163
Не. Защото няма човек който да може да издържи, ние не сме способни да се усъвършенстваме до толкова, че да сме безгрешни, не сме способни да сме толкове силни имаме нужда от свръхестествена намеса....

 newsm78
Със сигурност, не те разбрах!

И аз Thinking

Ами тогава  значи ,се обесмисля (според теб) стремежът на всички ония хора които се опитват да бъдат по-добри, да се откъснат от материалното, д апрощават.....Ами примерно будистите, те дали имат нужда от чужда намеса. Нивото им на  духовно извисяване знам че е доста високо....

Оххх, ама оспамих темата Embarassed

# 40
  • Мнения: 1 629
Вижте сега, тук спами Мигито, поради факта, че това е човешка тема все пак. Миги, темите за господ са в ДИС  Peace

# 41
  • Мнения: 3 423
Чакайте, бе, адът не е ли разгул,
пиячка, купон, и пак, и пак, и още...
Червени цветове, червени очи, червено бельо.
Със сигурност не е скучно в ада.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 163
Със сигурност.....зависи от ценностите на човека  Peace

# 43
  • Мнения: 1 230
За мен въпросът е не къде, а КОГА
Отговорът за себе си давам веднага - отсега нататък - също друга тема на разговор...

# 44
  • Мнения: 3 835
Чакайте, бе, адът не е ли разгул,
пиячка, купон, и пак, и пак, и още...
Червени цветове, червени очи, червено бельо.
Със сигурност не е скучно в ада.

Оф, Лискееее, ами кат се е видяло, че ще спамиме темата: ooooh!

Две баби си говорили.

Едната казала на другата:
- Ти къде искаш да отидеш кат умреш, в Ада или в Рая?
Другата казала:
- Абе в Рая обществото ще е изтънчено, отбрано, ама в Ада компанията ще е по-интересна! Mr. Green

Сори за Офа!

# 45
  • Мнения: 1 849
Вижте сега, тук спами Мигито, поради факта, че това е човешка тема все пак. Миги, темите за господ са в ДИС  Peace

Извинявай, аз си мислех, че изразявам човешко мнение. Съжалявам, нямам дар слово и по някога може би звуча, много рязко. Моят живот не е розов, пълен е с куп борби и загуби, не бих могла да се изразя красиво....
Въпросът беше къде е адът, е всички казаха, че е на земята. Но за мен това което е на земята, не може да се сравни с това което е наистина той...защото никой не би могъл да си и представи и капчица от страданията които са там......

Това е от мен   bouquet

# 46
  • Мнения: 2 792
Чакайте, бе, адът не е ли разгул,
пиячка, купон, и пак, и пак, и още...
Червени цветове, червени очи, червено бельо.
Със сигурност не е скучно в ада.
Адът е това, което не допускаш да ти се случи, просто не и на теб, кофти нещо е... Библейския ад е пожелателен и успокоителен.

# 47
  • Мнения: 1 629
Миги, не се обиждай без да съм те обидила, моля. Господ си е господ, хората са си хора, да не смесваме полезното с приятното, викам. Ти, вярваш че знаеш какво и що е то Ад. Ми кажи ни де.

# 48
  • Мнения: 3 423
Тео, моят отговор не е спам.
Наистина смятам, че адът е
там, където няма скука. Няма
и агнета. Да ме прощава Миги.
Адът е това, което не допускаш да ти се случи, просто не и на теб, кофти нещо е...
С удоволствие бих допуснала
гореизброените от мен неща.
Само да спра да кърмя обаче.

# 49
  • Мнения: 1 100
Адът е измислен от църквата, за да привлече хора към себе си. Ако Господ наистина съществува и обича хората, то не би ги подложил на вечни мъки и страдания, огън и тн.. Той не би бил жесток, той поучава и прощава.

# 50
  • Мнения: 3 835
Тео, моят отговор не е спам.
Наистина смятам, че адът е
там, където няма скука. Няма
и агнета. Да ме прощава Миги.


Ааааа, нямах предвид твоя отговор, а някои други. Просто ти ме подсети за този виц.
Иначе, аз вече си казах "компетентното" мнение по въпроса. Hug

# 51
  • Мнения: 677
3-та страница е..Време е за дефиниция  Grinning
И аз искам да знам какво е..Лискеният вариант ме устройва идеално, но..Да изчакаме знаещ да дефинира..

# 52
  • Мнения: 1 100
3-та страница е..Време е за дефиниция  Grinning
И аз искам да знам какво е..Лискеният вариант ме устройва идеално, но..Да изчакаме знаещ да дефинира..



Адът си е измислица на църквата, както казах по-горе.

