Знаете ли къде е АДА?!

  • 3 104
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 792
 Адът е извинение, оправдание и обещание, че ако някой си заслужи, ще го заслужи.
 Действителността е друго нещо, там няма справедливост, нещата просто се случват и много често боли.
 Приемането на действителността не е равнозначно на примирие с нея, това трябва да си повтаря ме.

# 16
  • Мнения: 1 629
Кифлова, добре казано, но къде е смисълът? Непрестанната борба има чар докато вярваш в крайната победа/цел. Безкрайното бутане на камъка по нанагорнището не е особено приемливо за обикновения човешки разсъдък или не?

# 17
  • Мнения: 3 835
Намирисва ми на безсмислен спор. Действителността не е задължително да я приемаме, но това не означава, че също толкова безсмислено ще й се противопоставим. Hug

# 18
  • Мнения: 843
 Хич и не си помислих да пиша по такава тема..(

   ада , АДА ,  АДът  е това, което си позволиш да чувстваш.  Няма спор , че   понякога сме  и се чувстваме в Ад.   И това продължава много време.
   На такава реплика казвам само  стих от филм "Гарванът" -  Сара КАЗА : "Не може вечно да вали"
 Толкоз.

# 19
  • Мнения: 2 792
Кифлова, добре казано, но къде е смисълът? Непрестанната борба има чар докато вярваш в крайната победа/цел. Безкрайното бутане на камъка по нанагорнището не е особено приемливо за обикновения човешки разсъдък или не?
За това съществува религията, все пак. За упование и успокоение, защото ни трябва крайна цел или поне приемлива цел. Адът е част от демагогията.
  Кой е казал, че има смисъл. Смисълът ни трябва на нас, иначе нещата се случват и без неговото съществуване.

# 20
  • Мнения: 1 629
Отписваме религията по взаимно съгласие.  Grinning
Нещата се случват, борбата продължава, животът е несправедлив...къде са отликите с Ада? Отписвайки религиите, отписваме и възмездието. Жестоко става, подай поне един ред поезия  Grinning

# 21
  • Мнения: 3 835

  Кой е казал, че има смисъл. Смисълът ни трябва на нас, иначе нещата се случват и без неговото съществуване.


Тук си много права!!!!! Няма смисъл в ада, т.е. може и да има, но ние не го разбираме. И все пак, има ад, и рай също.

# 22
  • Мнения: 1 849
Да земята е ад, защото хората са решили да се бунтуват срещу Бога.
Мразят да им казват кое е добро и кое зло, а още повече, че са грешни.
Харесва им да си живеят според свои си "морални" стандарти в които центърът е моето "АЗ".....
За това е Ад.

Но има и изход от този ад и това е покаянието.
Има Един който ни обича и дойде да ни даде Живот и то изобилно, само ако повярваш....не в демагогията, а реален живот...




# 23
  • Мнения: 1 629
Миги, радвам се да те видя. Grinning
Веднага обръщам и другата си грешна страна, но не в знак на покаяние, че не ми е в стила, ми просто от добросърдечност. Дай шанс на хората. Хрумвало ли ти е, че тези, които не са вярващи по канон, също искат да дискутират?

# 24
  • Мнения: 843
    \Религията е " патерица".. понякога. Често, всъщност.


  не съм атеист. Но си е мой проблем в какво, как и кога вярвам.
   Какво е  АД????  Ами например  да ти почине брат на 39 г.   И да се опитваш да утешиш родителите си , които  са го надживели. И да  го заместиш../ Не, че е трябвало/ ужасно ееееее
     Какво е ад... Да погребеш любов... Хайде холан,   всички сме го правили. И когато го разбрахме, и се осъзнахмее,  направихме семействата си , нали? НАЛИИИ....
   какво е АД.... не искам да маркирам повече..., че ще вземе  да ме  споходи и още нещо.  Не съм готова Tired

# 25
  • Мнения: 2 792
....животът е несправедлив...
Или просто не съществува понятие като справедливост, колкото и да ни се иска, морално-етичните определения ни помагат да слагаме граници, все пак сме разсъждаващи индивиди, но те са определящи единствено за нас.
  Тео не знам какво има, но така измислено върши някаква работа...
  Мюр не съм особено поетична, т.е. много ми е лична поезията, дразня се когато е не разбрана  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 1 006
Не мога да ви проумея в подобен късен час и след тежкия ден, който имах.

Ще напиша само това, което чувствам, че искам да кажа за момента.

Да, узнах къде е ада. Точно той ми помогна на първо място да намеря себе си. Имаше голяма опасност да се загубя окончателно. Пак той ми помогна да намеря неподозирани сили в себе си да се отърва от него и да го заместя с друг ад, който засега се оказва рай.

# 27
  • Мнения: 1 849
Хрумвало ли ти е, че тези, които не са вярващи по канон, също искат да дискутират?

Да разбирам, че им преча ли?  Wink

Аз също не харесвам живота на тази земя .... но знам, че съм тук за малко..., а силата която имам бих искала да я има всеки....

# 28
  • out of space
  • Мнения: 8 573
И аз знам какво е Ад. Не в такива дълбочини, в които някои от вас сте го срещали, но....
Пак настръхнах като прочетох поста на Скари.....

# 29
  • Мнения: 2 792
Ще напиша само това, което чувствам, че искам да кажа за момента.

Да, узнах къде е ада. Точно той ми помогна на първо място да намеря себе си. Имаше голяма опасност да се загубя окончателно. Пак той ми помогна да намеря неподозирани сили в себе си да се отърва от него и да го заместя с друг ад, който засега се оказва рай.
Видях какво си писала в споделящата тема, стискам палци всичко да е ок, всъщност вярвам, че всичко е ок, защото не аз съм майката в случая, иначе щях да съм горе на черешата.
  Готина си, стабилна си, ти можеш, това от мен  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт