Греша ли във възпитнието на децата си?

  • 9 328
  • 232
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 008
Ученикът явно я предизвиква и очаква да я ядоса-колкото по-ядосана,толкова по-добре.Друг вариант е да търси внимание и отново постига целта си -в случая е добре да реагира изненадващо за ученика-това е само върха на айсберга,явно проблема е много по-дълбок.

# 31
  • Мнения: 17 407
....в случая е добре да реагира изненадващо за ученика....

Като например? Да не помислиш, че се заяждам, просто ми е интерсно как би могла по друг начин да се справи.

# 32
  • Мнения: 13 512
Ученикът явно я предизвиква и очаква да я ядоса-колкото по-ядосана,толкова по-добре.Друг вариант е да търси внимание и отново постига целта си -в случая е добре да реагира изненадващо за ученика-това е само върха на айсберга,явно проблема е много по-дълбок.
Не, той не я предизвиква.... той просто не я забелязва. Днес с телефона, утре с биберона, вчера- някой друг е бил...просто незаинтересованост.

# 33
  • Мнения: 2 292
не трябва да търсишвината в собствените си деца, но трябва да имаш и уважението към хората, които се опитват да направят от тях хора . с 2 думи правилно щ? постпваш, ако ги zащитаваш, когато имат право.

# 34
  • Мнения: 1 008
Не мисля,че се заяждаш Simple Smile има много техники за справяне с подобно поведение-учат се специално.Както писах случаят е по-дълбок,отколкото изглежда.Изненадваща реакция би била,всяка,която ученикът не очаква-с чувство за хумор,с пренебрежение,с подход към конкретната личност,но въпреки опита учителите не са подготвени за това-проблем,който не е нерешим.Нямат ли си психолог в училище-може да поработи по казуса.

# 35
  • Мнения: 1 547
Моите деца-първи го отнасят, винаги го отнасят и им втълпявам,че в живот има правила, които рябва да се спазват. Замислих се днес- като повечето хора не ги спазват, дали не съм възпитала робско съзнание?

Робското съзнание предполага липса на права, а не наличие на правила. Възпитаваш децата си страхотно и мисля, че няма за какво да се безпокоиш. Поздрав!  Peace

# 36
  • Мнения: 17 407
Да, може би си права, Вероника. Психологът би могъл да помогне, но къде остават родителите...Според мен не бива да се търси вина само в учителите.

# 37
  • Мнения: 13 512
Ама как пък веднъж не се наложи  да  ги защитя? Явно винаги са били  виновни...И в такъв случай нямам очи да  се разправям. и те знаят,че не могат да разчитат на подкрепата ми в такъв случай. никога не омаловажавам вината им.

# 38
  • Мнения: 13 512
Да, може би си права, Вероника. Психологът би могъл да помогне, но къде остават родителите...Според мен не бива да се търси вина само в учителите.
Психологът на училището ли? хахахахаа...тя най-много някой бой да изяде hahaha

# 39
  • Мнения: 2 829
родителите на това дете са за бой-- Wink

# 40
  • Мнения: 2 829
Монда,не че са били винаги виновни твоите деца,а просто сами си се оправят и сами се защитават,а за пътите когато са сгафили--си разбирала
според мен,подкрепата на  деца-пубертети е ,не в това да ходи човек да се кара с учители съседи ,а  в ежедневното общуване и близостта която си успял да изградиш,

Последна редакция: сб, 19 май 2007, 21:12 от Munky

# 41
  • Мнения: 17 407
Да, може би си права, Вероника. Психологът би могъл да помогне, но къде остават родителите...Според мен не бива да се търси вина само в учителите.
Психологът на училището ли? хахахахаа...тя най-много някой бой да изяде hahaha

И аз така си мисля Mr. Green

# 42
  • Мнения: 2 292
монда, аз писах, не те познавам и не мога съвсем отговорно да ти кажа прави това, а не онова , но ще ти напиш нещо ...
моите родители бяха много заети и все под пара и ... все нямаха време и  ... реагираха така:
учителката пише забележка , не ме питат защо, а казват ... "ти пак ли  ... " ; нещо се скарваме с някого ми казват "не се карай с хората"; разказвам за някакъв проблем на първото работно място и ми казват "ами по - леко, не така др-пнато ,троснато, ти си си малко такава ... "
Е не ми беше особено приятно в моменти, когато  наистина имах нужда от разбиране.
Успех.

# 43
  • Мнения: 2 839
Монда,не че са били винаги виновни твоите деца,а просто сами си се оправяат и сами се защитават,а за пътите когато са сгафили--си разбирала
според мен,подкрепата на  деца-пубертети е ,не в това да ходи човек да се кара с учители съседи ,а  в ежедневното общуване и близостта която си успял да изградиш,
Точно това и казах и аз, с други думи.
Онази другата подкрепа е за детската градина.

# 44
  • Мнения: 6 039
всичко това за един тъп телефон...........
най- ми е жал за учителката.
Преподавала ми е руското, след това и в гимназията. Тази жена винаги е била уважавана и след годините на демокрация. Тя е сериозна, говори тихо и всички я слушаха. Оценки се изкарваха трудно при нея. ИСтински , 100% учител.

Само като си помисля заради това лайно /без извинение/ в каква ситуация е изпаднала, много ми става мъчно.

Общи условия

Активация на акаунт