# 53
  • Мнения: 677
Адът си е измислица на църквата, както казах по-горе.

Моята църква е Лиска, обаче, Миракъл..Кажи ми, че може!

# 54
  • Мнения: 3 835
3-та страница е..Време е за дефиниция  Grinning
И аз искам да знам какво е..Лискеният вариант ме устройва идеално, но..Да изчакаме знаещ да дефинира..


Тони, то тези, които наистина знаят какво е това, надали ще го напишат. Да не дава господ на никой, да го рабере.

# 55
  • Мнения: 3 423
Добре почна. Измислица на църквата.
И после? Заблеяло ми агънце. После
още малко чубрица. И поантата от мен.
Става ли така? Кой ще го изпише това?
И после ще се проверяваме един друг.
Кой е за ада, кой не.

# 56
  • Мнения: 1 100
Адът си е измислица на църквата, както казах по-горе.

Моята църква е Лиска, обаче, Миракъл..Кажи ми, че може!

Това, което Лиска описа не е ад за мен. То си е рай. Поне аз така си го представям. И едни БОЖЕСТВЕНИ тела, представители на Адам да танцуват на някой облак .. Ехх  Grinning

# 57
  • Мнения: 3 423
Ха, Сопранов, сетих се,
че ти бях обещала да
се видим на топло място.

# 58
  • Мнения: 677
Чакайте, бе, адът не е ли разгул,
пиячка, купон, и пак, и пак, и още...
Червени цветове, червени очи, червено бельо.
Със сигурност не е скучно в ада.

Там ли? Кога? Готов съм!

# 59
  • Мнения: 3 423
Адът си е измислица на църквата, както казах по-горе.

Моята църква е Лиска, обаче, Миракъл..Кажи ми, че може!

Това, което Лиска описа не е ад за мен. То си е рай. Поне аз така си го представям. И едни БОЖЕСТВЕНИ тела, представители на Адам да танцуват на някой облак .. Ехх  Grinning

Бе, кви божествени тела,
кви танци, къв ад е, ако
не можеш да ги пипнеш.
Само потта им да душиш.
Не мърдам от моя вариант.
Сопранов, да се напием.

# 60
  • Мнения: 3 835
Чакайте, бе, адът не е ли разгул,
пиячка, купон, и пак, и пак, и още...
Червени цветове, червени очи, червено бельо.
Със сигурност не е скучно в ада.

Там ли? Кога? Готов съм!

Ама и ти си кат бабите! Mr. Green

# 61
  • Мнения: 3 423
Тео, бабите отиват в рая.
Наборите - в ада. Точка.

# 62
  • Мнения: 3 835
Тео, бабите отиват в рая.
Наборите - в ада. Точка.

 Thinking Thinking Thinking

Изпаднах в дълбок размисъл!!!!!!!!!! Whistling

# 63
  • Мнения: 3 674
Ада е на земята..Ада е нашите терзания и депресии....

Ада е  нашата злоба и завист които са се вселили в сърцата ни.Всички тези неща ни карат да се чувстваме нещастни.Нашите черни и негативни   мисли за света около нас...ние градим Ада си всеки ден....несъзнателно,но уверено....Като се оплакваме от ежедневието си,работата си,...живота си...от всичко.

Ако проследите мислите си наистина ще се усетите!! Повечето хора са настроени негативно към оклония сат ...отколкото обратното....
 А има хора които не  познават Ада..те са щастливи от това което са...от това което имат...дори и да е много малко,то ги радва. Те са благодарни на Бог за всеки ден в който се събуждат и виждат света с нови  очи..Тези хора не  знаят какво е Ад.За тях живота е Рай...


Искам да ви разкажа едно нещо което прочетох в една книга...и това обърна живота ми на 180 градуса!!! Накара ме  да се замисля върху много неща.Не цитирам дословно....а по памет.Случката е за един човек....който разказва.

....Оох,работя като луд,плащам големи сметки за  новата кола.Тази голяма къща с това обзавеждане....колко много ми струва!!.А скъпите  университети на децата!!!А и тази моя секретарка все за вдигане на заплати говори..!!! Няма ли да има край на мъките  ми най-после...!!!

И така пак един слънчев ден отивайки на работа пак проклинах себе си и "трудния си и безсмислен"  живот...Охххх като се сетя пак колко сметки ме чакат в офиса...и в къщи си имам задачи..." ..и така се ядосвах  на себе си...докато на светофара не видях един човек без крака!!!

Той имаше само туловище и това туловище беше сложено на една дъска с четири колелета и с ръцете си  той се придвижваше напред...Когато се разминахме,той с широка грейнала усмивка на лицето ми каза:"Здравейте сър! Какъв слънчев и прекрасен ден е днес..нали?"

 Аз се засрамих от себе си!!! Това беше като мълния от ясно небе...как може да съм  бил такъв глупак!!!
Та аз си имах всичко!!!Прекрасна жена,чудесни деца,страхотен бизнес,нова кола,голяма къща...секретарка..и освен това имах си и КРАКА!!! И се оплаквах от съдбата си!!!...а този човечец беше по-щастлив от мен и се радваше на слънчицето което грееше навън...но аз бях заслепен и не виждах слънчевия прекрасен ден,...докато не срещнах този човек без крака ,чрез който разбрах какъв щастливец СЪМ АЗ!!!


Моля се за Нели  Praynig Praynig Praynig

Лек и успешен ден ви желая  bouquet

Последна редакция: сб, 19 май 2007, 03:38 от roza66

# 64
  • Мнения: 5 370
Във връзка с написаното от РОЗА искам да перифразирам подписа на една съфорумка, която, за жалост, май вече много рядко влиза :"Бях много тъжен, че си нямам обувки, докато не видях човек без крака".
Адът за мене е това, което никога, ама никога не се случва с мен самата-и след което само се кръстя безмълвно и си мълвя наум"Добре, че не е с мене".
Не видях дотук някой да напише, че....в бягането от ада откриваме най-човешкото чувство-инстинктът за самосъхранение, или ако щете-го наречете с другото му име-ЕГОИЗЪМ. В умерени дози той е полезен, нали, как мислите?
Живея в район, в който дори и на Коледа пищят неистово линейки. И до ден днешен не можах да свикна с тях и да ги приема като неизменна част от ЖИВОТА. Но всеки път, ама абсолютно всеки, с мене се случва все едно и също-благодаря си вътрешно там, в себе си, на Някого, че и този път Адът ме е подминал
Егоизъм, пусто, както да го правиш. Confused

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Не ми се философства на тема Ад, но познавам една жена, чието първо дете е починало на 2г., вторият и син почина на 23. Ей това е ад. Ние само си плямпаме.

# 66
  • София
  • Мнения: 15 480
Всеки е имал, има в момента или ще има в бъдеще моменти в които ще си мисли ,че е в ада! Тогава просто трябва да има много Вяра, Надежда и Любов ,много сила и много приятели, които да му помагат да издържи и да се пребори. Благодаря Ви! newsm51 Обичам Ви всички! smile3525

# 67
  • Мнения: 1 006
Пак настръхнах като прочетох поста на Сакри.....

Защото си в час, мацко... Heart Eyes и ме четеш между редовете. Включително и за частичката от рая, за която Сърдитко Петко ти е разказал. Laughing


Видях какво си писала в споделящата тема, стискам палци всичко да е ок, всъщност вярвам, че всичко е ок, защото не аз съм майката в случая, иначе щях да съм горе на черешата.
  Готина си, стабилна си, ти можеш, това от мен  Laughing

Тревогите свързани със сина ми в момента са част от ада. Мога...наистина. Стопих се, но мога. Всъщност най-труден е ръба, на който балансирам между образните рай и ад. И колкото по-трудно ми става, толкова по-силна се оказвам дори и за моя изненада.

Не приемам трудностите за даденост, не се примирявам с тях, не си ги търся също. В същото време съм им благодарна, когато ги преодолея и се окажат стъпало напред и нагоре. Баси стълбицата към небето. Laughing Един по желание да не посочвам - да лепне линк към песента със същото име, че отивам да прибера дъщеря ми от рисуване.

# 68
  • Мнения: 636


Има Един който ни обича и дойде да ни даде Живот и то изобилно, само ако повярваш....не в демагогията, а реален живот...


Не се заяждам, но винаги съм се чудела защо в Библията се говори в такова глаголно време. Все едно си била там като е дошъл, а то е било преди 2007години все пак newsm78 Не е ли по-правилно: Има Един който ни обича и е дошъл да ни даде Живот и то изобилно, само ако повярваш....не в демагогията, а реален живот...

По темата: И аз мисля като Вяра Кучовска. Освен това съм и запалена по книгата на Пако Рабан. В нея той описва как със всеки един живот човек се преражда във все по-висша форма. Първите прераждания сме животни, после се раждаме хора-като минем през всички нива докато така усъвършенстваме душите си, че да спрем да се връщаме на земята и минем в някаква по-висша форма.
Би било мнооого смешно и жалко ако това е животът и след него-точка, край, няма нищо.  hahaha Тогава всички религии и вярвания ще идат на вятър.

# 69

Общи условия

Активация на акаунт